100 Bin TL ile Yapılabilecek İşler Nelerdir - 2021

100 Bin TL ile Yapılabilecek İşler Nelerdir - 2021

100.000 TL sermayesi olan kişiler ne iş yapabilir? 100 bin tl ile yapılacak işler 2021 yılında nelerdir diye soranlara bu sayfamızı hazırladık.

100 Bin TL ile Yapılabilecek İşler Nelerdir - 2021

Bu konumuzda 100 bin tl ile ne iş yapılır, 100 bin tl yapılabilecek iş fikirleri 2021 yılında nelerdir diye merak edenlere yol gösterici bilgileri sunduk. Sizde 100.000 TL'ye kadar sermayesi olan kişilere özel oluşturulmuş bu araştırma konusunu inceleyerek iş hayatına atılabilir, girişimcilik dünyasında yerinizi alabilirsiniz.

100 Bin TL ile Yapılabilecek İşler
100.000 TL aslına bakacak olursanız çok yüksek bir para değildir ancak çoğu girişimci bu parayı bulmakta güçlük çekebilir. Şöyle de düşünebiliriz; 100.000 TL'ye gidip ev alıyoruz ve en fazla 700-1000 TL'ye kira geliri sağlayabiliyoruz, aynı zamanda ev durdukça değerleniyor. 100.000 TL yatırım ayda en fazla 1.000 TL getiriyor, oysa ki o parayla bir iş kurarak büyük miktarlarda gelir sağlayabilir yada batabilirsiniz. Ticaret risklerle doludur ve neyin ne zaman karşınıza çıkacağını önceden bilmeniz ileri görüşlü olmanız gerekir. Kendimizden Hızlı Bayilik sitesinden örnekler verecek olursak 2015 yılında girdiğimiz bu sektör, 2016 yılında engellemelerle, hack saldırılarıyla bizleri karşı karşıya bıraktı. Yılmadık, çaba ve gayretlerimizden dolayı şimdi Türkiye'de tanınır bir bayilik tanıtım & girişimci portalı olmayı başardık. Acun Ilıcalı'nın röportajından bir kesiti sizlere sunmak istiyorum:

"Her girişimcilik herkes için geçerli değildir. Eğer ruhunuzda girişimcilik yoksa girişmeyin kardeşim. Ama varsa da risk almanız gerekiyor!" -Acun Ilıcalı

Yukarıda yer alan bir zamanlar sahillerde koşturan muhabir, şimdilerin medya patronu Acun Ilıcalı'nın sözü aslında herşeyi özetliyor ve bizim burada uzunca yazacağımız yazı yerine bu sözler etkili oluyor. 100 bin tl liraya yapılacak işler 2021 yılında nelerdir;

Bunlara da bakın: Kazandırak iş fikirleri

Rent a car açmak
100.000 TL sermaye için uygun iş fikirlerinde en başta rent a car sektörünün yer almasının nedeni, bu sektörü bildiğim ve bu sektörde faaliyet gösterdiğim içindir. Ayrıca şunu da belirtelim sıralamayı rastgele oluşturduk ve 100 bin tl'ye kadar sermayeyle yapılabilecek karlı işleri yazdık. Rent a car açmak günümüzde çok popüler işler arasında yer alıyor. En az 2 arabayla ve bir ofisle yapılabilen bu işten kısa zamanda güzel paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca şunu belirtelim, araçlar sürekli olarak seyehat halinde olacağından aynı zamanda farklı riskler ile karşılaşmanız da olağandır. Yine de otomotiv sektörüyle alakalı bir bilginiz yoksa bu işe girmemeniz gerektiğini de belirtelim. Kabaca bir hesaplama yapacak olursak 10 bin tl yıllık kiralık bir ofis tutarak, orta sınıf 3  ( 40 bin TL'den - kredili ) bu işe başlanabilir. Ayrıca ilk etapta paranızın tümünü araçlara yatırmamanızı öneririz. Bir kısmını peşinat olarak verip banka kredili alırsanız daha karlı çıkarsınız. Ayrıca rent a car sektörü de artık internet üzerinden yürümektedir, hele ki web tasarım ve seodan anlayan bir tanıdık bulur ve uygun fiyata seo yaptırır da bölgenizde ilk sayfada yer alırsanız günlük telefon trafiğiniz eksik olmayacaktır. Ayrıca google adwors reklamlarıyla da ön plana çıkabilirsiniz.

Bunlar da yararlı: 
Rent a car dükkanı işletmek  -  Rent a car açmak  -  Rent a car bayilik

 
E - Ticaret İşi Yapmak
Günümüzde popüler ve karlı iş fikirleri arasında gösterilen e-ticaret'e girme şansınız varsa kesinlikle girmenizi tavsiye ederiz. E-ticaret'te Türkiye'de halen keşfedilmemiş pek çok sektör bulunuyor, bu boşlukları yakalar ve rakipsiz olarak sektöre adım atarsanız çok güzel paralar kazanabilirsiniz. XML bayiliği veren pek çok firma bulunuyor, bu firmaların tekliflerini değerlendirip profesyonel bir yazılım ve ekiple bu sektöre girerseniz önünüzde kazanmak için hiçbir engel kalmayacaktır. E-ticaret'e girmek isteyenlere tavsiyemiz marka potansiyeli olacak bir alan adı ve sağlam alt yapılı bir yazılımla bu işe girmeleridir. Yine bu sektör de seo ve adwors reklamlarıyla öne çıkmaktadır, yakın zamanda e-ticaret sitesi kurmak ile ilgili de bir araştırmayı sitemizde görebilirsiniz. 100.000 TL sermaye e-ticaret yapmak isteyenlere çok iyi bir paradır. Bir ofis tutarak, yazılım ve domain alarak bu işe yönelebilirsiniz.

İlgili sayfa: 
Xml bayiliği veren firmalar


Emlak Sektörü Kazandırır
2021 yılında 100.000 TL sermayeyle ne iş yapsam diye düşünenlere bir diğer iş tavsiyemiz emlakçı olmak! Geçmişten beridir hele ki internetin de gelişmesine aldırış etmeyen, internet karşısında bile yıkılmayan emlakçılık oldukça güzel paralar kazandırıyor. Sizde bir ofis tutarak emlakçı olabilirsiniz. Tabi bunun için de yine internet odaklı çalışmalar yapmalısınız, her sektörde interneti bolca geçiriyoruz ama "mecbursunuz". Her sektör için artık internet olmazsa olmazdır ve diğer rakiplerle rekabet edebilmek, aynı zamanda para kazanabilmek için internetin imkanlarından bolca kullanmalısınız. Özellikle sahibinden gibi ilan sitelerinde kurumsal üyelik açmanın yanı sıra emlakçı olmak isteyenler firmaya özel web sitesi, sosyal medya hesapları açarak müşterilere ulaşmalıdır. Ayrıca yerel haber sitelerinde uygun fiyatlarla firmanızı tanıtırsanız kısa zamanda potansiyel müşteri kitlesine de ulaşabilirsiniz. Yine ilk açılışı kabaca hesaplayacak olursak ofis giderleri ( 15 - 20 bin tl), internet masrafları  ve reklam ( 10 bin tl) olacaktır. Ayrıca bu işi yapmak isteyenlerin bir yada yapacağı işe göre daha fazla araca da sahip olması gerekiyor. Müşteriler ofisinize geldiği zaman portförüyünüzdeki ev yada satılık iş yerlerini göstermek için müşteriyi gezdirmeniz için. Yani 100 bin tl yine bu iş için çok büyük bir sermayedir ve bu parayla bu iş kolaylıkla yapılabilir.

İlgili kategori: 
Emlak bayilik veren firmalar


Mağaza Açmak
Yine girişimcilere çokça önerdiğimiz karlı iş fikirleri arasında yer alan mağaza açmak da oldukça güzel getirisi olan bir iştir. Özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu caddelerde yada Avm'lerde bu iş yapılabilir. Yine yeni açılmış bayilik veren mağaza firmalarının yanı sıra Collezione, Addax gibi tanınan ve bir çok kişi tarafından sevilerek alışveriş yapılan firmalardan da bayilik alabilir bu işe yatırım yapabilirsiniz. Yine şahsi olarak söylüyorum; "bu işin içinde olan bir kişiyim ve mağaza açmak için 1 yıldır araştırmalar yapmaktayım, Allah nasib ederse bir kaç yıl içerisinde mağazamı açacağım. " Ayrıca bu işi yapmak isteyenler yine mağaza xml bayiliği veren firmalardan bayilik alarak e-ticaret'e yönelip daha sonra reel sektörde kendilerini gösterebilir. Yine marka potansiyeli olabilecek bir giyim mağazası açmak size ortalama olarak söylüyorum 70 m2 bir yer için 100 bin tl civarında olacaktır. Tabi burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, sermayenin tümünü harcamamak ve olası bir risk senaryosuna karşı her zaman hazırlıklı olmaktır. Örneğin Türkiye pazarına e-ticaret'le giriş yapan ve şimdilerde mağaza bayiliği veren Vavin firması 100 m2 bayilik için ortalama 100 bin tl maliyet çıkarmaktadır. Tabi diğer firmaları arşatırıp karşılaştırarak daha uygun paralarla bu işe girilebilir.

İlgili sayfalar:
 Mağaza açmak  - Mağaza bayilik veren firmalar  - Mağaza reklamı nasıl yapılır?


İstiridye Mantarı Üretimi Yapmak
Yine bir çok girişimcinin girmek istediği bir sektör: İstiridye Mantarı! Özellikle devlet teşvikleri arasında yer alan ve genç girişimcilere hibeler verilen bu sektöre girmek için kurslara gidebilirsiniz. İlk etapta kendi paranızla başlayacağınız bu işi büyütmek için Tarım Kredi ve ilgili kurumlardan kolaylıkla teşvikler, hibeler alabilirsiniz. 100.000 TL ile bu işi yapmak isteyenlere de ortalama bir kazanç tablosu çıkaralım; bu iş genellikle mantar üretim çadırlarıyla yapılır ve ilk etap masraflarınız mantar kompostu ve çadırlar ile ekipmanlar olacaktır. Çadırda olacak malzemeleri de sayacak olursak klima, havalandırma sistemi, ışık sistemi, nem cihazları vs. gibi malzemelerdir. Ayrıca çadırda mantar kompostunu katabilmek için  de raflara ihtiyacınız olacaktır. Yine hazır olarak bu sistem kurulumlarını yapan firmalardan bilgi alabilirsiniz, onlar da bayilik sistemi ile çalışmakta ve full kurulum yapmaktadır. Yine kar marjını hesaplayacak olursak; 100 m2 bir çadır full kurulumla ortalama 40 bin TL'ye yapılabilir. 2 çadır kurduğunuzu varsayarsak 80 bin tl ve içine kompostunu da ücretli alacağınızı hesaplarsak; 100 m2 çadır en fazla 10 ton kompost kapasitesi vardır 10 ton kompost size 2 ay sonunda en fazla 3 ton mantar olarak geri dönecek. 200 m2 çadır için de 20 ton kompostu alacağınızı düşünürsek; kompostun ortalama tonu 500 TL toplamda 10.000 TL masrafınız olacak.

Toplamda 90 bin tl 200 m2 alanda istiridye mantar üretimine başlayabilirsiniz. Yine kazanç hesaplayacak olursak; 2 ay sonunda 200 m2 alandan 5 ton mantar alacağınızı varsayarsak; kilosu 10 TL'den satılan mantar x 5 ton = 50.000 TL olacaktır. Yani aylık 25 bin tl gelir elde edeceksiniz, tabi masrafları, elektrik giderlerini ve diğer giderleri de hesaba katmalısınız.

İlgili sayfalar:
 İstiridye Mantar Üretimi Nasıl Yapılır? - İstiridye Mantarı


Kahve Dükkanı Açmak
Yukarıdaki başlığı yazarken bile kendimizi basit hissedebiliyoruz "Kahve dükkanı". Aslında modern çağa ayak uyduran ve "modernleşme" yolunda büyük adımlar atan gençlerimizin en fazla uğrak noktası bu işletmeler olmaktadır. Sıkça marka adı vermek istemiyoruz ama girişimci olarak sizde gözlemlemişsinizdir tıkış tıkış liseli ergenlerin doldurduğu Osmanlı Kahvecisi gibi mekanları. Kahvenin 7 TL'ye satıldığı ve belki de %500 kar bıraktığı bir sektöre sizde 100.000 TL ile girebilmeniz mümkündür. Osmanlı, Yemen gibi kahve firmalarının oldukça yüksek bedeller istediği bayilik sektöründe özellikle bu sektöre yeni adım atan ve marka potansiyeli olan firmalarla görüşerek 100 bin tl gibi bir paraya bu işi yapmanız mümkündür. Ayrıca dükkan kirasını bu hesaplamada katmadık, dükkanı aylık olarak kiralarsanız bu sermaye yeterli olacaktır. 

İlgili sayfalar:
 Kahve bayilik veren firmalar - Kahve işi yapmak 


Döner Kazandırır!
Yine son zamanlarda oldukça fazla girişimcinin bu alana yatırım yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta bu sektörün konumuzun en altında olması bizi rahatsızlandırdı ama şunu da unutmayın; "assolistler en son çıkar" Yine yeme-içme sektörünün popüler olduğu günümüzde kategori odaklı olarak sektöre girmek daha çok kazandırabiliyor. Özellikle de çağa ayak uydurarak marka firmaların yaptıkları iş modelleri benzerini yapar ve iyi bir marka çıkarırsanız bu sektörden ekmek yersiniz. Ayrıca döner bayiliği alarak da bu sektöre adım atabilir ve oldukça yüksek kar marjı olan döner sektöründen sizde pastadan pay alabilirsiniz.

İlgili sayfalar:
 Döner bayilik veren firmalar - Döner dükkanı açmak

Bu sayfamızda 100 bin lira ile yapılacak işler sizlere sıraladık. Sizde bu sektörleri inceleyerek girişimcilik dünyasında şimdiden yerinizi alabilirsiniz. Ayrıca yukarıda yer alan 100 bin tl'ye yapılabilecek iş fikirleri altında yer alan ilgili sayfaları da inceleyerek sektör hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kategori: İş Fikirleri
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.