Türkiye'de Bayilik Veren Firmalar 2017


Türkiye'de Bayilik Veren Firmalar 2017

Ülkemizde bayilik veren firmalar ile iş kurmak her girişimcinin istediği bir durumdur. Markalaşma ve reklamasyon süreçlerini direkt olarak geçen bayilik verenler 2017 yılında da bayilik vermeye devam etmektedirler.

Türkiye'de Bayilik Veren Firmalar 2017
25 Mart 2017 Cumartesi 11:01 tarihinde paylaşıldı.
  Bayilik veren firmalar ile iş kurmak isteyen girişimciler gün geçtikçe artış göstermektedirler. Bunun en büyük nedeni girişimcilerin markalaşma ve reklamasyon süreçlerini direkt olarak geçmek istemesinden kaynaklanmaktadır. Bununla beraber bayilik veren firmalar ile iş kurmak isteyen girişimciler 100.000 üzerinde bir sayıya tekabül etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan girişimciler üzerinde yapılan bir anket neticesinde; sıfırdan bir iş kurmak istense bayilik ile mi yoksa kendi markanızla mı başlarsınız? Sorusuna girişimcilerin %75,8'i bayilik veren firmalar ile yanıtını vermiştir. Bununla beraber %5'lik kısım kararsız kalırken geriye kalan kısım ise kendi markasını oluşturup yine bayilik ağıyla yayılma kararını vermek istediklerini anket şirketine belirtmişlerdir. Artık günümüz teknoplojisinin markalaşma sürecinde pek çok konuyu birarada tutmak gerekiyor. 

Köşebaşları

Büyük firmaların kaptıkları tabiri caizse "köşebaşları" artık sektöre yeni girecek firmalar için zorluk gibi gözükmekedir. Unutmayın; Her büyüğün de büyüğü vardır. Sektörde namı diğer "büyük baba" siz olabilirsiniz. Peki bunun için neler yapmalısınız. Biz sadece gördüğümüz ve uyguladığımız şeyleri sizlere aktarıyoruz. Siz de beyin cimnastiği yaparak bu uygulamalara farklı şeyler ekleyebilirsiniz. Unutmayın; Her başarının arkasında geniş çaplı bir plan yatar...

Zaferle ödüllendirme

Bayilik veren firmalar kervanına sıfırdan markanızla katılmak ve bayilik vermek istiyorsanız öncelikle marka değeri oluşturmalı ve marka bilincine göre hareket etmelisiniz. Bunun için ticareti iyi bilmeli, teknolojiyi iyi takip etmeli, gözlem yeteneğinizi de geliştirmelisiniz. Öncelikle kendinize ve firmanıza özel belli dönemlere yayılmış olarak belli hedefler koyun. Hedefler koyarken çok katı ve acımasız davranın. Eğer ki yazıldığı şekilde hedefinize ulaşmışsanız kendinizi ve şirketinizi ödüllendirin. Ancak herşey olumsuz gitmişse kendinizi cezalandırın. Bu taktik iyi işlerde bir süre sonra çok iyi bir yerde kendi başarınıza şahit olabilirsiniz.

Konumlandırma

Bayilik tanıtımları veren firmalar markası olabilmek için kendi firmanızı sektörde konumlandırın. Örneğin en büyük x firmasından kaç basamak aşağıda yer alacağım? Yada onun üzerinde olmam gerekiyor mu. Bu şeyleri ve seçenekleri kendiniz çoğaltabilirsiniz. Diğer bayilik veren firmalar gibi olmak için çalışmalısınız.

Seçenekleri belirleme

Türkiye'de yer alan firmanızın ülke genelinde hatta dünyada yayılmasını istiyorsanız bunu başarmak için elinizden geleni yapın. Firmanızın değişmeyen katı şeyleri olmalı. Örneğin akılda kalıcı en iyi şey marka logosudur. Logonun değişmesi müşteri kitlesinde olumsuz ve kötü bir imaj yaratabilir. Konseptinizi de gerekmedikçe fazla değiştirmemeye özen gösterin. Firmanızı temsil eden bazı renkler belirleyin ve ağırlıklı olarak renkleri müşterinin gözüne sokun.

Bayilik veren firmalar stratejileri

Bayilik veren firmalar arasında yer alarak firmanızın gelişmesini istiyorsanız bunun için iyi adımlar atmalısınız. Öncelikle profesyonel kişilerle çalışmak için firma sahibi olarak profesyonel davranmalısınız. Sektördeki en büyük firmanın neler yaptığını çok iyi izlemeli ve onu taklit etmelisiniz. Sadece taklit ederseniz de yanılırsınız; taklitten öteye geçebilmek için büyük ve önemli adımlar atmalısınız.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2018 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2019