Özsüt bayilik bilgileri ve şartları Bayilik veren firmalar


Özsüt bayilik bilgileri ve şartları Bayilik veren firmalar

Çoğu girişimcinin aklında olan ve hayallerini süsleyen bir cafe yatırımına ne dersiniz? Bu makalemizde bayilik veren firmalar sitesi olarak Özsüt bayilik şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

sponsorlu reklamlar
Özsüt bayilik bilgileri ve şartları Bayilik veren firmalar
23 Ekim 2016 Pazar 16:10 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
 Çoğu girişimcinin hayallerinin süsleyen bir cafe yatırımına ne dersiniz? Bayilik veren firmalar ile artık cafe yatırımları günümüzde pek önem kazanıştır çünkü insanlar isim yapmış yerleri tercih etmektedirler. Kendi markanızı açarak yani sıfır bir marka oluşturmak yerine isim yapmış bir markanın çatısı altında buluşmak girişimciler için daha önemli bir hale gelmiştir.

Özsüt markasından bayilik alarak iş kurmak istiyorsanız bu makaleyi sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle Özsüt hakkında kısa bir araştırma yaptık;


Özsüt Hakkında

Özsüt, serüvenine 1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda küçük bir dükkanda Sefer Usta’nın leziz yoğurdu ve kaymağı ile başlangıç gösterdi. Kısa sürede ün salan Özsüt Muhallebicisi zamanla, kalite ve hijyen koşullarını da göz önünde bulundurarak ürünlerini çeşitlendirdi ve sektörde adını duyurmayı başardı. Özsüt, Türkiye çapında günlük pasta dağıtımı yapan tek firma olma özelliğini taşıyor. Ayrıca kahve sektöründe de bir ilke imza atan Özsüt, Türkiye’de ilk defa portakal, fındık ve vanilya aromalı espresso’ları satışa sunarak müşteri kitlesini daha da çok artırmıştır.


Neden ÖZSÜT Bayiliği almam gerekiyor?


Özsüt, gemiş çaplı üün yelpazesiyle müşterilerine hizmet vermektedir. Sütlü tatlısından, yaş pastasına, çeşitli kahvesinden dondurmalarına kadar geniş ürün yelpazesini kaliteyle birleştirince bayilik almak isteyen girişimciler için kaçırılmayacak bir fırsata dönüşüyor.
 

ÖZSÜT Bayilik Şartları nelerdir?

Özsüt’ün sitesinde yer aldığı üzere;

Franchising sözleşmeleri 10 yıllık yapılmakta olup isim hakkı bedeli:

Özsüt Konsepti için (Fırın menüsü dahil) 50.000 USD + KDV

Özsüt Yemekli Konsept (Dünya Mutfağı) ve Dodici için 100.000 $ + KDV olarak belirlenmiştir.

Sözleşme gereği tutarı yatırım yapılacak bölgenin potansiyeline göre değişen fakat asgari 50.000 TL değerinde banka teminat mektubu alınmaktadır.

Cafenin bulunduğu konuma göre aylık 80-100 bin arası kazandığını varsayarsak bunun kar yüzdesi oldukça yüksek olacaktır diyebiliriz.


Ayrıca Özsüt, sadece bayilik vermekle kalmıyor bunun yanında aşağıdaki alanlarda da girişimcilere destek oluyor;

Pazarlama desteği

Eğitim destekleri

Lojistik ve satın alma destekleri

İnsan Kaynakları 

Operasyon destekleri

Kalite Kontrol desteği
 
Reklam destekleri

Özsüt, kâr marjlarının daha da yükselmesi için yeni ürün çalışmalarıyla da ilgilenmektedir.


Bayilik alacaklarda aranan özellikler:

Bu işi büyük bir özveriyle ele almak,
İşi daha da geliştirecek stratejiler yaratabilecek özgün düşünceye sahip olmak ,
Özsüt’ün belirlemiş olduğu işletme kurallarına kati surette uymak,
Gerekli başlangıç yatırımı olarak ortalama 250.000$ maliyeti karşılamak.
 
Bayilik başvuru süreci;

Bayilik başvurusu için girişimciler öncelikle Özsüt’ün web sitesine üye olup sitede yer alan bayilik formunu doldurması gerekmektedir. Başvuru formlarını doldurduktan sonra ise Özsüt’ün aradığı girişimciler ile irtibata geçiliyor ve ön görüşme Bölge Satış Yönetmenleri ile yapılıyor. Bu aşamada yatırımcı adaylarından yatırım yapacağı bölge hakkında ticari bilgileri de beraberinde getirmesi isteniyor.

Tüm bu aşamalardan sonra ise son görüşme Genel Müdür ile gerçekleşiyor. Olumlu geçen görüşmeler sonucunda ise franchising sözleşmesi yani bayilik anlaşmaları imzalama aşamasına geçilip bayilik veriliyor.

Bayilik veren firmalarla iş kurmak?

Türkiye'de son yıllarda popüler hale gelen bayilik veren firmalar ile iş kurmak hakkında pekçok girişimcinin bilgisi bulunmamaktadır. Pek çok yatırımcı bayilik veren firmalar ile iş kurmaya yanaşmamaktadır. Bunun ilk nedeni girişimcilerin yeteri kadar bilgilendirilmemesinden dolayıdır. Bayilik veren firmalar ile iş kurmak sıfırdan bir marka oluşturmaktan daha çok avantajlıdır. Öncelikle bayilik alarak iş kuran bir girişimci ilk günde büyük cirolar elde edebilir. Sıfırdan iş kuran bir kişi ise marka oluşturma sürecini başarılı bir şekilde atlatması gerekmektedir. Kıssadan hisse olarak cafe bayilik almak istiyorsanız bayilik alarak cafenizi açabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020