Başarı merdivenlerini tırmandıracak 7 alışkanlık

Başarı merdivenlerini tırmandıracak 7 alışkanlık

Türkiye'de başarı merdivenlerini tırmanmak isteyen girişimciler için yine bir konuyla karşınızdayız. Başarılı olmak her girişimcinin hakkı. O halde başarılı olmak için alışkanlık edinmemiz 7 şeye hemen göz atalım.

Başarı merdivenlerini tırmandıracak 7 alışkanlık
 Her girişimci başarılı olmak ve parmakla çevresinde gösterilmek ister. Başarılı olmak kelimesi her insan için farklı anlamlar içeriyor olabilir. Kimi iyi bir ev sahibi alınca kendini başarılı gibi görüyordur, kimi ise şirketine yeni eleman alınca yani şirketini büyütünce başarıyı benimsiyordur. İşte bu konuda başarılı olan kişilerdeki ortak 7 alışkanlığı sizler için araştırdık. Neden mi 7 diye soruyorsunuz? Valla biz de bilmiyoruz, sadece denk geldi :)

Başarılı olan insanlar kendilerinde olması gereken bazı alışkanlıkları edinmişlerdir. Girişimcilik ve başarılı olmak ana karnında edinilen bir şey değildir. Siz de başarıyı yakalamak ve başarılı olmak istiyorsanız başarılı olan insanların edindiği alışkanlıkları bir an önce benimsemeniz ve hemen uygulamaya geçmeniz gerekiyor. O halde haydi başlayalım.

BAŞKASI OLMA!

 


Her insan kendi özellikleri ile diğer insanlardan sıyrılabilir. Tarkan'ın söylediği gibi "başkası olma kendin ol." Başkası gibi davranırsanız size gelecek fırsatları tepmiş olursunuz. O halde kendi özümüze dönme zamanı geldi demektir! Birilerini takip etmek yerine kendi kararlarınızla ve fırsatlarınızla hareket ederseniz başarıya bir adım daha yaklaşırsınız.


Küçük başla, Büyük düşün!

Başarıyı yakalayan girişimcilerin ortak özelliklerinden birisi de büyük düşünmek. "Boğulursan büyük suda (denizde) boğul" demiş atalarımız. Tabi bunu durduk yere demiş olamazlar, uzun denemeler sonucunda çıktığı bir atasözü olduğu ne kadarda belli. Hatta abartmak gibi olmasın ama kararlar alın ve eğer boğulacaksanız denizde değil, okyanusta boğulun!

İleriye dönük atılacak adımları planlayıp yola koyulabilirsiniz. Unutmayın, düşünmek yolu bitirmenin yarısına eşdeğerdir. Büyük hedeflerden asla korkmayın ve çekingen olmayın. Cesur olun ve emin adımlarda ilerleyin. Başarıya bir adım daha yaklaşacaksınız.


Planlı şekilde yaşayın

Başarıyı yakalayan insanlar aynı zamanda titiz ve hayatı planlı şekilde yaşayan insanlardır. Siz de başarılı olmak için günlük hayatınızı düzene sokmalı ve planlı bir şekilde işlerinizi yürütmelisiniz. 


SABREDEN DERVİŞ!

Başarı bazen diğer insanlara göre fazla çalışarak, sabır ederek gelir. Kimine göre de bazen de şans eseri başarıyı yakalayabilirsiniz. Ancak o şansı önceden hazırlamalısınız. Zemini hazırlamalısınız ki top düzgün gidebilsin. Başarılı olmak için şansınız yolunda gitmiyorsa biraz daha çaba göstermeli ve daha çok çalışmalısınız.


Pes etmeyin.


Başarıyı yakalamak için asla yılmayın. Çevrenizdeki yada herhangi bir yerde parmakla gösterilen başarılı olan bir kişi siz harekete geçene kadar sizden daha güçlüdür. Siz harekete geçtikten sonra siz ondan daha başarılı olabilirsiniz. İnanın, çabalayın ve başarın.


Fırsatlar için derin analiz.

Her girişimciye değil, her insana yaşamı boyunca fırsat ve fırsatlar gelir. Önünüze çıkan ve çıkabilecek fırsatlar için iyi düşünün, analiz edin ve değerlendirin. Başarılı olan insanlar fırsatları değerlendiren insanlardır.


Sosyal hayattan vazgeçmeyin

Başarılı olan insanlar genellikle ailelerine, arkadaşlarına düzenli şekilde vakit ayıran, işlere düzenli olarak ara veren insanlardır. Çok gezen mi bilir çok okuyan mı sorusuna yanıt vermeyeceğiz ama şunun altını çizmek isteriz; Odaklanmak, bazen çevrenizdeki fırsatları görmenizi engelleyebilir. Bir şeye aşırı şekilde bağlı kalmayın. Daha önce dediğimiz gibi fırsatları değerlendirmenin yoluna bakın. Hayattan keyif alın, gündelik işlerinize devam edin. Ve unutmayın, hiçbir olumsuz sonuçta sizin için hayatın sonu gelmiş değil. Bir kez daha deneyin.

Necati Öztürk - Hızlı BayilikBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.