Hizmet ve Ürününüzü Geliştirmek İçin

Hizmet ve Ürününüzü Geliştirmek İçin

Ülkemizde gerek bayilik veren firmalar gerekse kendi markasını yöneten girişimciler için başarı stratejilerini ve ürünlerini bir adım daha ileriye taşımak için neler yapılabileceğini araştırdık.

Hizmet ve Ürününüzü Geliştirmek İçin
 Günümüz koşullarında iş dünyasında farklılık yapan o sektöre bir adım daha ileriye gitmiş oluyor. Bu farklılıklar çoğu zaman kötü yorumlanabilmektedir ancak işin başarısı bir süre sonra ortaya çıkacaktır.

Bayilik veren firmalar ile iş kurmak isteyenler zaman zaman dikkati çeken en önemli konu da sizlere aktarıyoruz. Marka olma sürecini başarıyla tamamlayan ve markasının bilinirliğini yüksek çıtalara aktaran firmalarda dikkat çeken ortak özellik rakiplerine farklılık katarak bu farklılığı iyi kullanmaktan geçmektedir.

Şuna hiç dikkatinizi çektiniz mi? Aynı ürünü satıp farklı sunumlar yapan firmalar her zaman daha çok müşteri potansiyeline ulaşırlar. Farklılık yaratan bu devirde daha çok kazanır açık ve net. Diğer dikkat çeken bir olay ise eski bir ürünü geliştirip ve güncellik kazandırıp geliştiren firmalar da sektöre en yükseklerde başlayabiliyor. Yine bu özellikte büyük başarılar getirmektedir.

Aynı ürünü insanlar neden tercih etsin diye aklınıza bir soru takılabilir. Fakat çoğu insan riskli tercih yapma konusunda pek çok titiz davranabilmektedir.

Eğer satılan ürün hali hazırda bazı özellikleri sayesinde farklılık kazandırıyorsa bu ürün belli bir başarı potansiyeline ulaşmışsa güncellenip piyasaya sürülecek ürün de onun yolunda emin adımlarla ilerleyeceklerdir.

Bu cümleyi kurduğumuzda aklımıza ilk olarak dünya çapında satış yapan Apple, Samsung gibi markalar geldi. Ürünlerine birkaç özellik kazandırıp piyasaya sürer sürmez satışlarına başlıyorlar. Peki bunun nedeni nedir? Tabiki de marka bilinirliği. Açık ve net bunu herkes görebilir. Peki marka bilinirliği nasıl oluşturulacak? Bu soruya da en iyi cevabımız ürününüzün kalitesidir. Kaliteden sonra reklam, reklamdan sonra da başarı gelir. Ve bu zincir süreklilik kazanarak size iyi getiriler kazandırır.

Örneğin İphone 2 senede bir iphone için bir üst model, senede bir de aynı modelin üst versiyonunu yani güncellenmişini piyasaya sürer. Peki İphone 3 ayda bir yeni model çıkarsa bu kadar satış olurmuydu? Olmazdı, olsaydı zaten adamlar bunun araştırmasını yapmış olacaklar ki 2 senede bir yeni model çıkarıyorlar. Hep benzer modellerin farklı özellik taşınmış telefonların piyasaya sürüldüğünü ve yeni ürün çıkar çıkmaz eski modellerin yavaşlamaya, donmaya, kasılmaya başladığını fark ettiniz mi? İşte bunun nedeni de telefon şirketlerinin yavaşlatma güncellemesinden dolayıdır ki bir yeni modeli eski kullanıcılara satabilsinler. Bu özelliği de yavaş yavaş getirirler. Bunun nedeni de o ürünü kullanan tüketicilerin markadan soğumasının istenmemesidir. Bu yolu kullanarak reklam yapmadan bile milyarlarca ürün satabilen çok büyük şirketler vardır.


BAŞARI ÇOK UZAKTA DEĞİL

Yukarıda kalın puntolarla yazdığımız başlık ta tam yerindeki gibi. Başarı hiçkimsenin uzağında değildir. İsteyen insan başarır, başaran insan kazanır. Bu hep böyledir. Eğer bir şeylere bir yerden başlayabilirseniz ve iyi stratejilerle oyunu oynarsanız kazanırsınız. Pazarlama ve reklamasyonu çok iyi yapmalısınız. HİZMET SEKTÖRÜ İÇİN BAŞARI STRATEJİSİ

Hizmet sektöründe ürünleri güncelleme değil de hizmetleri güncelleme yaparak daha çok kitleye ulaşabilirsiniz. Bunun için faaliyet gösterdiğiniz sektörü geniş çaplı ele almalısınız. A'dan Z'ye kadar herşeyi en ince ayrıntısına kadar araştırmalısınız. 

Falliyet sektörünüze göre hizmet kapsamlarını genişletebilirsiniz, verilen hizmetleri kampanya yaparak tek pakette insanlara sunabilirsiniz, yada müşteri kitlenizi artırmak ve ürünlerinizi tanıtmak için daha kapsamlı reklamlar yapabilirsiniz. Ar-ge sadece ürünler üzerinde yapılmaz ayrıca hizmet ve hizmet alanının genişletilmesi üzerinde de yapılabilir.

Örnek vermek gerekirse oto yıkama açmak isteyen bir kişi işini kurduktan sonra müşterilerinin bekleme salonunda farklı alternatifler sunarak gelen müşterilere iyi vakit geçirmelerini sağlayabilir. En küçük bir örnek verecek olursak; ücretsiz wi-fi, tavla, çay servisi, tv, bilardo, playstation vs. gibi hizmetleri müşterilerinize ücretsiz sunabilirsiniz. Eğer işyerlerine yakın bir alanda oto yıkama dükkanınız bulunuyorsa özellikle ücretsiz wifi sağlamalısınız. Tabi bu bizim verdiğimiz en küçük kapsamlı bir örnekten ibarettir. Bunu geliştirmek sizin girişimci kimliğinize ve kişiliğinize bağlıdır.

Hedef kitlesini iyi belirlemiş ve diğer firmalara fark katan firmalar her zaman bir adım önde olacak ve daha çok kazanacaklardır. İyi reklam stratejileriyle rakiplerinizden her zaman bir adım önde olabilir ve büyük oynayabilirsiniz. Aklınızda henüz bir iş fikri oluşmamışsa market açmak, oto galeri açmak yada cafe açmak yazılarımızı da okuyabilirsiniz.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.