Türk girişimci İzzet Pinto'nun ilham verici hayat hikayesi

Türk girişimci İzzet Pinto'nun ilham verici hayat hikayesi

Ayakkabıcı olarak ticaret hayatına başlayan İzzet Pinto'nun ilham verici hayat hikayesini kendi ağzından dinliyoruz. Dinlemekle ve izlemekle kalmıyor bir de ''Vay be!'' diyoruz. Gerçekten Türk girişimciler arasında en'ler arasına girebilecek gerçek bir girişimcinin hikayesi...

Türk girişimci İzzet Pinto'nun ilham verici hayat hikayesi
 Girişimciliğin başarısız sonuçlarına karşı denemekten vazgeçmemenin önemini bizlere net şekilde gösterebilen İzzet Pinto, başarılı olmak için hayal etmek, harekete geçmek ve %100 inanmakla beraber risk almakla kazanıldığına dikkat çekiyor. Ve belirtiyor “eğer paylaşmayı bilmezseniz kazanamazsınız.”Girişimci İzzet Pinto, 1978 yılında İstanbul’da doğmuş. İstanbul Bilgi’de başladığı lise eğitimini, Houston Stratford High School’da tamamlamış ve ardından iş hayatına ilk adımlarını atmak üzere 19 yaşına geldiğinde Tayland’a yerleşmiştir.

Türkiye’ye döndükten sonra ayakkabı dükkanı işleterek geçimi sağlayan Pinto, daha sonra 2004 ile 2006 yıllarında, Türk yazarlarının en çok satan kitaplar listelerinde bulunan birçok eserinin yurt dışında dağıtımını ve satışını gerçekleştirmiştir.

2006 yılında açılışını yaptığı “Global Agency” şirketiyle Türk televizyon formatını uluslararası arenaya taşıyan kişi olmuştur. 2008 yılında ise Türk dizilerini Dünya pazarına sunan kişi olmuş. Muhteşem Yüzyıl, 1001 Gece gibi ünlü diziler, Global Agency tarafından yurt dışı satışı yapılan ve global hit haline gelen en önemli projeleri arasında yer almaktadır.

İzzet Pinto, Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (Junior Chamber International) tarafından, 2008 yılında “Yılın Girişimcisi” ödülünü alan kişidir. Ayrıca 2008-2012 yılları arasında ise “Dünyanın En Hızlı Büyüyen İçerik Distribütörü” ünvanını kazanmıştır.

Esprili anlatımıyla keyifle seyredebileceğiniz bir girişimcinin hikayesini kendi anlatımıyla izleyeceksiniz.

İşte İzzet Pinto'nun kendi ağzından anlatımından kısa bir kesit;

''Ne yazık ki yıllarca, yani küçüklüğümden beri herkes bana
 hayalperest olduğumu söyledi. Başarılı olacağımı hiç inanmadılar ve bütün düşüncelerime çok saçma gözüyle bakıyorlardı. Hiçbir zaman başarılı olamayacaksın diyorlardı. Ben de buna bir anlam veremiyordum çünkü bana göre hayalperest kişi ayağı yere basmayan saçma fikirleri olan insanlardır. Ve en önemlisi adım atmayan insanlardır. Ben ise sürekli hayal kuruyordum ama hep adım atıyordum. Sonunda başarısız olduğum için herkes benim hayalperest olduğumu düşündüm. 17 yaşında ticaret hayatına atıldım çok genç bir yaşta ve 12 yıl boyunca 20 farklı iş denedim. Hepsinde de başarısız oldum. Ama yılmadım. Çünkü yılma lüksüm yoktu. Yılsam ne olacaktı ki, hayal ettiğim bir hayat vardı ve ben o hayata ulaşmak istiyordum. O yüzden yılmadan sürekli bir iş denedim.  Bazen 1 ay bazen 1 sene ve olmadığı zaman yeni bir işe geçiyordum. Ama 20 denemeden sonra benim hayatımı değiştirecek şey oldu...''

Devamını videoda bulabilirsiniz:
YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • serdar gorgulu 5 yıl önce yorumlandı

   gercekten etkileyici bir hikayeydi

  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.