Başarılı olmak için her sabah yapmanız gereken 10 şey


Başarılı olmak için her sabah yapmanız gereken 10 şey

Son zamanlarda bu ''Başarı'' kelimesine çok fena takmış durumdayız. Nedir bu başarı. Doğuştan gelmeyeceği bir şey olduğu kesin. Öyleyse herkes başarılı olabilir sözünden yola çıkarak başarılı yani mutlu olmanız için sabahları yapmanız gereken 10 şeyi sıraladık.

sponsorlu reklamlar
Başarılı olmak için her sabah yapmanız gereken 10 şey
25 Nisan 2016 Pazartesi 15:11 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı

Başarılı olmak herkesin hakkı. Öyleyse başarılı olmak isteyen herkes kendi çabalarıyla bu şeyleri yaparak başarıyı elde edebilir. Başarı aslında kişinin kendisidir yani kitaplardan öğrenilmesi kolay bir şey değildir. Bu yazdıklarımız ancak başarının %25'ine etki yapabilir. Bu yine de iyi bir oran diyebiliriz.

Su içmek

Vücudumuz susuz bir şekilde uyanır ve bu nedene bakılacak olursa sabahları ilk iş olarak su içmek çok önemli bir faktördür. Bu durum sisteminizden toksinleri atmada yardımcı olur, daha az açlık hissettirir ve gün içindeki baş ağrınızı minimum seviyeye indirir.


Esneme hareketleri

Kendini biraz kaskatı hissetmeden kalkan birini bulmak çok zor. Sabahları egzersiz yapmak her zaman kolay bir iş değildir. Eğer her sabah düzenli olarak esneme hareketleri yaparsanız, dinç bir vücuda sahip olur, analiz yeteneğiniz gelişir, daha sağlıklı olarak geleceğe bakarsınız.


Müzik Dinlemek

Hareketli bir müzikle güne merhaba demek sizi dün içerisinde pozitif ve aktif bir insan yapar.  Geçmiş yıllarda yapılan bir araştırmaya bakılırsa hareketli müziğin insanları iyi hissettirdiğini ortaya koydu. Katılımcılara bakılırsa müzik dinleyen kişilerin ruh halinin düzenlemesi, öz farkındalık konularında gelişmişlik gösteriyor. Sadece ruh halini düzenlemekle kalmıyor, neşeli olmanızı sağlıyor ve gece rahat bir uyku uyumanızda da yardımcı bir faktör oluyor.

Gülümsemek

Güne gülümseyerek başlamak sizi pozitif bir insan yapar. Gülümsemek her insana yakışır. Güne gülümseyerek hatta kahkaha atarak uyanmaya çalışın. Zor ama bunu başarırsanız hayatı pozitif yönünden yakalamış olursunuz.

Toparlamak

Yoğun iş temposundan dolayı sabahları insan bir ayrı telaşlı olarak uyanır. Koşturma halindeyken giysiler yerde kalır, bulaşıklar birikir, yada çöp dolar taşar.

Sabahları arkanızda bıraktığınız şeyleri toparlamanız gerekir. Çünkü 
arkanızı toplamanızı ertelemek sizin motivasyonunuzu düşürebilir. Eve gittiğiniz hali düşünüp güniçinde mutsuz olabilirsiniz. Aslan yattığı yerden olur diyelim, gerisini siz anlayın.


Zor olanı başa alın

En zor olan işi en başta yaparsanız gün içerisinde mutlu olursunuz ve günü rahat ve huzurlu bir biçimde bitirebilirsiniz. Ama en zor işi en sona bırakırsanız, günün son saatlerine yaklaştığınızda bir yorgunluk hisseder ve kendinize vakit ayıramazsınız.

Eğzersiz yapmak

Güne merhaba derken basit eğzersizler yaparak güne mutlu ve dinç başlayabilirsiniz. Sabahları ilk iş olarak telefonunuza uzanıp facebookta takılmak yerine , eğzersize bir kaç dakika zaman ayırmak gerekir.
Gün içinde bir çok aktivite içinde oluyoruz, daha sessiz bir nota ile başlamaya taahhüt verin. Bu durum, gününüzün nasıl geçeceğini belrileyecek ve odaklanmanızı, enerjinizi ve olumluluğunuzu arttırmaya yardımcı olacaktır.

Mutluluğunu paylaşmak!

Güne ne için şükrettiğinizi yansıtarak başlamanızda yarar var. Sabahları yaptığınız istikrarlı bir mutluluk egzersizi gün içinde şükretmek konusundaki farkındalığınızı arttıracaktır. Ayrıca sizi karşınıza çıkan güçlükler karşısında o güçlükleri yenebilecek bir hale getirecek ve yaşanan olayı bir perspektife oturtmanızı sağlayacaktır.

Günlük projeler

Günün sessizliğinde, gününüzü başarmanız gereken üç hedef üzerine odaklanmanız gerekir. O hedefleri günün önceliği haline getirmelisiniz. Güne tasarılarınızla birlikte gününüzü planlayarak başlarsanız günün sonunda kendinizi daha verimli hissedeceksiniz.

Programı düzenleyin

Günlük olarak yapacaklarınızı listeliyorken kendinize olası sıkıntıları çözebilmenize yardımcı olacak boşluklar yaratmaya özen gösterin. Programınızı boş zamanlarla düzenlemek hedeflerinizi başarmanızda etkili faktör olacaktır.
Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020