Az Sermaye ile Yapılabilecek İş Fikirleri

Az Sermaye ile Yapılabilecek İş Fikirleri

Fazla parası olmayan girişimciler için az sermaye ile yapılacak işler 2018 yılında nelerdir sorusunun cevabını aradık. Sizde bu konu üzerinden az sermaye ile hangi iş yapılır sorusuna yanıt arayabilirsiniz.

Az Sermaye ile Yapılabilecek İş Fikirleri
Az sermaye ile yapılacak işleri bir çok kişi aramaktadır. Sizde küçük bir sermaye ile büyük adımlar atmak istiyorsanız öncelikle kararlı olun, eğer bir işi yapabileceğinize emin adımlarla ilerlerseniz kısa zamanda güzel paralar kazanmaya başlayabilirsiniz. Girişimci ruhunuzla kendi işinizi kurmak ve kendi hayallerinizin peşinden mi gitmek istiyorsunuz. O halde sizlere biran önce başlamanız ve yola koyulmanız gerektiğini söyleyelim. Çünkü ünlü bir düşünürün dediği gibi ''vakit nakittir''. Lafı fazla uzatmadan az para ile yapılabilecek işler ve iş fikirleri sizler için araştırdık. Az sermaye ile yapılacak işler makalemizi dikkatlice okumanız gerekmektedir.

Az Sermaye İle Yapılacak İş Fikirleri

Az sermaye ile yapılacak işleri 2018 yılında hangi sektörlerde olduğunu sizler için araştırdık. Bunlara ek olarak en aşağıda bulunan yorum bölümünden bu konu hakkında yada farklı bir proje ile ilgili yorumlar yapabilirsiniz.

1 - Danışmanlık Hizmeti Kazandırıyor

Sermayesiz iş fikirleri arasında danışmanlık hizmeti ön planda yer alıyor. Ancak bunun için belli bir alanda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Müşterilerinize internet üzerinden ulaşabilir, home-ofis'inizde hizmet sunmaya başlayabilirsiniz. Sermayesiz ancak bilgi gerektiren bir iş olmasına rağmen bulunacağınız sektöre göre yüksek getiriler elde edebilirsiniz.

2 - Freelance İş Yapmak
Az para ile yapılacak işler arasında freelance işler yer alıyor. Freelance yani serbest çalışmak sizi bir şirkete yada kuruma bağımsız çalışmanıza olanak verdiği gibi çalışma saatlerinizi, koşullarınızı ve en önemlisi ücretinizi siz belirlersiniz. Yani patron da çalışan da siz olursunuz. Öncelikle freelance ne iş yapabilirim diyorsanız yine bu alanda bilgi gerektiriyor. Örneğin web tasarım ve kodlama bilginiz varsa internet siteleri yapıp pazarlayabilirsiniz. Yada habercilğe ilgi duyuyorsanız internet haber siteleri üzerinden editörlük yapabilirsiniz. Eğer bu alan dikkatinizi çekiyorsa gireceğiniz sektörü biran  önce detaylı şekilde araştırmalısınız.


3 - Çay Ocağı Açmak
Türkiye'de en çok tüketilen içeceklerin başında çay gelmesi şüphesiz ki bu alanda olan girişimleri de yatırımları da artırıyor. Az sermaye ile kazandıracak işlerin başlarında yer alan çay ocağı açmak fazla sermaye gerektirmeyen işler arasında yer alıyor. İşlek bir mahalle arasında yada güzel konumda bir bölgede çay ocağı açarak iyi gelirler elde edebilirsiniz. Tabi ki öncelikle inanmalı ve hedefler doğrultusunda hareket etmelisiniz.

4 - Taşımacılık HizmetiEvden eve taşımacılık hizmeti şüphesiz ki en çok kazandıran az sermaye ile yapılacak işler arasında yer alıyor. İnsanların gerek bulundukları konumdan sıkılması gerekse iş degişikliği gibi nedenlerden dolayı taşınırlar. Kamyonet tarzı araçlar sadece ihtiyaç sahiplerinde olduğu için bu sektörde iyi gelirler elde edebilirsiniz. Uygun fiyata bir kamyonet alabilir & kiralayabilir ve ürünleri taşıyacağınız konuma göre kendi fiyatınızı belirleyebilirsiniz. Hizmet yelpazenizi genişletmeniz de mümkün. Örneğin serbest ve çağırınca gelebilen işçilerle anlaşıp ürünlerin taşınmasına müşteri isterse yardım etmelerini sağlayıp da para kazanabilir hem de istihdam yaratabilirsiniz.


5 - Okul kantini işletmek
Evet. Başlıkta da okuduğunuz gibi az sermayeli işler diyince bir okul kantini açarak iyi gelirler kazanabilirsiniz. İlkokul ve ortaokul çocukları kantinlerden alışveriş yapmayı ve cebindeki parayı bitirmeyi çok severler. Kantinini almak istediğiniz okulun kapasitesine göre belli yıllık fiyatları vardır. Okul yönetimleri ile görüşerek fiyat taleplerine göre iş kurmanız mümkün. Okul kantini açmak, az sermaye ile yapılacak iş fikirleri arasında yer alıyor.


6 - Yoga - Plates de kazandırıyor
İnsanlar hayatın ve iş yaşamının getirdiği yoğun stresi yoga ve plates salonlarında atmaya çalışırlar. Özellikle nüfusu oldukça kalabalık büyükşehirlerde bu iş ile büyük gelirler elde edebilirsiniz.  Yoğa, plates yada spor odaklı kadınlara özel olan bu iş fikri için iyi bir konumda dükkan kiralamalı ve internet yada belli yerlerden reklamlar yaparak müşteriler çekmelisiniz. Bu iş için tabiki de eğitim almanız gerekiyor. Ancak sermaye gerektirmeyen işler arasında yer aldığını da hatırlatalım.


7 - Avm'lerde Stand Açarak Para Kazanabilirsiniz
Günümüz teknoloji çağında insanlar artık avm'lerden dışarı çıkmak bilmiyorlar. Küçük esnaflar insanları dört gözle beklerken, Avm'ler tıklım tıklım! Ancak tıklım-tıklım olan avm'ler son yıllarda kiralarında bir artışa gitmişlerdir. Durum böyle olunca avmlerde yapılacak iş fikirleri akıllara geliyor. Örneğin bulunduğunuz yerdeki alışveriş merkezinde yer kiralayabilir ve stand bayilik veren firmalar ile anlaşma yaparak iş kurabilirsiniz. Tabi ki kendi markanızı yada ürününüzü de bayilik almadan yapabilirsiniz. İlk etapta avm yönetimiyle konuşup ''kaldırım parasının'' ne kadar olduğunu sormanız gerekiyor. Kaldırım parasında kastımız sonuçta dükkan kiralamayacak sadece belli bir konumu kiralayacaksınız. Peki ne satabilirim diyorsanız, telefon kılıfı, oyuncak, çanta cüzdan, parfüm yada aklınızdaki bir başka ürünleri satıp para kazanabilirsiniz. Tabi ki avm yönetiminin buna izin vermesi gerekmektedir.

8 - Emlak Dükkanı Açmak
Emlakçılık çağın en çok kazandıran işleri arasında yer alıyor. ''İnternet var ağabey, senden kim ürün alır'' diyenlere kesinlikle aldırış etmeyin. Çünkü internet bile size bağımlı çalışacak. Yani internet sizi değil, siz interneti yöneteceksiniz. Emlakları internete koyup müşteri potansiyelinizi aynı anda %100 genişletebilirsiniz. Emlakçı açmak sadece dükkan kirası ve küçük giderlerin olduğu ancak %10'lara varan satıştan kar gelirlerini gördüğü güzel ve getirisi iyi meslekler arasında yer alıyor.

9 - Çiğ Köfte Dükkanı Açmak

Çiğ köfte dükkanlarının son yıllarda çoğaldığını gözlemlemişsinizdir. Az para ile kazandıran işler arasında çiğ köfte işi de yer alıyor. Bayilik veren çiğ köfte firmaları bayilik bedelsiz yada küçük sermayeler ile işyerinizi kurabiliyorlar. 

10 - Dönerci açmak
Günümüz iş dünyasında her sektör gibi döner dükkanları da kurumsallaşmaya başladı. Dönerci açmak isteyen girişimciler; Kurumsal kimliklerin daha çok kitleye ulaşması ve insanların ''marka'' alışkanlığıyla birlikte ara caddelerdeki döner dükkanlarının bile markalaştığını görüyoruz. Özellikle döner bayilik veren firmalar 100 Bin TL gibi orta seviye yatırımlar ile döner dükkanı bayiliği veriyorlar. Bunun yanında kendi markanızı oluşturup profesyonel çalışmalarla bir dönerci franchising ağı kurabilirsiniz.

Sonuç olarak az sermaye ile yapılacak işler 2018 çoğaltabilirsiniz. Öncelikle belli projeler çıkarmalı ve kendinizi hangi işte daha başarılı olabileceğinizi önceden kestirmelisiniz. Bu işleri yaparak kesinlikle kazanacaksınız demiyoruz. Sonuçta her koyun kendi bacağından asılır. Her girişimci de kendi fikirleriyle vardır. Öncelikle bir işte karar verip harekete geçmelisiniz.

 Diğer iş fikirleri:

 
Market açmak
Cafe açmak
Galeri açmak

#HareketeGeç
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  mevduat hesapla
  
  Diğer sitemiz: Kredibankalar.com
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.