Herşey her zaman göründüğü gibi gerçekleşmeyebilir


Herşey her zaman göründüğü gibi gerçekleşmeyebilir

Hayatta herkesin karşısına engeller ve zorluklar çıkabilir. İnsanların sizler için yaptıkları canınızı sıkabilir. Ancak her davranışın altında yatan gizli bir gerçek vardır. İnsanların sizler için yaptığı davranışları yada hayatınızı değiştiren bir olaya ''Pozitif'' yönden bakmanızda yarar var. Çünkü; Allah bir kapıyı kapatır, bin kapıyı açar...

Herşey her zaman göründüğü gibi gerçekleşmeyebilir
29 Haziran 2016 Çarşamba 14:02 tarihinde paylaşıldı.
 
  Gezgin melekler, geceyi geçirmek için zengin bir ailenin evinin kapısını çalıyorlar. Aile, çok kaba bir üslupla, meleklere yatacak yer olarak koca malikhanenin konuk odalarından birini vermek dururken, soğuk bodrumundaki küçük bir köşeyi göstermişler.

Melekler buz gibi odanın soğuk ve sert yerinde kendilerine yatacak bir yer hazırlamaya çalışırken, yaşlı olan melek duvarda bir delik görmüş ve kalkıp deliği onarmış.

Genç melek, yaşlı meleğe bu hareketinin nedenini sorunca, yaşlı melek hafifçe gülümsemiş:

Her şey, her zaman, göründüğü gibi değildir…

Sabah malikahaneden ayrılan melekler, gece bastırınca bir kez daha kalacak yer bulmak için bu defa çok fakir bir çiftçi ailesinin kapısına gelmişler.

Son derece misafirperver olan fakir aile sofralarında ne var ne yoksa meleklerle paylaşmış ve onlara rahatça uyumaları için kendi yataklarını vererek yanlarından ayrılmışlar.

Sabahın ilk güneşinde melekler zavallı karı kocayı gözyaşları içinde görürler: Yegane geçim kaynakları olan tek inekte tarlalarının ortasında ölü olarak duruyormuş.

Genç melek bu sefer iyice öfkelenerek yaşlı meleğe isyan ederek:

Sen bunun olmasına nasıl izin verebildin? O varlıklı kaba adamın her şeyi vardı ama sen kalktın ona yine de yardım ettin. Bu iyi yürekli fakir ailenin ise o tek inekten başka hiçbir şeyleri yoktu; buna rağmen onu bile paylaşmaya gönüllü oldular.Ama sen o ineği de yitirmelerine izin verdin!

Bunun üzerine yaşlı olan melek, genç meleğe dönerek şu cevabı vermiş:

Her şey, her zaman, göründüğü gibi değildir. O zengin malikânenin bodrumunda kaldığımız gece, duvardaki deliğin dibinde külçe külçe altın saklı olduğunu fark ettim. Malikânenin sahibi bu kadar açgözlü olduğu için ve kendisine verilmiş şans sayesinde edindiği zenginliğin bir parçasını bile paylaşmaya yanaşmadığı için, ben de o deliği öyle bir kapatıp mühürledim ki artık arayıp bulsa da açamaz.

Ve devam etmiş:

Sonra, dün gece biz çiftçi ailesinin yatağında uyurken, ölüm meleğinin o çiftçinin karısını almaya geldiğini gördüm. Ben de onun yerine ölüm meleğine ineği verdim.

Yaşlı melek, gülümseyerek bir kez daha eklemiş:

Her şey, her zaman, göründüğü gibi değildir. Bazen, işler istediğimiz gibi sonuçlanmadığından, aslında bizim de başımıza gelen Tam da budur işte. Eğer inanıyorsanız, yapmanız gereken şey sadece, her sonucun Her zaman sizin lehinize olduğuna güvenmektir. Bunun böyle olduğunu, ancak belirli bir zaman sonra öğrenebilecek olsanız bile bazı insanlar, hayatımıza girerler ve çabucak çıkarlar. Bazıları ise, dostumuz olur ve bir süre orada kalırlar. Yüreklerimizde o güzel ayak izlerini bırakarak. Ve bu, iyi bir dost kazandığımız için, bir daha asla eskisi gibi Olmayacağız demektir! Dün, tarih oldu. Yarın, bir gizemdir. Bugün ise bir armağan. Bence bu çok özel bir şey. Her anı doyasıya yaşayın ve tadını çıkarmaya bakın.

hiçbir şey göründüğü gibi değil

*Hayat, bir kostümlü prova değildir!

Bil ki tam şu anda

Birisi seni düşünüyor. Birisi sana değer veriyor.

Birisi seni özlüyor.

Birisi seninle olmak istiyor,

Birisi senin başının belada olmadığını umuyor.

Birisi ona verdiğin destek için sana minnettar.

Birisi senin adına Her şeyin iyi sonuçlanmasını ümit ediyor.

Birisi senin mutlu olmanı istiyor.

Birisi senin başarılarını kutluyor.

Birisi Sana bir armağan vermek istiyor.

Birisi senin bir armağan olduğunu düşünüyor.

Birisi seni seviyor.

Birisi senin gücüne hayranlık duyuyor.

Birisi seni düşünüyor ve gülümsüyor.

Kimseden umutlarını almayın.

Sahip olduğu tek şey bu olabilir.

(Alıntıdır.)Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2018 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2019