30 Yaşında 1 Milyar Dolara Ulaştı - Başarı Hikayeleri


30 Yaşında 1 Milyar Dolara Ulaştı - Başarı Hikayeleri

HızlıBayilik sitemizde artık başarı hikayelerini de sık sık paylaşacağız. Girişimcilerin nasıl başardıklarını, başarılı olan Türk ve yabancı girişimcilerin yol haritasını bu kategori üzerinden paylaşıyoruz. Bu sayfada yer alan 30 yaşındaki hanım kızımız, 1 milyar dolarlık bir şirketin sahibi konumunda yer alıyor. Melanie Perkins isimli bu kadının başarı hikayesine hayran kalacaksınız.

sponsorlu reklamlar
30 Yaşında 1 Milyar Dolara Ulaştı - Başarı Hikayeleri
28 Mart 2018 Çarşamba 15:07 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
19 yaşında üniversite öğrencisi olan Melanie Perkins ilk şirketini annesinin evinde otururken kurdu. Bu hikayede anlatılanlar bir girişimcinin azim, kararlılık ve netlik üzerine giriştiği bu yoldan 1 milyar dolar servete ulaşma hikayesini anlatıyor. Dünyada başarılı girişimcilere baktığımızda genellikle erkekler ön planda olmaktadır. Ancak 30 yaşında bu genç kadının yaptıkları sayesinde dünya manşetlerinde yerini almayı başarmış durumda. Girişimcilik için cinsiyet fark etmeksizin öncelikle kendinize güveniniz olması gerekir, eğer inanıyorsan başarırsın!

Öyle ki 2006’da Batı Avustralya Üniversitesi’nde ticaret ve iletişim üzerine eğitim aldığı sırada onu en çok zorlayan şey; tasarım yazılımlarıymış. Temel şeyleri öğrenmek için bile koca bir dönemini feda etmesi, basit işlemler için bile defalarca tıklama yapması canını sıkıyormuş. İşte bu nedenle de herkesin kullanabileceği online bir tasarım sitesi kurmaya karar vermiş.

Erkek arkadaşı Chris Obrecht ile birlikte Canva’nın temellerinin atıldığı Fusion Books’u kuran Melanie, şirketin maliyetini aldığı borçlarla karşılamış.
 
Melanie Perkins

İlerleyen yıllarda Fusion Books’u Avustralya’nın en büyük yıllık yayımcısı haline getiren girişimciler, daha sonra Yeni Zelanda ve Fransa’da da hizmet vermeye başlamış. Şirket o kadar başarılı olmuş ki Melanie okulu bırakıp tüm zamanını işle ilgilenerek geçirmiş.

Fusion Books’un online yıllık tasarımından daha fazlası olması gerektiğini düşüne Melanie, potansiyel yatırımcılarla görüşmek için Kaliforniya’ya gitmiş.
 
 

Hatta görüşeceği kişiler arasında ünlü teknoloji yatırımcısı Bill Tai de varmış. Verdiği bir röportajda onu etkilemek için Tai’nin hareketlerini taklit ettiğini söyleyen Melanie, bu anısının epey komik olduğunu belirtmiş. Zira Tai gibi kolunu sandalyesine koymak, onu etkilemek için uğraşmak ve kendisi konuşurken Tai’nin hala telefonuyla ilgilenmesi şu an düşündüğünde Melanie’yi güldürüyor

Ama o dersine çalışarak gitmiş ve beden diliyle karşısındaki kişiyi etkilemenin yollarını öğrenmiş olmaktan dolayı gayet memnun.

Sonuç olarak: Melanie’nin Canva fikrinden etkilenen yatırımcı onu Silikon Vadisi’nin önemli isimleriyle tanıştırmış ve şirkete yatırım yapmış.

2013’te erkek arkadaşının yanı sıra Google’ın eski yöneticisi Cameron Adams’la birlikte Canva projesini hayata geçiren Melanie, bunun 3 yıl sürdüğünü dile getiriyor. Gerçi bu bekleyişe fazlasıyla değmiş. Nihayetinde; Sydney, Manila ve San Francisco’da genel merkezleri olan şirket, şu anda 200’den fazla çalışana sahip. Ayrıca 179 ülkede 10 milyon kullanıcısı olan şirketin 2016 – 2017 gelirinin 6.8 milyon dolardan 23.5 milyon dolara çıktığını da belirtelim. Kısacası; şu anda 1 milyar dolar değerindeki Canva, kendi alanında zirveye doğru ilerliyor.
Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020