Gelirinizi yüzde bin oranında katlamanın formülü


Gelirinizi yüzde bin oranında katlamanın formülü

Başarılı bir yazar olarak karşımıza çıkan Brian Tracy, başarıyı yakalamak adına çok önemli bilgiler veriyor. İşletmenizin gelirini yüzde bin oranında artırmanın formüllerini kanıtlar halinde sunuyor.

sponsorlu reklamlar
Gelirinizi yüzde bin oranında katlamanın formülü
26 Kasım 2016 Cumartesi 20:48 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
Brian Tracy, girişimcilere başarıyı yakalamak için gerçek ve kanıtlanmış yol gösterici bilgiler sunuyor. Biz de Hızlı Bayilik sitesi olarak sizlere bu bilgileri aktarmaya çalıştık. İşte Brian Tracy'nin kendi ağzından tavsiyeleri:

''Kariyerime ilk başladığım zamanlarda, yıl sonundaki vergi beyanım 14.004 $. 12 yıl sonraki vergi beyanım ise 1.440.000 $ olmuştu.

Geriye dönüp baktığımda ise, sonradan ''yüzde yüz formülü'' olarak adlandırdığım bir formül kullanmış olduğumu gördüm. Çok basit olan bu formük maliyet kuralına dayanıyor.
Japonca buna Kaizen İlkesi denir. Sürekli artan iyileşmenin ilkesidir. İyileşme süreci her gün azar azar artarak sürer. Üretkenliğinizi, performansınızı ve ürününüzü günde %1'in onda biri kadar artırabilir misiniz? Bunu yapabilir misiniz? Üretkenliği hergün binde bir yükseltebilir misiniz? Yanıtınız elbette olmalı.

Biraz daha etkin olursanız veya önemli bir işte biraz olsun daha sıkı çalışırsanız, bir günde bile %1'in onda biri kadar daha iyi biri haline gelebilirsiniz. Ama bir hafta boyunca bunu yapmaya devam ederseniz, %1'in onda birini 5 ile çarptığınızda %1'in yarısı kadar daha üretken olacaksınız. Peki bu mümkün mü? Elbette diyorsunuz. Herkes o kadar üretken olabilir. Bunu 4 hafta tekrarlarsanız bir ayda %2 daha üretken olmuş olursunuz.

Bunu 1 yıl sürdürürseniz ise 52 haftada tam %26 daha üretken olmuş oluyorsunuz.

Peki bu mümkün olabilir mi? Yanıtı ise evet. Çünkü ''Momentum İlkesi'' olarak adlandırılan bir kural var. Bir kez başladığınızda gitgide devam etmek daha kolay hale gelir. Ve böylece gittikçe daha da hızlanırsınız. 1 yılın sonunda %26 daha üretken olursunuz ürününüz toplam geliriniz de %26 artmış olur.

''İŞİN SIRRI ÇALIŞMAK VE ÇABALAMAK''

Daha etkili ve etkin olursanız, daha çok işin altından kalkmaya başlayacaksınız. Daha erken kalkacak, daha çok çalışacak geç yatacak ve önceliklerinizi daha iyi belirleyeceksiniz. Bunu 10 yıl devam ettirirseniz, %1004 daha iyi olacaksınız!

İşte benim yaptığım da buydu. Aynı yolu izleyen herkes de bu noktaya gelebilir.

Konuşamanın devamını video'da 2.22 kesitinden sonra izleyebilirsiniz. Böyle etkileyici video yada yazıları iletisim@hizlibayilik.com'a iletmeniz halinde sitemizde yayınlanacaktır.Brian Tracy KİMDİR?

Brian Tracy (1944 5 Ocak doğumlu) bir olan Kanadalı doğumlu Amerikalı motivasyonel konuşmacı ve gelirtirmeci yazar. Tracy 42 dilde tercüme edilmiş 65 kitabın yazarıdır.  Ona ait birçok popüler kitapları; You Really değersiniz ne kazanmak vardır,  Kurbağa o yiyin ve Başarı Psikolojisi.

Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020