10 Bin TL ile ne iş yapılır - Ünlü İş Adamları Yanıtladı


10 Bin TL ile ne iş yapılır - Ünlü İş Adamları Yanıtladı

10 Bin TL ile ne iş yapılır? İşte bu sorunun cevabını ünlü iş adamları verdi. 10 Bin Lira sermaye ile neler yapılabileceğini, işin püf noktalarını ünlü iş adamları anlattı.

10 Bin TL ile ne iş yapılır - Ünlü İş Adamları Yanıtladı
01 Nisan 2017 Cumartesi 10:58 tarihinde paylaşıldı.
 Türkiye'de ünlü iş adamlarının tecrübelerini konu haline getirmek için bir araştırma yayınlandı. 10 Bin Lira ile ne iş yapılabilir sorusunun yöneltildiği iş adamları birbirinden ilginç cevaplar vermişler. İşte girişimcilere faydası olacağını düşündüğümüz bu araştırma konusunu sizlerle paylaşıyoruz.

Emre Karaca'nın haberine göre; düşük bir sermayeniz var ama hangi sektöre gireceğinizi kesitremiyor musunuz? Sizlere yön verebilecek bu haberi dikkatli şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. Hepsi de 10 bin lira sermaye ile ne iş yapılır sorusuna yanıt verdi.

Önder Bülbüloğlu (Bülbüloğlu Vinç Sanayi)

"İNTERNETTE DEĞERLENDİREBİLİRSİNİZ"

"Her şeyden önce iş hayatından daha çok önemli olduğunu inandığım şeyler var. Eğitim, birikim, tecrübe, bilgi ve ahlak. Yeniden birşeylere başlayacaksanız bunlar paradan daha önemlidir. Bunlar varsa 10 bin TL bazen büyük bir para olabilir. Bunlar eksikse hiçbir şey ifade etmez. Az sermaye ile yapılacak işlerin başında da internet üzerinden bilgi, hizmet ve ürün satışı gözükmektedir. Bunu gerçekleştirebilmek için de bilmen ve öğrenmen gerekmektedir. Yine yeterli bilgiye sahipsen bu parayla borsa üzerinden, bankalarla piyasalardaki dalgalanmalarla birlikte işler yolunda giderse kısa zamanda önemli bir sermayeye ulaşabilirsin. Öncelikle hayata yeni başlamış gençlere tavsiyem de paradan önce yukarıdaki saydıklarıma yatırım yapmalarıdır.NUSRET CÖMERT (Damnus Enerji)

"MELEK YATIRIMCILARA KULAK VERİN"

"Hayata sıfırdan başlasaydım, işe ilk etapta eğitimle başlar eğitimle devam ederdim. İşter girişimci, ister kariyer sahibi isteyen bir kişi olmak isteyin, nasıl sağlam olmayan bir temeli olan bir altyapı üstüne yüksek bir bina dikemezseniz; eğitim ve altyapıyı almadan da büyük idealler elde edemezsiniz. Elbette ki hayatta başarının sırrı doğru zamanda doğru yerde olmanız, şans, fırsatları görebilmek ve değerlendirebilmek, güncellik gibi pek çok faktörü içinde barındırmaktadır. Bunları ise eğitim olmadan bunlardan bir yada bir kaçı sayesinde kazandığınız başarıyı sürdüremezsiniz. Bugün aileden birşeyler alınmadan sıfır olarak başlayan ve sürdürülebilir başarı kazanan insanları incelerseniz; gelişimlerine önem verdiklerini görmüş olursunuz. Eğitim ailede, okulda, arkadaş ortamlarında, eğitim kurumlarında, sosyal ve sivil toplum kuruluşlarında edinilir ancak bu kişinin gayretine göredir. Eskiden internet diye birşey yoktu. İletişim belli kesimlere erişebilecek kadar pahalıydı. Kitap okumak da bir bütçe ayırmaktı. Sıfırdan başlama noktasında ise önerim; ilk etapta bireysel bir stratejik planlama yapın. Belli bir zaman sonra ne olmak istediğinize karar verin, hedefleri tayin edin. Daha sonrasında ise mevcut durumunuzun analizini yaparak bir yol haritası planlamaktır. 

Yeni bir iş girişimine başlarken iş fikirleri ve iş planları olmazsa olmazlar arasındadır. Bu her için gereklidir. Bunlar için de kendi eğitimizi yapmanız ve ufkunuzun geniş olması önemlidir. Çoğu insan "best practice" denilen en iyi uygulamayı başka bir yerde yada iş kolunda geliştirerek büyük başarılara imza atıyorlar. Networking fikirlerinizin hayata geçmesi açısından da çok önemli bir olaydır. Ülkemizde girişimcilik konusunda azlık olduğunu düşünmekteyim. Tam tersi olarak dünyanın en ücra köşelerinde dil dahi bilmeyen Türk dönerciler görürsünüz. Küçük denilebilecek bu meblağ söylemiş olduğum konularda fayda sağlayacaktır. 10 Bin lira ile ne iş yapılabilir sorusuna da bu çoğu yatırımcı için aplikasyon yaratmak olabilir. Teşvikleri ve iyi fikirlere yatırım yapan melek yatırımcıların tekliflerini alın. Bu illa resmi bir melek yatırımcı olmayabilir. Bazı durumlarda aile bireyleriniz, arkadaşlarınız da olabilir. Çok güzel bir ingiliz sözünü de paylaşacağım "Hazırlık yapmakta çuvallarsanız, çuvallamaya hazırlık yapmış olursunuz."SARP EVLİYAGİL (Ajanstürk Şirketler Topluluğu)

"Arsa Alırdım"

"10 bin lira ne iş yapılabilir sorusuna arsa alırdım diye başlayayım. Şehrin gelişmekte olan bir yerinde arsa satın alırdım. Bu tür yatırımların geri dönüşü de çevredeki gelişimle orantılıdır. Genel görüş olarak arsa satın almak uzun vadeli yatırım olduğudur fakat arsa fiyatlarındaki en önemli neden bölge gelişimi olacaktır. Bunun için bölgeden imar geçmesini beklerdim ve değerlenir değerlenmez satar daha büyük arsalar almak için uğraşırdım."

ALİ YÜCELEN(Fikret Petrol - İlkas Denizcilik)

"Paranın miktarı ne olursa olsun ben bildiğim ve inandığım işleri yapardım. Eğer tecrübeliysem 10 bin lirayı yatırımcı bulmak için harcardım. Bir fikrin doğruluğunu ispatlamanın en kolay yolu o işi için melek yatırımcı bulmaktır. Eğer hiç tecrübem yoksa o 10 Bin Lira'yı değer kaybetmeyecek bir fona yatırır ilgili olduğum konuda işe girerdim. Tecrübe sonrasında da dış kaynaklar bularak işimi kurmaya çabalardım."ALTAN PALABIYIKOĞLU (Transnet Kurye)

"İNTERNETE YATIRIM YAPARDIM"

"Son zamanlarda tüm hayatı ele geçirmiş olan ve vazgeçilmez olan internetin bundan sonrasında ise hayatımızda her gün biraz daha artarak yön verdiğine inanmaktayım. Artık herşeyin internetten yapılabilir olduğu bir dönemde yer alırken internet girişimleri de ülkemizin kalkınmasına hem de istihdamın artmasına öncü olmaktadır. Eğer 10 Bin lira param olsaydı; bunu internet projesine yatırım yapmak için kullanırdım. Çünkü internet projeleri çok büüyk bütçelerle ortaya çıkarlar ve ilk etapta 10 bin tl gibi bir rakam bir projeyi ileri seviyeye taşımak için yeterli olabilmektedir. Bu 10 bin TL'yi dövüze yatırmak yerine doğru bir girişime yatırıldığı zaman dönüşü ise yatırım yapabilecek pek çok alandan daha fazla olacaktır. GAMZE CİZRELİ (Big Chef's)

"SERMAYEYİ FİKRE YATIRMAK"

 "Bu parayla bizim gibi sürekli gideri olan (kira,elektrik, ham madde, iş gücü) gibi bir işe yatırmak mümkün olmayabilir. Bunun yerine günümüzde internet devri olduğu için, bu sermeyeyi fikre dönüştürebilirsiniz. Gerekli teknolojik donanımları edinerek geliştirmiş olduğum fikri sosyal medya ve paylaşım sitelerinde yüksek takipçi edinip kazanca dönüştüreceğim bir proje yaptım. Hem gideri düşük kazancı yüksek hem de çok keyif alıyorum. Şimdilerde bir iş kurmak artık çok daha kolay."YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 2 yorum mevcut

  • Necati Öztürk @Işık Arsan 5 ay önce yorumlandı

   Işık hanım merhabalar, e-ticaret sitesi açmayı düşünüyorsanız yasal olarak şirket olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra xml veren firmalar üzerinden satış yapabilir ve onların firmalarını kullanabilirisiniz. Satışın yanı sıra kendi bilginizle alakalı bir sektöre özel site oluşturabilir, google reklamlarından (bizim gibi) para kazanabilirsiniz. Bunun için bir şirket olma ve vergi verme zorunluluğu yoktur çünkü google sizin adınıza verginizi zaten ödüyor..

  • Işık Arsan 5 ay önce yorumlandı

   fikir ya da projemizi,sosyal medya ve paylaşım sitelerinde kazanca dönüştürmeyi önermişsiniz,internet satış yasal mı vergi vs istemesinler günün birinde,kazanç elde ediyorsunuz diye başımızı ağrıtırlar mı:(

  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2018 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2019