Kasım 2016'da yerli girişimlere 4.5 milyon yatırım yapıldı

Kasım 2016'da yerli girişimlere 4.5 milyon yatırım yapıldı

Ülkemizde geçtiğimiz kasım ayında toplamda 5 yatırım 4,5 milyon dolar destek aldı.

Kasım 2016'da yerli girişimlere 4.5 milyon yatırım yapıldı
   Kasım 2016'da en büyük yatırım alan SaaS modeliyle şirketlere görselleştirme öğeleriyle bir muhasebe deneyimini sunan Paraşüt tarafından yapıldı. Girişimde, Diffusion Capital Partners, Ribbit Capital ve Revo Capital'ın yer aldığı turda 2 milyon $ Seri B olarak adlandırılan yatırımı aldı.

İnternet sektöründe bayanların uğrak noktası haline gelen ve tesettür ürünleri satan Modanisa ise 130 milyon dolar değerlemeyle birlikte 2 milyon dolar yatırım aldı. Turdaki yatırımcılar ise Wamda Capital ve Stc firmalarıydı.

Kasım ayındaki en büyük melek yatırım da Nevzat Aydın tarafından Mobil Oto Servis'e yapıldı. İnternet üzerinden yedek parça ve teknik servis hizmeti veren servis 297 milyon dolar tohum yatırımı aldı.

Evlere temizlik hizmeti sağlamak amacıyla 2014 yılında kurulan MutluBiEv ise 3. yatırım turunda 275 bin dolar yatırım toplamayı başardı. Mutlubiev 16 milyon TL değerleme aldı.

Performans sanatçılarını birleştiren pazaryeri girişimi İyi Sahne ise 100 bin dolar tohum yatırım almayı başardı. Yatırım 1,66 milyon dolar değerleme aldı.

Son yatırım ise BIC Angel İnvestment tarafından 76 bin dolarlık öğrenci, ebebeyn ve eğitmenler için raporlama portalı Lala Eğitim'e yapıldı.

Starsups.watch firmasının verilerine bakılırsa, geçtiğimiz yılın aynı ayında toplamda 12 yatırım turunda yer almış girişimlere 3 milyon dolar kaynak sağlanmıştı. Bu dönemde ise daha az girişimle daha fazla kaynağın sağlandığı görülebiliyor.

Yine yıllık karşılaşmaları inceleyecek olursak 2015 yılında ülkemizde 87 yatırım turunu tamamlayan girişimler toplamda 63,5 milyon dolar yatırım aldı.

2016 yılının Aralık ayına kadar olan yatırımlar ise toplamda 60,1 milyon dolarda kaldı ve yatırım turları da 82 olarak kayıtlarda yer aldı.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.