Girişimcileri başarısızlığa sürükleyen 3 neden


Girişimcileri başarısızlığa sürükleyen 3 neden

Sitemizde bayilik veren firmalar tanıtımlarının yanı sıra girişimcilik ile ilgili yol gösterici bilgiler de paylaşıyoruz. Girişimciliğin avantajları olduğu gibi bazı dezavantajlarıda mevcut. Hal böyle olunca araştırmadan edemedik. İşte girişimciyi başarızlığa sürükleyen 3 ana neden:

sponsorlu reklamlar
Girişimcileri başarısızlığa sürükleyen 3 neden
27 Nisan 2016 Çarşamba 10:41 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
Son zamanlarda başarı üzerinde bir hayli durduk, yeni makaleler haberler paylaştık. Avantajlarından oldukça söz etmeye çalıştık. Şimdi de girişimcilerin neden başarısız olduğuna değineceğiz. Fazla detaya girmeye gerek görmüyoruz ve 3 ana neden sıraladık. Diğer başarısızlıklar da zaten bu çemberin etrafında dönüp duruyorlar. 

Başarısız olmayı hiçbir insan istemez. Hal böyle olunca çok çalışmalı ve hedeflerinizi günlük, haftalık şekilde gözden geçirmelisiniz. Girişimcinin bazı durumlarda farkında olmadan attığı adımlar başarısızlığa sürüklemektedir.

Girişimcinin  başarısız olmasında 3 temel nedeni sıraladık:

1- ÖZ DİSİPLİN OLMAMASI

Girişimci olarak işinizi planlamanız ve planınız üzerinde durmanız lazım. İşle ilgili vizyon sahibi olmalı, potansiyel müşterileri araştırmalısınız. En azından iş ile ilgili içinizde bir istek olmalıdır. Lafla peynir gemisi yürümez atasözünden yola çıkarak oturduğunuz yerden başarıyı elde edemezsiniz. Başarılı olmak için önünüzdeki engelleri teker teker aşmanız, uğraş göstermeniz gerekiyor.

Başarılı olmak istiyorsanız proje ve programlama yapmalısınız. Programınızı organize etmeli, amaçlarınızı belirlemeli ve başarılar için kendinize küçük ödüller vermelisiniz. Kendinizi disiplin altına almalı ve gelecek başarıların tadını çıkarmalısınız.2- KIRILGAN OLMAK


Girişimciler azmin yanında sağlam bir vücuda da sahip olmalıdırlar. Böyle olursa yorucu işlerin üstesinden kolayca gelinebilir. Cesaret yoksunuzsanız, satış yapmak için yeni insanlardan çekiniyorsanız bu işe hiç bulaşmayın bile. Çünkü başarısız olursunuz.

İş hayatınıza niye girdiğinizi her defasında sorgulayın. Kendinize güveniniz olduğu sürece başkaları da size güven duyarlar. Kendine güven duyan insan başarılı hareket eder. Ancak tam tersi bir durumda yine başarısızlığa götürecek nedenler arasındadır.3- DEĞİŞİMİ FARK ETMEMEKHayat akışı sondakika haber bültenlerine benzemiş durumda. Teknoloji almış başını gidiyor. Bizde girişimci olarak manavda domates satmayacağımıza göre teknolojiyi ve yenilikleri takip etmeliyiz. Değişimi gözlemleyemeyen insan asla başarılı olamaz. Bu bir gerçektir. Değişim ve gelişin vizyonuza günlük olarak göz atın ve bu işinizde yararlı bir şekilde kullanmaya çalışın. Yol gösterici makaleler okuyun, seminerlere gidin, sosyal medyaları takipte kalın, internette araştırmalar yapın, rakiplerinizi inceleyin. İnsan ne kadar çok öğrenirse; o kadar çok başarılı olur. Aksi durumu siz düşünün.

Bir kişinin iş yapma yöntemi bile müşteri çekme potansiyelidir. Yani bir işi ne kadar iyi yapıyorsanız aktif müşterileriniz o kadar artar. Değişimi ne kadar fark ederseniz, sizi fark edenlerin sayısı da o kadar artış gösterir.

Girişimciler yeniliklerin ve değişimlerin farkındadırlar ancak bunu iyi kullanamamaktan da çoğu zaman kaybederler. Yenilik ve değişimleri rakiplerinizin nasıl kullandığını kontrol etmeli, onlardan bir adım ilerde olmak için çalışmalısınız.

Başarılı bir iş yaşamı geçirmeniz dileğimizle...
Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020