Stand bayilik alarak işletme kurmak


Stand bayilik alarak işletme kurmak

Ülkemizde son yıllarda fazla sermaye gerektirmeden yapılan işler arasında yer alan stand bayilik işletmesi kurmak ve stand bayilik veren firmaları sizler için kaleme aldık.

sponsorlu reklamlar
Stand bayilik alarak işletme kurmak
25 Şubat 2016 Perşembe 14:37 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
  Bayilik alabilerek iş kurmak artık popüler girişimcilik hikayeleri arasında yer alıyor. Artık kişiler kendi markalarını oluşturmak yerine, tanınmış bir firmanın bünyesinde kendi iş yerini yönetmeyi daha karlı ve daha kısa zamanda tutulan bir iş kolu olarak görüyorlar. Bu her bayilik veren firmaların güvenilir olduğunu göstermese de, artık günümüzde yüzde 85 civarında bir güvenilir ve isim yapmış bayilik veren firmanın kanıtlandığı bilinmektedir. İnsanlar kendi markalarını oluşturmak oldukça zor olduğunu bildikleri için artık hali hazırda bir kurulmuş ve gayet güzel işleyen işletmeleri tercih etmek en dogal haklarıdır.

Her sektörde bayilik veren stand firmaları bulunuyor

Tam da dediğimiz gibi, her sektörde bayilik veren firmalar mevcut. Artık isim yapma noktasına gelmiş kurumsal bir firma ya da henüz yeni kurulmuş bir firmayı bayilik listesinde görebilmeniz münkün. Çünkü kendi kurdukları markanın herkes tarafından tanınan bir marka olabilmesi için daha çok tabelada gösterilmesi ve reklamının daha geniş kitlelerce yapılması gerekir. Neyse bu konumuzda fazla teferruata girmeyeceğiz ve sizler için bu yazımızda stand ile iş kurmak ve stand bayilik veren firmalar hakkında bilgiler vermek için gayret göstereceğiz.

Stand bayilik işi

Evet, Alışveriş merkezlerinin adım attığınız her yerinde gözünüze çarpan, çok güzel işler yapan, önünde uzun kuyruklar oluşan standlara hepimiz rastlamışızdır. Bu stand firmalarını oradaki dükkan sahipleri işletiyor, magaza sahibinin akrabası işletiyor gibi duygulara kapılmış olabilirsiniz. Aslında yok öyle bir dünya :) Şimdi cebine 50 bin sermaye koyabilen her kişi gibi sizde alışveriş merkezinde bir stand sahibi olabilirsiniz. Tabi bu işi yapabilmek için önce karar vermiş bir kişi olarak sizi karşımızda görmek isteriz. ( Bu cümleyi bayilik veren stand sahibi söylüyor.) Neyse, kararı verdiniz stand bayilik almak. Ama hangi sektör? Şöyle bir bakıyorsunuz, mısır- su stand işi yapan var, dondurma işi yapan var, çikolata, kozmetik,parfüm,takı toka,saat,telefon kılıfları vs. hemen hemen her sektörden stand bayilik ile iş kurulabiliyor. Tabi illa gidin stand bayilik ile iş kurun demiyoruz, kendi markanızı da oluşturabilirsiniz ancak bu size pahalıya patlayacaktır bizden söylemesi. Stand açabilmeniz için en başta avm. işletmesi-yönetimi ile görüşmeniz gerekmektedir. Büyük avm. lerde sadece stand işleri için bir bölüm-kişi sorumlu olabilir. Bunun araştırmasını yapın, nerelerin stand için uygun ve kiralık olduğunu araştırın. Ve şunu asla unutmayın, alışveriş merkezinde dükkan parası ödemeyeceksiniz, o bastığınız yerin metrekare cinsinden para ödeyeceksiniz. Yani size 5 Bin Lira aylık ücret isteniyorsa o istedikleri ücret boş bir kaldırım üzeri gibi olabilir. Tabi bu boş gibi görünen yerden günlük 50 Bin 100 Bin kişi geçebilir. (Forum Mersin ile görüşmemde aylık 5 Bin istiyorlardı, şimdi ne oldu bilemiyorum, bilmeyenler için de Forum Mersin 2 Milyon kişilik nüfusuyla Mersin'in en büyük A.V.M'sidir.) Tabi bu gibi büyük alışveriş merkezleri sizden aylık olarak kira bedeli istemez. Çoğu yıllığa kaçar ve anlaşabilirseniz örneğin 3 aylık peşin diger aylar taksit şeklinde de kiranızı ödeyebilirsiniz. Ancak bunu kira sahibine teklif ederken paranız yoksa çaktırmayın, şuraya 50 bin şuraya 20 Bin gibi büyük rakamlar dile getirin, ödemelerinizin büyük olacağından kısa kısa söz edin. Hiç kimse parasız kişiye yer vermek istemez.

Alışveriş merkezi ile anlaştık şimdi sıra bayilik veren stand firmalarında

Aklımda ne var? öncelikle bu soruyu kendinize sormanızı istiyorum. Aklınızda bir kahve bayilik işi var ise araştırın, firmalarda ön görüşme yapın ve karar verin. Karar verme süreci uzun sürmesi gereken bir süreçtir. Bu aşamada derinlemene araştırma yapıyorsunuz. Kahve bayilik işini araştırıyorsunuz atıyorum. Kahve işi hergün yapılabilecek biri iş midir. Hangi mevsimlerde bu ürünü satabilirim. Ne kadara mal eder ne kadar kar edebilirim. Kaç kişiye hitap edeceğim? vs. gibi soru zincirinden oluşan bir defter tutmanız ve cevaplarını net bir şekilde yazıp iyice incelemeniz gerekir, çünkü iş sahibi olacak kişi sizsiniz!

Stand bayilik firmasıyla anlaşmamızı yaptık, belediyeden vs. izinlerimizi çıkardık, alışveriş merkezine kirayı ödedik ve çat diye kurulumumuzu yaptık. Konunun başında da verdiğimiz kahve bayilik işiyle devam edelim. X Kahve standımız avm. nin en gözde yerinde. İlk gün tabiki milyarlar kazanmak istersiniz ancak biraz cömert davranın. Hizlibayilik.com  2 - 3 tane eleman tutun güler yüzlü ve oradan geçen kişilere ilk günün şerefine ücretsiz kahve ısmarlayın. Girişimcilik ruhunuz burada ön plana çıkmalı ve kahve içmekten bayılan insanları şap diye kestirmelisiniz. o insanları işletmenize çekmeyi sağlayın, kahvelerini yudumlarken de işletmenizi yeni kurduğunuzu, kahveninizin yani işletmenizin özelliklerinden sıkılmayacak kadar bahsedin. İnsanların hoşuna gider ve devamlı müşteri kazanırsanız her zaman müşteri potansiyeliniz oluşur ve devamlı bir iş sahibi olabilirsiniz. Biz kısa kısa stand bayilik işi kurabilmek için yapılacak ön araştırmayı burada kaleme aldık. Şimdi sizde bu yazıdan yola çıkarak bir iş kurar ve azda bir yararımız olursa ne mutlu bize. Şimdiden stand bayilik işi veya daha farklı sektörlerde iş kurmak isteyen kişilere kuracakları işte kolaylıklar, bol kazançlar dileriz.

--> Stand bayilik veren firmalar

hizlibayilik.com - Stand bayilik işi.
Sponsorlu bağlantı



Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020