20 Bin TL İle Yapılabilecek İş Fikirleri

20 Bin TL İle Yapılabilecek İş Fikirleri

2021 yılında 20 bin TL ile yapılacak işler nelerdir sorusuna bu sayfadan yanıt bulabilir, 20 bin TL sermaye ile yapılacak iş fikirlerini öğrenebilirsiniz.

20 Bin TL İle Yapılabilecek İş Fikirleri

  Türkiye'de pek çok girişimcinin ana sorunu "sermeye sıkıntısıdır". Ne yazık ki sermayesiz ve düşük sermayeyle iş yapmak da ülkemiz şartlarında oldukça sıkıntılıdır. Hızlı Bayilik olarak düşük sermayesi olan girişimcilerin sorduğu "20 bin tl ile ne iş yapabilirim" sorusuna sektörleri araştırıp cevap verdik. Sizde 20 bin lira serayenizle aşağıda yer alan sektörlere girebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Haydi başlayalım;

20 Bin TL İle Yapılacak İşler
Bu sayfamızda sektör araştırmasını 20 bin lira ile sınırlandırdık. Aslında günümüz şartlarını incelediğimiz zaman 20 bin liranın çok büyük bir para olmadığını da görebilmekteyiz. Ancak konunun girişinde de belirttiğimiz gibi, bazı girişimciler için ana sorun sermayedir ve çoğu kişi 20 bin lirayı bile bulmakta zorluk çekebilmektedir. Önemli olan şey elinizdeki 20.000 TL sermayeyi hangi işte değerlendireceğinizdir. Günümüz 2021 şartlarına göre 20.000 TL ile hangi işler yapılır diye araştırdık ve aşağıdaki sıralamayı sizlere sunduk.


Tantuni Dükkanı Açmak
Bir Mersin'li olarak aklıma ilk olarak bu iş geldi ve neden olmasın dedim kendi kendime. Sonda dedim ki evet 20.000 TL'ye orta sınıf bir tantunici açabiliriz, peki nasıl? Mersin Tantunisini bilmeyeniniz yoktur, normalde tantuni etle yapılır ama insanlar ete güvenmediklerinden dolayı tavuk tantuniyi tercih ederler. İlk maliyete gelecek olursak da dükkan kirası, tantuni tezgahı, meşrubat dolabı, masa, sandalyeler, saklama dolabı vs. Yine kabaca bir hesap yapacak olursak 1000 TL'den 5.000 TL'ye kadar çıkabilmektedir, yani kalitesine göre değişebilmektedir. Dükkanı da aylık olarak kiralarsanız 20 - 25 Bin TL'ye bir tantunici dükkanı açabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tantuni dükkanında tek kişi çalışmanız da olağandır ancak bunun için fazla müşterinin olmaması da gerekiyor. Yani ara caddelerde bu işi yapabilirsiniz ama ona göre de kazancınız düşük olur. Yanınıza alacağınız bir servis elemanı ile hem paket işlerini yaptırabilir hem de gelen müşterilerle ilgilenmesini sağlayabilirsiniz. Tabi bu işi yapamam diyorsanız birde tantuni ustası bulmanız gerekmektedir. Mersin şartlarından bahsedecek olursam minimum fiyat tavuk tantuni dürümü 5 TL, et tantuni ise 9 TL'dir. Maksimum fiyatı ise et tantuni porsiyonu 20 TL'dir. Yani siz vereceğiniz kaliteye göre fiyatlandırma yapabilirsiniz.

Dönerci Açmak
Ana caddelerde art arda açılan dönercileri sizde fark ettiniz mi? Aslında Türk halkının yemek alışkanlığı değişmiyor biz geçmişte de döneri yiyorduk. Değişen şey konsept ağırlıklı refah ve temiz dükkanlar açarak müşterileri çekebilmek! Lezzet mi, lezzeti kim takar temiz ve ucuz gözüksün de gerisi kolay... Düşüncesine çoğu yeni akım dönerciler girmiş vaziyette iş yapmaktadır. Özellikle avrupa özentisi self-servis dönercileri gördük ya, vay halimize. Self-servis nedir arkadaş, Burger King misin sen, dönercisin dönerci! Küçük bir sitem yaptıktan sonra ana konuya dönme vakti geldi; 20.000 TL sermaye ile self-servis olmayan :) bir dönerci açabilirsiniz. Yine yukarıda tantuni dükkanı açmak ile ilgili yazdığımız bilgiler döner dükkanı için de geçerlidir. Ha şunu da hatırlatalım, tantuni-döner konsepti karışık olarak aynı dükkanda satışını yapabilirsiniz. Yine burada da dikkat etmeniz gereken nokta dönerin günlük olarak bitmesi gerektiğidir. Döneri bir diğer güne bekletirseniz bozulma ve insanları zehirleme riskiyle de karşı karşıya kalırsınız.

İlgili konu: Döner dükkanı açmak

E-Ticaret Sitesi Açmak
20.000 TL sermaye ile çok rahat e-ticarete girebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta küçük sektörleri keşfedip küçük sektörün büyüğü olmak için kendinize hedef koymalısınız. Öncelikle şu gerçeği bilin günümüzde Türkiye çapında hiç kimse, hiçbir firma hepsiburada.com ile rekabete giremez! Genel bir e-ticaret sitesi açarsanız 3 gün değilde en fazla 3 ay sonra kepenkleri indirirsiniz. Bunun en güzel örneklerini de bu sektöre milyon dolar yatırım yapıp sonra siteye girdiğimizde "farklı bir sektöre yöneldiğimiz için projeyi sonlandırıyoruz, ilginize teşekkürler" gibi bir "SON" yazısıyla karşılaştık, siz de illa ki karşılaşmısınızdır. Bunun nedeni de dediğimiz gibi 3 kuruş aklı ve parası olan kişilerin kendini batman zannedip Hepsiburada gibi bir siteyle rekabete girmesinden kaynaklanmaktadır.

Kıssadan hisse e-ticarete 20 bin lira sermaye ile başlayabilirsiniz ancak belli bir alt sektör belirlemelisiniz. Örnek olarak takı-aksesuar, kozmetik ürünleri, parfüm vs. gibi alt kategori odaklı ürün satışı için bir e-ticaret sitesi/şirketi kurabilirsiniz.


Oto Yıkama
20 bin lira sermaye ile yapılacak bir diğer iş fikrimiz ise oto yıkama açmaktır. Şehirlerde yaşayan hemen hemen herkesin bir adet arabası vardır. Özellike banka ve çevrelerinde, otoparkların oto yıkama işini alarak iyi paralar kazanabilirsiniz. Yine oto yıkama açmak için 20 - 30 bin lira sermaye ile ilk açılışı yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız oto yıkama açmak konumuzu inceleyebilirsiniz. Ayrıca sayfada 50 ile 100 bin tl sermayeyi gözden çıkamanız gerektiği de belirtilmiştir, biz uygun fiyatlı bir dükkan bulunabilirse, ayrıca ikinci el oto yıkama malzemeleri bularak ilk açılış maliyetini yarı yarıya düşürebilirsiniz.

Çiğ Köfteci
Hızlı Bayilik'i takip ediyorsanız son zamanlarda bu işi önerdiğimizi görebilirsiniz. İyi bir çiğ köfte bayiliği veren firmalardan bayilik alırda bu işe başlarsanız güzel paralar kazanabilirsiniz. 20.000 TL sermaye çiğ köfteci açmak için 2018 yılında yeterli olacaktır. Çiğ köfte bayilik veren firmaları inceleyebilirsiniz.Çay Ocağı
20.000 TL sermaye ve hatta daha düşük bir sermayesine çay ocağı açabilirsiniz. Açacağınız çay ocağında poğaça, gözleme vs. ürünleri de satarak gelirinizi artırmak mümkündür. 

Bu konuyu da inceleyin: Az sermaye ile yapılacak işler


Playstation Cafe
Özellikle gençler ve herkes tarafından sevilerek oynanan playstation, oldukça güzel paralar bırakmaktadır. 20-30 bin tl sermaye ile gençlerin yoğun olduğu bir bölgede dükkan kiralayarak bu işe yönelebilirsiniz. Playstation 4 ve playstation 3 karışık olarak alabilir yada tek bir üründen onlarcasını dükkanınıza yerleştirebilirsiniz. İlk açılış için televizyon, playstation cihazı, oyun cdleri, klima, meşrubat dolabı, koltuk, masa sandalye gibi ihtiyaçlarınız olacaktır. 20 bin TL ile ortalama olarak 7 masalık bir playstation salonu açabilirsiniz. Yine bu iş için internette araştırmalar yaparak 2. el devir eden dükkanlara göz atabilir ve full masa satan kişilerden teklif alabilirsiniz.
Pastacı Açmak
Eğer pasta yapımıyla alakalı bilginiz varsa, yada ben açayım ustasını bulur işletirim diyorsanız iyi bir konumda pastacı açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yine bu iş için pastaların sunulacağı bir vitrin, dolap, pasta yapım malzeme ve cihazları gibi malzemelere ihtiyacınız olacaktır. 20.000 TL sermeye ile pastane açabilirsiniz.

20 bin lira ile ne iş yapılır diye merak edenler için bu konumuzu hazırladık. Bu konuda yer alan bilgiler yönlendirme niteliği taşımamakta olup, genel olarak sunulan yatırım tavsiyelerine uyduğunuz taktirde tüm sorumluluk size ait olacaktır. Sitemiz herhangi bir yatırım danışmanlığı gibi konularda destek vermemektedir. Sitemizde yer alan tüm içerikler "özel ve kişilere yönelik yatırım tavsiyesi niteliği taşımayan" içeriklerdir. Dolayısıyla biz genel olarak kabul edilen iş fikirleri ile takipçilerimize sunacak bilgilenmelerinde yardımcı olmaktayız. 20 bin tl ile yapılacak işler 2021 ile sizde yeni iş fikirlerine göz atabilirsiniz.

 

100 bin tl ile yapılacak işler
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.