Başarılı girişimcilerin ortak olarak buluştuğu 6 özellik


Başarılı girişimcilerin ortak olarak buluştuğu 6 özellik

Her girişimci başarılı olmak ister. Başarı aslında insanlığın asıl yaşama amacıdır da desek yerinde olur. Başarıyı yakalayan girişimcilerin 6 ortak özelliğini sizler için sıraladık.

sponsorlu reklamlar
Başarılı girişimcilerin ortak olarak buluştuğu 6 özellik
27 Nisan 2016 Çarşamba 23:24 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
Motivasyonlu, kararlı ve aynı zamanda sabırlı olmak gibi özelliklerin yanı sıra az bir etki de şansı katacak olursak, başarılı olan girişimcilerin diğerlerinden ayıran özelliklerinden bir kaçıdır. Bunlar asla tesadüf olamaz. Bu özellikleri oluşturan şey, süper başarılar elde etmelerinde düzenli olarak aşağıdaki alışkanlıkları yapmalarının önemli etkisi olacaktır.

1- GÜNEŞ DOĞMADAN UYANIRLAR

Başarıyı yakalayan girişimciler sabahları çok erken kalkarlar. Bu kişiler erken kalkmakla kalmaz aynı zamanda güneş doğmadan çok öne uyanır. Çünkü amaç günlük işleri başlamadan herşeyi kontrol etmek; haberleri ve yapması gerekenlere göz atmak içindir. Araştırmalara göre erken kalkan kişiler iş hayatında daha başarılı olabiliyorlar.


2- REKABETE DOĞRU GİDERLER

İşletmenizde başarıyı yakalamanız için mutlaka rekabetin üzerine gitmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra rekabet duvarı örüp o duvarı rakiplerinizin aşmaması için kontrol altında da olmanız gerekenler arasında yer alıyor. Rakiplerinizi iyi analiz ederek doğru taktikler ile onlardan üstün gelmeniz gerekiyor.


3- DİKKAT DAĞITABİLİRLER

Başarıyı yakalayan girişimcilerin de kendilerini deşarj etmesine ihtiyaçları vardır. İş yaşamındaki dolan zihin ve yorulan bedeni farklı uğraşlar ile rahatlatmanız gerekebilir. Örneğin spor yapabilir, farklı sosyal aktivitelere katılabilir yada kendinize ödül olarak güzel bir restoranda yemek yiyebilirsiniz.4- CÖMERT OLURLAR

Başarılı olan kişilerin en bilindik ortak özellikleri cömertliktir. Cömertlik her zaman parayla yapılan yardım değildir; aynı zamanda bilgi paylaşımından da geçer. İnsanlarla ne kadar iletişim halinde olursanız, o kadar cömertsiniz demektir.


5- HAYIR DEMEYİ BİLİRLER

Başarıyı yakalayan girişimciler, analiz ederek doğru yolu bulabilme yeteneğine sahiptir. Unutmayın ki herşeye evet demek doğru kapıyı açmaz. Çoğu zaman ''hayır'' demeyi bilmelisiniz.6- DENGELİ BİR HAYAT SÜRERLER

Bazı işleri yaparken özel hayatınız iş hayatınıza karışabiliyor. Yada özel hayatı pas geçip iş hayatında başarıyı yakalamak için uğraşıyor olabilirsiniz. Yanılan tek siz değilsiniz, milyonlarca kişi var. Ancak bu bir bahane olamaz. Çünkü başarıyı yakalayan girişimcilerin ortak özelliklerine bakacak olursak; iş ve özel hayatı birbirine karıştırmadan dengeli bir hayat sürerler.

Dengeli bir hayat içerisinde olmak, kişilerin sevdiği kişilere, uğraşlara ve tatile zaman ayırması asla olamaz. Dengeli bir hayat sürmek bundan daha geniş bir kavram olmalıdır. Dengeli bir hayat diyecek olursak; iş, aile, hobiler, çevre ve toplumla anlamlı ilişkiler kurmayı başarmak demektir diyebiliriz.

Dengeli bir hayat süren insanın düşüncesi genişler, ileriyi görme yetenekleri ortaya çıkar, çözüm üretir ve çok insan tanır.
Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020