Su bayiliği almak


Su bayiliği almak

Su firması kurmak ve su bayilik almak istiyorsanız bu makalemizi dikkatli şekilde inceleyiniz. Su bayilik veren firmalar arasında çok uygun fiyata bayilik verenler vardır.

Su bayiliği almak
27 Kasım 2015 Cuma 16:17 tarihinde paylaşıldı.
 Su firması açmak, son yıllarda düzenli gelir getiren işler arasında gösterilmektedir. Çünkü damacana su sektörü her yıl hızla büyümeye devam etmektedir. Su dağıtım işi bazı çevrelerce basit ve kar marjı düşük olarak lanse edilse de, nüfus / bölge kriterleri doğru hedeflendiğinde oldukça yüksek karlı bir iştir ve devamlılığı sağlanacak işler arasında yer almaktadır.

Su bayiliği açmak için neler gerekli?

Damacana su bayiği almak için kendi marka ve dağıtım ağınızı kurmayı düşünmüyorsanız, ülke genelinde dağıtım yapan ve bayilik veren çok sayıda su markası ile çalışabilirsiniz. Bu seçenek daha düşük bir yatırım ile oturmuş hazır müşteri portföyü, tabela ve reklam desteği, minimum 500 damacana hediye stok ve profesyonel bir dağıtım ağı sunmaktadır. Herhangi bir su markasından bayilik almaya karar verdiyseniz, sizden talep edilen ödemeyi yaptıktan sonra damacana su markası yetkililerince, bayilik açmayı düşündüğünüz bölgede saha araştırması yapılmaktadır. Her su markası, bayilik açılacak dükkan kriterlerini kendi stratejilerine uygun bir şekilde belirlemektedir. Metrekare, depo ve araç park yeri gibi temel kriterlerin karşılanması çoğu marka için yeterli olmaktadır. Marka şartlarını karşıladıktan sonra geriye, ruhsat, belediye ve standart mali prosedürler kalmaktadır.

Su bayiliği açmanın ortalama bir maliyeti nedir?

Damacana su dağıtım firma bayiliği almak için karşılaşacağınız ortalama bütçeyi aşağıda listeledik. Bu maliyetler, bayilik alacağınız markanın talep ettiği yatırım, şehir, bölge, dükkan kirası ve benzeri kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Dükkan gideri: Aylık 700 – 1.000 TL kirası olan bir dükkan için depozito ile birlikte başlangıç maliyeti ortalama 2.500 TL olacaktır. Dükkan sahipleri genelde ilk iki ayın kirasını ve 1 kira bedeli depozitoyu peşin talep etmektedirler.

Ofis gideri: Tercih ederseniz standart bir dekorasyon, klasik ofis mobilyaları, bilgisayar, yazıcı ve telefon için ortalama maliyetiniz 3.000 – 4.000 TL arasında olacaktır.

İşletme Gideri: Şirket açma, vergi ve belediye prosedürleri için ortalama gideriniz 1.500 TL olacaktır.

Damacana gideri: Bayilik anlaşması yaptığınız markadan depo müsaitliğiniz doğrultusunda 500 – 1.000 arası damacana stoğu yapmanız gerekir. Bayiliklerde 500 damacana için talep edilen ortalama ücret 2.000 TL’dir.

Araç gideri: Damacana su satış ve dağıtım bayiliği için işletme açtığınız bölge nüfusuna ve aktif portföyünüze göre motosiklet, ikinci el Doblo ya da Transporter tarzı araçları tercih edebilirsiniz. Ortalama araç maliyetiniz 15.000 TL olacaktır. Motosiklet alırsanız bu rakam 1.500 TL’ye kadar düşebilir.

Toplam ortalama açılış maliyeti: 25.000 TL civarında olması tahmin edilmektedir.

Su bayiliği aylık ortalama giderleri ise;

Dükkan kira Gideri: Ortalama 1.000 TL olarak hesaplıyoruz.

Su dolum giderleri: Bayiliklerde damacana su dolumu ve nakliyesi bayi tarafından gerçekleştirilmektedir. Aylık ortalama maliyeti: 600 TL’dir.

Personel Ödenekleri: Açacağınız işletmenin büyüklüğüne göre çalıştıracağınız personel sayısı değişebilir. Ortalama personel maaşı 1.250 TL’dir. Aile işletmesi açarsanız iş paylaşımı yaparak bu gideri ortadan kaldırabilirsiniz.

Fatura ve vergi giderleri: Orta ölçekli su bayiliği işletmelerinin ortalama fatura gideri 200 TL, aylık vergileri ise, 500 TL civarındadır.

Araç yakıt gideri: Güncel zamlar dahilinde aylık ortalama 600 TL olmaktadır. Motosiklet kullanıyorsanız 300 TL’ye kadar düşebilmektedir.

Toplam ortalama aylık giderler ise 4.500 TL civarında olacaktır.

Su bayiliği aylık ortalama kazançları ise aşağıda yer almaktadır:

İşletme büyüklüğüne, şehir ve bölgeye göre kazançlar oldukça fazla fark edebiliyor. Büyük şehirlerdeki nüfusu yoğun ilçelerde aylık bayi cirosu 20.000 TL ve üzeri olurken, küçük şehirlerde ve nüfusu az bölgelerde 8.000 – 10.000 TL arasında değişebiliyor. Fizibilitesi iyi yapılmış, sürekli müşterisi olan orta ölçekli bir su bayisinin aylık net karı ortalama 3.000 – 5.000 TL arasında ve işletme stratejisine de bağlı olarak çoğu zaman bu rakamların üzerinde olabilmektedir.

Su bayiliği açmak isteyenlere önemli tavsiyeler:

Su bayiliği açmayı düşündüğünüz bölgede, rekabetin yoğun olmaması, sizleri ekstradan pazarlama giderlerinden kurtaracaktır.

Günlük içme suyu tüketimi yüksek olan iş yerleri, marketler, okul, kurs ve benzeri yerlere toptan, aylık ve sezonluk indirimli satış anlaşmaları yapıp, sürekli dağıtım ağınızı genişletmelisiniz.
Orta veya küçük ölçekli bir işletme açacaksanız, araç olarak motosiklet kullanmanız hem giderlerinizi indirecek, hem de dağıtım hızı açısından fayda sağlayacaktır.
Yeni müşterilerinize üzerinde işletme isminiz ve sipariş numaranızın yazdığı buzdolabı magnetleri, anahtarlık ve benzeri küçük aksesuarlar hediye ederek, işletmenize sempati kazandırabilir ve müşteri devamlılığını sağlayabilirsiniz.
İşletmenizin internet sitesi olması ayrıca prestij ve yeni müşteriler sağlayacaktır. Bölgenize yeni taşınan potansiyel müşterileriniz, internet üzerinden yapacakları damacana bayi araştırmalarıyla doğrudan size ulaşabilirler.

Ayrıca su firması açmak konulu makalemize de mutlaka göz atmalısınız.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2018 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2019