Online sektörde başarıyı yakalamak için yapılması gerekenler

Online sektörde başarıyı yakalamak için yapılması gerekenler

Günümüzde teknoloji çağında yaşıyoruz. Günümüzde günlük 3 milyar insan internete giriyor ve bu rakam her geçen gün artış gösteriyor. İşte bu durumda internet üzerinden de para kazanmak münkün oluyor ancak başarıyı internette herkes yakalayamıyor...

Online sektörde başarıyı yakalamak için yapılması gerekenler
 İnternet ve teknoloji döneminde yaşadığımız apaçık bir gerçektir. Bunun gerekliliklerine katlanmak zorundayız. Çoğu girişimci artık internet ürünlerine yatırım yapmayı tercih ediyor çünkü geri dönüşü diğer sektörlere göre çok çok daha fazla oluyor.

Ne İş Yapabilirim?

İnternetten ne iş yapabilirim sorusuna burada yüzlerce, hatta binlerce cevap verebiliriz. Ancak kafa karışıklığını gidermek adına internet ve kodlama bilginiz yetersiz ise melek yatırımcı olmanızı öneririz. Ancak kodlama bilgim var, internette bilgimi kimse sınayamaz diyorsanız avrupa ülkelerinde yapılan girişimleri Türkiye'ye uyarlayabilirsiniz. Örneğin Onedia avrupa konseptli çalışan bir firma ve milyonlarca ziyaretçisi var. Web tasarımı zaten saymıyoruz aklınıza kesin gelmiştir. Diğer en çok kazandıran sektör ise oyun ve uygulama sektörüdür. Bu sektöre emin adımlarla girerseniz kısa zamanda çok büyük paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca buradan belirtmekte yarar var, internet teknolojileri de çok yakın zamanda bayilik veren firmalar arasında yer alacaklardır. Bu da çok açık görülen bir gerçektir.

Dünyada günlük 3 milyar insan internete giriyor ve bu rakam her yıl %8 artış gösteriyor. Günümüzde herşeye ulaşmak artık internet sayesinde çok kolay bir hal almış durumda. Bunların yanı sıra online sektörde çalışıp para kazanamayan da binlerce insan bulunuyor. Online işlerden para kazanamamanın bir numaralı nedeni sunulan ürünün somut olmayışı ve belli bir müşteri potansiyeli olmayışıdır. Kendinize değil, müşteriye hitap eden bir uygulamanız olmalıdır. 

İnternet sektöründe pazarlama çok farklı bir boyut kazandı. Pazarlama, internetin olmazsa olmazları arasındadır. Bir çok girişimci ürününü pazarlama kısmında takılıyor. Bunun nedeni de ürünü hakkında emin kararlar veremiyor olmasıdır. Öncelikle ürününüz kullanıcı odaklı ve somut şeyler içermeli, belli bir müşteriye hitap ettiğinizden emin olmalısınız.


Mega Holding Yalanı

Evet Yukarıda kalın harflerle belirttiğimiz gibi internet dünyasını ve para kazanmayı özellikle üniversite öğrencileri "Mega Holding" olarak görüyorlar. Ancak bu apaçık büyük bir yalandır. Mega holdings adı altında kurulan topluluk gençlere sadece ucuz bir web sitesi satarak büyük paraları cebine indirmekte ve insanların hayalleriyle oynamaktadır. Öncelikle interneti keşfetmek istiyorsanız kodlama bilgisini ufakta olsa öğrenmelisiniz. Bunun için kurslara gidebilir yada online ortamda bilgilerle kendiniz hareket edebilirsiniz.


HEDEF KİTLEYİ İYİ TESPİT EDİN

Öncelikle ürününüz veya web sitenizin kimlere hitap ettiğini iyi tespit etmelisiniz. Bunun için hedek kitlenizi, rakiplerinizi iyi belirleyiniz. Daha sonra kullanıcı odaklı bir ürün geliştirip bunu pazarlama stratejilerine göre uygulayınız. Eğer başarıya emin adımlarla gidersiz sonunda başarılı olursunuz. Unutmayın bu devirde kimse babasının oğlu değil hele ki internet sektöründe. Bu sektörden ekmek kazananlar gidipte Harvard'larda okumadı. Başaranları izleyin, sonunda siz de başaracaksınız.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.