Bekar olmanın başarıya götüren 7 etkisi


Bekar olmanın başarıya götüren 7 etkisi

Çevremizden duyduklarımıza göre bekarlık her durumda bir kusur olarak görülür. Ancak başarı aslında bekarların işidir. Bunun nedenini yani bekarlık ile başarı arasındaki ilişkiyi 7 maddede sıralamaya çalıştık.

sponsorlu reklamlar
Bekar olmanın başarıya götüren 7 etkisi
26 Nisan 2016 Salı 23:16 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
  En yakın arkadaşlarınız, yaşlı teyzeler, anneniz, babanız her fırsatta yalnız yaşamanın bir kusur olduğunu yüzünüze vurur. Bir kişinin evlendikten sonra düzen kurması düşüncesi daha çok yayğın bir görüştür.

New York Üniversitesi'nin sosyolog çalışanı Eric Klinenberg bir kitabında  sık sık sosyal bir problem olarak bakılan yalnız yaşamanın ve ona olan tercihin artması, azalan sosyal yaşam işaretleri üzerinde yapılan tartışmalara açıklık getirmiş.


Amerika'da yaşayanlar ilk önce yapmadıkları şeyleri en az bir kere deneyim etme üzerine yoğunlaşırken gençler evliliği arka plana atmaktadırlar. 1962 yılında yapılan araştırmaya bakılırsa, 20 yaşında olanların yarısı ve 30 yaşında olanların en az %35’i en az bir kez evlenmişken 2014 yılında yapılan araştırmada bakılırsa; 20'li yaşlardakiler sadece %8 ve 30 yaşındakilerin %55’i en az bir kere dünya evine girmiş. Yalnız yaşamayı tercih edenler gittikçe artış gösteriyor.

İşte size yalnız yaşamanın başarı üstünde nasıl bir etkisi olduğu sorusuna yanıt:

Daha çok sosyallik

bayilik veren firmalar


ABD Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından yapılan araştırmaya göre bekar insanlar evlilere oranla daha çok kişiyle tanışıyor, daha çok dışarı çıkıyor. Bu da çevrelerini daha çok genişletme şansı yaratıyor. Bekarlar yeni tanıştığı kişilerden daha fazla bilgi ve tecrübe edinimi de sağlayarak işlerinde daha çok başarıyı yakalamayı sağlayabiliyorlar.


Bireysel ÖzgürlükNew York Üniversitesinde sosyolog olarak çalışan Eric Klinenberg’in kitabı “Going Solo” ya göre yalnız yaşamak insana daha çok bireysel özgürlük, karar alma yetisi ve kendini kontrol edebilme özelliği getiriyor.Bekarlar evlilere göre daha çok ceza ödüyor

bayilik, bayilik veren firmalar

ABD Hazine Dairesi’nin verilerine bakılırsa bekar kişiler, evlilere göre daha çok cezalarla karşı karşıya kalıyor. Diğer yandan bekarların ev harcamalarına yaptığı masrafın maaşlarına oranı, evli çiftlere göre çok daha yüksek. Tabi bu bir başarı olarak görülmemesi gerekir (:


Yasal yükümlülükleri düşükEvlenmek insanlara finansal anlamda yasal yükümlülükler getiriyor. Çiftlerden biri borçlandığında diğeri de borçlu sayılıyor.Bekar kadınlar daha çok çalışıyorAraştırmalara bakılırsa çalışan genç kadınlar, evli yaşıtlarına göre 196 saat daha fazla çalışıyor. Bu fark evli yaşıtların çocukları olunca daha da açılıyor. Orta yaşlı kadınlar ise evli yaşıtlarından 131 saat fazla çalışıyor.Bekar erkekler daha az çalışıyor

Araştırmaya göre 28-30 yaşlarındaki bekar erkekler evli yaşıtlarına göre yılda 441 saat daha az çalışıyor. 44-46 yaş aralığındaki bekar erkekler ise evli yaşıtlarına göre yıllık 403 saat daha az çalışıyor.

Daha çok sporMaryland Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre, 18 - 64 yaş arası hiç evlenmemiş kişiler en azından haftada bir spor yapmaya özen gösteriyor. Araştırmanın sonuçları bir klişeyi de açıkçası doğruluyor: Evlenince kendini salmak.

Son olarak; siz yine de evlenin :)
Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020