Girişimcilikle ilgili hiç kimsenin söyleyemediği gerçekler


Girişimcilikle ilgili hiç kimsenin söyleyemediği gerçekler

Girişimcilik ve başarı arasındaki ilişki geçmişten günümüze kadar büyük bir araştırma konusu olmuştur. Bir girişimcinin en çok istediği şey başarılı olmaktır.

sponsorlu reklamlar
Girişimcilikle ilgili hiç kimsenin söyleyemediği gerçekler
27 Nisan 2016 Çarşamba 11:04 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
Başarılı olmak isteyen bir girişimci iyi bir proje ve planlama yapan kişidir. Ancak durumlar bazen öyle bir karışır ki, planlamanın içinde olmayan aksi durumlar karşımıza çıkabilir. Başarılı bir girişimci her konuyu derinlemesine analiz etmesini bilmelidir. Yapılacak her işte risk vardır. Kariyerinizi sonlandırıp girişimcilik kariyeri yapmak da oldukça riskli bir durumdur. Her işte profesyonel olabilirsiniz ancak her işin ince ayrıntılarını değerlendirmeniz münkün olmayabilir...

Riske Müdahale etmek


Yeni girişimlerin riskleri vardır fakat önemli olan faktör risk değil, bu risklere karşı alacağınız önlemlerdir. Ne kadar hızlı ve titiz çalışırsanız çalışın yinede iş yaşamındaki bazı riskler kaderinizde etkili rol oynayacağına şahit olacaksınız. Önemli olan da bu problemleri nasıl daha çok üstesinden gelebileceğiniz ve çözüm yolları bulabileceğiniz bu çözüm yollarını doğru şekilde uygulayabileceğinizdir.

Her girişimci, kendi işlerini yapmanın verdiği heyecanla bazen küçük detayları geçebilir ve o deyaylar da size oldukça zarar verebilir. Girişimciler, ilk yıllarda belli başlı hatalar yapıyorlar ve yapılan hatalar projelerin büyümesini zorlaştırıyorken, bazı zamanlarda ise girişimin başarısız şekilde sonlanmasıyla yani başarısızlıkla sonuçlanabiliyor. İşte bu detayları araştırıp sizler için sıraladık;

SONDAKİKA MASRAFLAR

Hiçbir girişimci bu olayla yüzleşmek istemez. Örnek vermek gerekirse, malzeme maliyeti ve onu üretmek için gerekli ekipman kiralama için maliyet çalışması çıkardınız ve ürüne %30 kar koyarak pazara girmeye hazırlandınız. Malzeme fiyatlarının beklentinizin üstüne çıkmasıyla veya üretim için kiraladığınız firma değişikliği ile kiralama ücretinin artmasıyla ürününüzün satabilmeniz için de pazarda ki fiyat değişikliğine değiştiremeyeceğinizden dolayı kar oranınız beklentilerinizin altında düşebilir.

Hiç beklenmeyen giderlere karşı yedek bir plan oluşturulması gerekir ve her attığınız adım üzerinde detaylı düşünmeniz gerekir. Her atacağınız adım girişimcilikte nasıl yol izleyeceğini netleştirecektir.


LOJİSTİK MASRAFLAR

Girişimciliğe ilk başladığınızda bilmediği adresi bile sallayan bizim milletimiz yine bilmediği işleri size öğretmeye çalışacaktır. Bu açıklamaları iyi bir şekilde analiz etmeli, kimsenin lafıyla hareket etmemelisiniz. Sonuca bağlayacak olursak çalışanlarınızın iyi çalışmasını sağlamalısınız. İşletmenizde lojistik süreçlerde farklılıklar olabilecektir.

Çalışırken doğaçlama şekilde çalışmanız bazen yararınıza olabilir. Bu belki de ilk başlarda çok önemli sorunlara sebep olmayacaktır ancak bazı detaylar ilerde büyük sıkıntılara sebep olabilir. Elinizden geldiğince yaptığınız uygulamaları pekiştirin.


DOLANDIRICILIK

İşletmenizi kurmanızdan sonraki süreçlerde insanlar sizin üzerinizden yarar sağlamaya çalışacaklar. Bu profesyonel iş hayatında apaçık bir gerçekliktir. Bir e-ticaret platformu üzerinden müşterilerinize hizmet sunuyorsanız müşterileriniz iade ilkelerini kullanma hakkına sahip olacaktırlar. Eğer üst düzey müşterilere hizmetiniz varsa bu tasarılar size karşı sert gelebilir. Hatta önemsiz bir konuda bile kendinizi mahkemede bulabilirsiniz.

Sonuç olarak dolandırıcılığın ne olduğunu biliyoruz ve insanlar sizde tespit ettikleri açıkları kullanmak için ne gerekiyorsa yaparlar. Her zaman dolandırıcılığa karşı önlemli olmanız gerekmektedir.


Motivasyonunuz

Uzun çalışma saatleriniz, hafta sonu çalışmaları, büyük aksiliklere ve mali stres dönemleri yaşanmasını doğurur. Girişiminizin başından sonuna kadar beklenmedik sorunlar ve yorucu çalışma saatlere karşı sizin ve çalışanlarınızın psikolojik olarak motivasyonlarını yüksek tutmanız çok önemlidir.

Yoğun iş temposu ve bilgi bombardımanı, hızla gelişen teknoloji ve değişimleri takip etme telaşı, bitmeyen rekabet ve düzelmeyen ekonomi, başarılı olma hırsı, zaman yetersizliği, yetişmeyen işler, trafik, gelecek belirsizliği gibi bir sürü sebep sizi strese sokar.

Bir girişimci olarak en başta sizin kendi motivasyonunuzu yüksek tutma şartınız var. İşletmenizin başarılarına odaklanabilmeniz için ve kendi personelinize yol gösterici bilgiler vermelisiniz. Bir girişimci olarak işletmenizin işlerinin yürümesi için motivasyonunuzu ve enerjinizi korumanız oldukça gereken şartlar arasındadır.

YALNIZLIK

Allah'a mahsustur. Oldukça önemli ama dile getirilmeyen bir konudur. Girişimci karşılaştığı her durumda, aldığı her kararda ve sonuçlarından sorumlu ve yalnız bir kişilik sergiler. Bu nedenle güven duyduğunuz birilerinin yanınızda olmasını sağlamalı, bunun için özel çaba göstermelisiniz.

Herkes referansı kadar var olur. Köklü bir firmanın çalışanı olduğunuzda meslektaşlarınızla ilişki halinde olursunuz. Üniversiteyken sınıf arkadaşlarınızla vakit geçirirsiniz. Ve bir topluluğa dahil olduğunuzda yakın arkadaşlarınız da olur.

Bir işe başlandığında ise yalnızlık gelir çatar. Şanslıysanız bir ortağınız olur ancak ortaklı iş yürütme bizim iş hayatımızda bir sakınca olarak görülür. Bu tür referans grubuna dahil olmazsanız yoğun bir yalnızlık hissi oluşacaktır. İnsanların çoğu bundan bahsetmek istemese de, bu durumdan utansalar da veya bu durum başarılı girişimcilerin kişiliklerine uymasa da yalnızlık duygusu gerçektir.
Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020