Bayilik Veren Firmalar İçin En Önemli Teknikler

Bayilik Veren Firmalar İçin En Önemli Teknikler

Eğer sizde bayilik veren firmalar arasında yer almak ve bayilik vermek istiyorsanız bu teknikleri mutlaka uygulayın. Firmanızı Türkiye genelinde bayilikler vererek sizde bir marka olabilirsiniz!

Bayilik Veren Firmalar İçin En Önemli Teknikler
 Sizde bayilik veren firmalar arasına katılarak Türkiye'nin her yerinde farklı girişimcilere ulaşıp, firmanızın adını yurt genelinde tanınır olmasını ister misiniz? Bayilik vermek kolay bir iş değildir, önünüze bir çok engel çıkacak ancak siz bir girişimci olarak stratejiler geliştirip pazarı etkin halde kullanırsanız yüzlerce hatta binlerce bayilikağını seneler içerisinde kurabilirsiniz.

Bayilik firmaları için vazgeçilmez ve hayat niteliği taşıyan kriterleri maddeler halinde sıraladık. Sizde firmanızın bayilik sektöründe yer almasını istiyorsanız bu maddeleri inceleyin:

1. Firmanızı İnternet Sektörüyle Tanıştırın!

bayilik veren firmalar 2018 yılı

İnternet başlı başına bir sektördür, kimileri yardımcı kaynak olarak nitelese de bizde bu çağda internet olmazsa olmazlar arasında. Ve interneti iyi kullanan firmalar kısa zamanda marka potansiyeli yükselir. Belki sizin de dikkatinizi çekmiştir, son yıllarda özellikle banka gibi bazı sektörlerde firmalar şubelerini kapatıp sadece internet üzerinden iş yapmaya çalışıyor. Ve hatta insanlar ilk örneğin giyim sektöründe web sitesi kurarak xml bayiliği ile Türkiye genelinde satış yapabiliyor. Bunu xml bayiliği veren firmalar kategorisinde kolaylıkla görebilirsiniz. Eğer sizde bayilik pastasından büyük payı alan firmalar arasında yer edinmek istiyorsanız şimdiden internete yatırım yapın. Sadece web site açmak yetmez, seo ve reklam çalışmalarına iyi odaklanmalısınız.

2. Sosyal Medya Hayat Kurtarır

instagram, Facebook, Twitter ve onlarca farklı sosyal medyada firmaların birbiriyle yarıştıkları hiç dikkatinizi çekti mi? Muhtemelen çekmemiştir çünkü firmalar profesyonel çalışır ve insanların zihinlerine onların haberi yokken girer! Özellikle Türkiye'de faaliyet gösteren ama yasal olmayan bahis siteleri fason reklam ağıyla müşteri kapıyorlar. Örnek olarak instagram'da futbol sayfalarında bir maçın ilgili pozisyonunun videosunu hazırlayıp, videonun altına da rahatsız etmeyecek kadar logolarını ekleyip reklam yapıyorlar. Bu reklamla da binlerce müşteriyi kapıp keyiflerine bakıyorlar. Tabi bu yasal olmayan işleri desteklemiyoruz ama sizlere bilgi vermek amacıyla bunu paylaştık. Sizde sosyal medyalarda reklam ağı oluşturarak müşteri potansiyeline kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Unutmayın, instagram hesabı olan bir kişi günde 1 kere instagrama girmez: en az 100 kere girer!

3. Rakipleri Takip Etmeyin, Geçin!

Franchise pazarı oldukça fazla gelişti, öyle ki bazı sektörler doyma noktasına geldi. Böyle olunca rakiplerin yaptıkları şeylerden 1 değil 5 tık fazlasını yapmalısınız ki fark edilesiniz. Bir girişimcinin, bir bayilik firmasını tercih etmesinin nedeni markanın tanınırlığıdır.

4. Pazarlamanızı Geliştirin

Ürünleriniz pazarda 1 numara olabilir, ve hatta ben dünyada en kaliteli ürünü satıyorum diyebilirsiniz. Ancak ürünlerinizi insanlara tanıtmadıktan sonra hepsi hayalden öteye geçemez. Markanızı ilk olarak girişimcilere ulaştırmaya çalışmayın! Hızlı Bayilik'e günde 100'lerce mail gelmekte, 3 gün önce açılan firma "bayilik vermek istiyorum" diye mesaj gönderiyor. Bu kesinlikle cahillik olur ve firmanızın olduğu yerde saymasına direk olarak siz aracılık etmiş olursunuz. Bayilik veren firmalar arasında tanınır olmak ve yüzlerce girişimciyle ortak olarak yürümek istiyorsanız ilk olarak firmanızı insanlara tanıtın. Bakın burada dikkat etmeniz gerekiyor: Firmanızı girişimcilere tanıtın demiyoruz, insanlara tanıtın. Eğer firmanız tanınır ve bilinir bir firma olursa zaten girişimciler de bunu görür ve sizden bayilik isterler. Unutmayın, girişimci görme yeteneği gelişmiş kişilerdir.


5. Yapılmayanı Yapın

Bayilik vermek için firmanızı ve kendinizi hazır hissediyorsanız farklı tanıtım alanlarına yönelin. Örneğin youtube video reklamlar için firmanızı tanıtan ve bayilik verdiğinizi belirten bir reklam yaptırın. Bu kesinlikle profesyonel olmalı ve insanlar tarafından taktir edilmeli. Biz Hızlı bayilik ekibi olarak bugüne kadar böyle bir reklamla karşılaşmadık. Diğer yandan web sitenizde farklı tanıtım mecraları kullanın ve hatta sadece franchise tanıtımınız ile ilgili bir web site yaptırın.


6. Franchise Etkinlikleri Çok Önemli

Yılın bazı dönemlerinde gerçekleştirilen franchise etkinliklerini takip ederek firmanızı profesyonel olarak tanıtın. bayilik ağınızı oluşturmak için franchise fuarlarında yer ayırtabilir ve firmanızı tanıtabilirsiniz.

Bonus: Hızlı Bayilik'te Reklam Verin

Franchise firmanızı tanıtmanın en etkili yolu, franchise sitesinde tanıtım yapmaktır. Hızlı Bayilik 2015 yılında kurulan ve kısa zamanda büyüyen, aylık 30 bin üzerinde tekil ziyaret, 100 bin üzerinde sayfa görüntülenme sayısıyla rakiplerine büyük fark atan bir sitedir. Sizde Hizlibayilik.com'dan reklam alanları kiralayarak en hızlı şekilde girişimcilere ulaşabilir, markanızı tanıtabilirsiniz.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.