30 yaşından önce milyoner olmak için atmanız gereken 10 adım


30 yaşından önce milyoner olmak için atmanız gereken 10 adım

Zengin olmak, paralar içinde yüzmek... Çoğu insana göre hayal olarak görülür. Fakat bu bir hayal değil, bunu yaşayan yüzbinlerce insan var. 30 yaşından önce zengin olmak istiyorsanız bu yazı tam size göre.

sponsorlu reklamlar
30 yaşından önce milyoner olmak için atmanız gereken 10 adım
14 Eylül 2016 Çarşamba 21:19 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
Projeyi erkenden tamamlayın!

30 yaşından önce parayı vuran adamlar arasında yer alan Grant Cardone diyor ki ''21 yaşındayken üniversiteden ayrıldım, borç batağındaydım ve 30 olduğum zaman milyoner olarak kendimi gördüm.''

İş hayatımızda önceden takip edilen ve geleceğe dönük düşünülen davranışlar sonradan olumlu tepkiler veriyor. Peki başarılı bir iş yaşamı için önceden atmamız gereken adımlar.

30'unuzdan önce milyoner olmanız için atmanız gereken 10 adım;

1. Sadece Kazanmaya Odaklanın

 Atmanız gereken ilk adım inanmak ve sürekli olarak gelirinizi artırmaya odaklanmak. 30 yaşında milyoner rakamıyla tanışan Grant Cardone; ''Gelirim ayda 3 bin dolardı. 9 yıl sonra ise 20 bin dolar kazanıyordum.'' diyor. Parayı takip etmeye başlamalısınız. Bu, gelirini kontrol etmeniz ve fırsatları görebilmeniz için sizi zorlayacaktır.

2. Biriktirmek için değil, Yatırım için biriktir!

Para biriktirme nedeninizi yatırım yapmak için odaklamalısınız. Paranı dokunulmayan bir hesapta güvenli bir şekilde tutmalısınız. Çok acil olan durumlar haricinde hiçbir şey için oradaki paraya dokunmamalısınız. Ve yeni bir yatırım söz konusu olduğunda buradaki parayı kullanmalı ve o anda acımasız olmalısınız. Bu adım adım gelirini yükseltmenizi sağlayacaktır.

3. PARALARA SIKI TUTUN

Milyonlar finansal özgülüğü ve gevşekliği de beraberinde getirebilirecektir. Ama sadece zengin olmak milyoner kalabilmen için yeterli değildir. Zengin olmak ve önceliğin milyonlarını koruyabilmen olmalı. Para kıskanç bir sevgili gibidir. Onu önemsemezseniz o da sizi önemsemez. Daha kötüsü onu önceliği yapan bir başkası için sizden ayrılabilir.

4. SU UYUR, PARA UYUMAZ

Para, zaman kavramına sahip değildir. Programlar ya da tatil günleri. O, iş ahlakı olan insanları sever. Grant Cardone şöyle anlatıyor: “Ben 26 yaşındayken perakendeciydim. Ve mağazamı akşam saat 7’de kapatıyordum. Bu çoğu zaman saat 11’i buluyordu ve ekstra satış yapmamı sağlıyordu. Asla şanslı olmaya çalışmayın. Sadece sürekli çalışın.”

5. YARDIM İSTEMEKTEN KORKMA

Daniel Ally; “Avukata, editöre, personal trainer’a, part time şefe ve diğer personellerim vardı. İlk başlarda bana servete mal oldu. Ama zaman içersinde beni milyonerliğin içine ittiler. Birçok insan egoları yüzünden yardım istemiyor.” diyor.

6. NE YAPTIĞINI BİL

“Haftanın her günü ne giyeceğimi, kahvaltıda ne yiyeceğimi biliyorum. Ya sen?” Tucker Hughes

6. GÖSTERİŞTEN KAÇININ

İş ahlakı birinci önceliğin olsun. Grant Cardone, milyoner olduğunda da Toyota Camry kullanıyordu. Ve güvenli bir para akışına sahip olana kadar lüks bir saat ya da araba almadığını söylüyor. Önceliğin gösteriş yapmak olmasın. Öncelik, işini herkesin gözlerinin önüne sermek olsun.

7. RİSK ALMANIN ZAMANI VAR

Hayatında büyük adımlar atman gerekecek. Ve bazen bu adımların seni nereye götüreceğini bile bilmeyeceksin. İşte bu zamanlarda aldığın riskler seni milyonerliğe götürür. Tabi ki bu adımları atarken ince eleyip sık dokumak gerekir.

8. YATIRIMI İÇİNİZDE BAŞLATIN

En güvenli yatırım kendi geleceğini düşünmendir. Günde en az yarım saat kitap oku, araba kullanırken podcastler dinle, enerjik bir şekilde mentor ara..

9. BORÇ YİĞİTİN KAMÇISI ??

Kendine kural edin; asla kendine para sağlamak için borç alma. Zengin insanlar borç parayı, nakit artışı için ya da mecburi yatırımlar için alır. Fakirler ise kendilerine bir şey alıp zengin insanları daha fazla zengin etmek için.

10. BÜYÜK OLMAK İÇİN BÜYÜK HEDEFLER GEREKLİ

En büyük finansal hata, yeterince büyük düşünememektir. Grant Cardone şöyle özetliyor: ''Ben daha fazla milyonlara gitmek için seni destekliyorum. Dünya üzerinde para kıtlığı asla yoktur. Sadece büyük düşünememe kıtlığı vardır. Bu 10 adımı takip et. Bunlar seni milyoner yapacak değere sahipler.''
Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020