Bayilik veren firmalar ile işe başlamak


Bayilik veren firmalar ile işe başlamak

Bayilik veren firmalar ile iş kurmak günümüzde çok popüler bir duruma gelmiştir. Bayilik verenler 2017 yılında internet ortamından ve girişimcilik fuarlarından; tanıtımlarına devam etmektedirler. Bayilik tanıtımları...

sponsorlu reklamlar
Bayilik veren firmalar ile işe başlamak
25 Mart 2017 Cumartesi 10:56 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
 İş kurmak, yeni bir iş sahibi olmak ve işletmesini başarılı yerlere taşıyabilmek her girişimcinin hayalinde yatan bir gerçektir. Bununla beraber küreselleşen dünya ekonomisine bakıldığında yeni iş kurma stratejileri geliştirilmiş ve teknolojinin markalaşma sürecinde çok olumlu izlenimler bıraktığı belirtilmiştir.

Avrupada 80'lerden sonra yayılmaya başlayan franchising/bayilik sistemi Türkiye'ye 2000'lere doğru gelmiş ve 2005 sonrasında büyük bir patlama yaşanarak hemen hemen çoğu duyulmuş marka yada küçük firmalar bile bayilik veren firmalar arasında katıalrak başarılı olmak için çalışmalar yapmışlardır. Dünya ekonomisine bakıldığında Abd.'nin en etkili markaları küresel ekonomide söz sahibi olmalarını franchise yani bayilik ağına bağlamaktadırlar. Bayilik veren firmalar ile iş kurmak son yıllarda bir hayli hız kazanmış ve maliyet tabloları da mimimum dereceye indirilmiştir. Bayilik veren firmalarla iş kurmak isteyen girişimcilerin akın ettiğin bayilik ve franchise fuarları İstanbul merkezli büyük şehirlerde yapılmasına hız kazanmış ve firmaların girişimcilerle yüz yüze görüşmelerine imkan tanınmıştır. Bununla beraber girişimciler, internet üzerinden bayilik veren firmalar tanıtım siteleriyle bu firmaları inceleme şansı yakalamış ve hızlı başvuru formları aracılığıyla tıpkı bir bankaya web sitesi üzerinden kredi başvurusunda bulunuyor gibi; bayilik veren firmalar ile de web siteleri üzerinden başvuru kanallarını aktif etmişlerdir.

Bayilik veren firmalar 2017

Günümüz ekonomisine bakıldığında "ölmeyen sektör" diye tabir edilen gıda sektöründe bayilik ağıyla gelişen firmaların öne çıktığını görmekteyiz. Bununla beraber bayilik veren firmalar ile iş kurmak isteyen girişimciler daha çok gıda sektörüne yönelmektedirler. Değişen iş yaşamı ve markalaşmanın çok önem teşkil ettiği teknoloji dünyasında artık roller çok farklı derecede oynanmaktadır. İşini iyi yapamayan firmaya teknolojiyi takip etmeyen firmalara yine teknoloji tokat gibi yüzlerine çarpmış ve sen artık köşeye çekilme zamanın gelmiştir demiştir. İş yaşamı çok acımasızdır. Bu acımasızlıkta siz de girişimciyseniz duygularınızla hareket etmemeniz gerekmektedir. 
İnternetin olmadığı teknolojinin girmediği sektör neredeyse kalmamıştır. Satın alma süreçleri de internete taşınınca önümüze geleneksek tanıtım süreçlerinden çok yenilikçi medya stratejileri gelmiştir.

"Geleneksek reklam out, Yenilikçi Tanıtım İn"

Geleneksek reklamcılığın son bulmak üzere olduğu iş yaşamında artık tanıtımlar ve organizasyonlar internet üzerinden yapılmaktadır. Artık insanlar bir cafeye kahve içmeye gitmeden önce o cafe ile ilgili internette chech-in denilen uygulama kullanan kişilerin resimlerine bakıyor, yorumlarını okuyabiliyor ve hatta puan verebiliyor. Hal böyle olunca tek bir hatanızda işletmenizi batırma riskiyle de karşı karşıya olduğunuzu üzülerek söylediğimiz gibi, tek bir kişiye sunduğunuz başarı sayesinde yine işletmenizi en yüksek seviyelere taşımanız da mümkün olabilmektedir.

Bayilik veren firmalar ile iş kurmak bayilik verenler 2017.

Bayilik verenler ile;
Çok kısa bir örnek vermek gerekirse geçenlerde Akp Anamur Gençlik Kolları Başkanı twitter hesabı üzerinden Atatürk'e hakaret edecek yazılar paylaşmış. Bu kişi derhal görevinden alınıyor (yapılan protestolar karşılığında.) Daha sonra duyumlarımıza göre yine bu kişi Mersin'de bayilik verenler parfüm firmaları arasında yer alan bir firmanın bayiliğini üstleniyor ve şikayetler bu firmaya da iletilmesi sonucu firmadan hakları derhal alınıyor ve firmanın ismini kötü derecede etkilediği dolayısıyla bu kişi davalık oluyor. Yani anlayacağınız bayilik veren firmalar ile de iş kursanız sıfırdan da bir işletme kursanız siz teknolojiyi çok yakından takip etmelisiniz. Hatalarınızla yüzleşmeli; doğrularınızla örnek olan olmalısınız. Yazının başında da dediğimiz gibi bayilik veren firmalar ile iş kurmak da sıfırdan bir marka oluşturmakta çok zor süreçlerdir. Bu süreçte motivasyonunuzu maksimum seviyede tutmalı ve yapılan iş planına göre adımlarınızı atmalısınız. 
Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020