Kahve Bayilik Sektörünü İnceledik

Kahve Bayilik Sektörünü İnceledik

Kahve dükkanı açmak isteyen girişimciler için farklı bir bakış açısıyla kahve dükkanlarını ele almaya çalıştık. İyi bir kahve baiylik veren firma markası altında işe başlanılabildiği gibi, sıfırdan bir marka da oluşturabilirsiniz.

Kahve Bayilik Sektörünü İnceledik
Son yıllarda deyim yerindeyse "mantar gibi türeyen" kahve dükkanlarına her girişimci fark etmiştir. Peki nedir bunun sırrı, çok kazanmak mı, hızlı kazanmak mı? Kahve dükkanları neden bu kadar çok arttı ve artmaya devam ediyor? Bayilik almak mantıklı mı. İşte tüm soruları cevaplayacak bir araştırma konusu sizlerle...

Kahve bayilik veren firmalar ile iş kurmak isteyen girişimciler öncelikle bunları bilmelidir. İnsanların sosyalleşme arzusu içerisinde en üst sıralarda kahve dükkanları yer almaktadır. Ve bu fırsatı gören her girişimci de her sokak köşesine kahve dükkanı açmaktadırlar.

Oldukça yüksek kar bırakması ve her kesimin sevdiği kahve türleri için, her bütçeye alternatif sunmasıyla beraber son zamanlarda en çok yatırım yapılan bir alan haline gelmiştir. Her geçen gün daha çok bayilik veren firmalar olarak kahve firmaları olduğuna şahit olabiliyoruz. Peki kahve dükkanları nasıl kazandırır?

"Geleneksek ve Modernleşmeye Aynı Anda Hitap Ediyor"

Evet! Yukarıda yazan gibi sosyalleşme içerisinde olan modernleşme ve geleneksek çizgiler kahvede barınmaktadır. Türk toplumu olarak kahveye bakış açımız çok farklı. Kahveyi sadece yüksek kafein içeren içecek olarak görmüyoruz, 40 yıl hatrı var diyoruz, gelenek diyoruz, görenek diyoruz. Daha neler neler diyoruz.

Türk toplumunun kahveye düşkünlüğünü herkes biliyor. Sabah uyanıldığında, yemeklerden sonra, molalarda çay'ın en büyük rakibi yine kahve olmaktadır. Durum böyle olunca da gerek sevdiklerimizle buluşma anında gerekse kafa dinleme noktasında kahve dükkanlarına uğramadan edemiyoruz.

Kahve dünyasının da son zamanlarda çeşitlilik kazanmasıyla beraber artık deneme imkanı bulamadığımız tatlara bu mekanlarda ulaşabilme şansını yakaladık. Buluşmaların ortak noktası olan kahve cafeleri, çok iyi derecede ilgi görmektedir. 


Kahve Bayilik Almak Karlı Mı?

Kahve bayilik veren firmalar arasından seçim yaparak bir bayilik alınıp iş kurulması mümkündür. İyi ve marka olmuş bir firmanın bayiliği alınması durumunda kısa zamanda iyi bir yatırımı amorti edebilmektedir. Hedef kitlesi doğtu belirlenmiş, yatırımı iyi yapılmış kahve firmaları kısa zamanda büyük paralar kazanabilmektedir. Kahve bayilikleri çok farklı konseptlerde girişimcilere sunulmaktadır. Stand bayilikleri günlük koşuşturmadaki kişilerin uğrak noktası olduğu gibi; duraklar, metro istasyonları, kalabalık caddeler gibi mekanlarda stand bayiliği alarak iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Yada iyi bir avm'ye kahve bayiliği alarak yine çok büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Yine kahve bayiliği almak için bir neden arıyorsanız, bu sektörün kar oranı oldukça yüksektir bu yüzden de yatırım geri dönüş süresi daha kısadır. Diğer yandan da bu işin prestij yakalamasıdır. İyi bir marka altında bu işe girerseniz kısa zamanda iyi paralar kazanabilir saygın bir konuma gelebilirsiniz.

Ayrıca
Bayilik almak yada marka oluşturmak adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.