İş kurmak için en uygun fırsatı kollamak gerekiyor

İş kurmak için en uygun fırsatı kollamak gerekiyor

İş kurmak ve ticaret hayatına atılmak çokta kolay bir süreç değildir. Bu süreçte atmanız gereken belli adımlar vardır ve en doğru zamanı kolalrsanız başarıya bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

İş kurmak için en uygun fırsatı kollamak gerekiyor
   Girişimcilik hayat boyu süren bir süreçtir. İnişler, çıkışlar, adımlar, atılımlar vs. gibi bir çok zor ve kolay süreci kapsar. Girişimcilik doğuştan edinilen bir şey değildir ancak içinizde girişimciliğin sinyallerini veren bir evre olmalıdır.

Girişimciliğin yaşam boyu sürdüğünden bahsetmiştik. Hatta bunun altını çizmekte de yarar olduğunu düşünüyorum. Çünkü; girişimcilik çok yönlü bir süreçtir. Başarı, başarısızlık, iflas, batmak, kapatmak, zengin olmak gibi çoğu kavramı girişimcilikte sık sık duyarsınız.

Lafla Peynir Gemisi Yürümezİlkokul öğretmenimizin sürekli tekrarladığı söz hala kulaklarımda ''Lafla peynir gemisi yürümez.'' Aynen öyle, lafla değil peynir yürümüyor. Elbetteki aklınızdaki fikiri, projeyi değerlendirirken çevrenize, yakınlarınıza, tanıdıklarınıza danışacaksınız. Sorup soruşturacaksınız ancak bu işi yapabileceğinizden emin olduktan sonra yapmalısınız. Bu süreçten sonra da uygun zamanı kollayıp başlamalısınız. Ancak bu söze kapılıp ta hızlı hareket etmemelisiniz. Kendinize bir yol haritası çizip, ona göre işi doğru adımlar atarak ilerletmelisiniz. Böyle olursa hem zamandan kazanırsınız, hem de emin adımlarla hedefe ulaşırsınız.

Küçük Başlayın, Büyük DüşününYine sitemizin benimsediği ve Steve Jobs'ın söylediği  'küçük başlayın, büyük düşünün'sözü de biran önceharekete geçmenizi vurguluyor. Bu işten ne kazanırım, bu iş az kazandırır yerine (eğer başka bir çıkış yolunuz yoksa) en azından denemelisiniz. İnsan sadece okuyarak yada araştırarak öğrenmez. Tecrübe kazanmak için o işi yapmalısınız ve emin olunki o işe henüz girmemişseniz o sektörde batmış yani iflas etmiş bir kişi bile sizden daha tecrübelidir.

ÇÖZÜM YOLLARI ÜRETİNGirişimcilerin çoğunda yaptıkları işlerde yada projelerde başarısız olabiliyorlar. Bu gibi durumlarda önceden belirlenmiş bir hazırlık aşamanız olmalı. İflası geri püskürtmeniz için planlar devreye sokmalı, stratejiler geliştirmelisiniz. Unutmayın, sonunda kazanan siz olacaksanız. Eğer ki o zamana kadar pes etmezseniz tabiki.

İletişim kurmaktan çekinmeyinHer ne görüşte olursa olsun iletişim kurmak doğamızın kaçınılmaz olayıdır. Telefonla, bilgisayarla veya yüzyüze toplum içerisinde markanızla ilgili iletişim kurmaktan asla çekinmeyin. Girişimciler, özgüven sahibi kişilerdir. İletişimi doğru kurmak için de çok kitap okuyun.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.