Çiğ Köfte Dükkanı Açmak

Çiğ Köfte Dükkanı Açmak

Sizde çiğ köfte dükkanı açmak istiyorsanız bu sayfadaki bilgilerden yararlanabilirsiniz. İşte 2018 yılında çiğ köfteci açmak istiyorum diyenlere yol haritası.

Çiğ Köfte Dükkanı Açmak
 Son zamanlarda girişimciler "az parayla kısa zamanda kazandıracak işler" aramaktadır. Bizde Hızlı Bayilik olarak sizler için araştırıp, az parayla yapılacak işlerin neler olduğunu buluyoruz. Çiğ köfteci açmak son zamanlarda en popüler işler arasında yer alıyor. İlk açılış maliyeti ve geri dönüşüne bakacak olursak; bu iş tam da yukarıda bahsettiğimiz gibi az sermaye ile yapılacak ve kısa zamanda parasını amorti edebilecek işler arasında. Sizde çiğ köfte dükkanı açarak kendi işinizin patronu olabilir ve girişimcilik dünyasına adım atabilirsiniz. 

Sizler için bu konumuzda Çiğ köfte dükkanı açmak, Çiğ köfte dükkanı açmak için gerekli malzemeler, Çiğ köfte dükkanı açmak ne kazandırır, Çiğ köfteci açmak kazançlı mı gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Eğer ticaret hayatına atılmayı düşünüyorsanız ve büyük bir sermayeniz yoksa bu işe girebilirsiniz. Çok düşük maliyetlerle yapılabilen bu iş ile, kendi işinizin patronu olarak çiğ köfte dükkanı açmak ister misiniz? Doğru bir konumla işlerinizi büyütebilir ve daha çok kazanabilirsiniz.

Çiğ köfte sektörü hakkında

Son 10 yıl içerisinde Türkiye'de önemli gelişmeler oldu. Önceleri sadece Adıyaman gibi yerlerde çiğ köfte yiyebilmek meşhurdu. Ancak son zamanlarda çiğ köfte bayilik veren firmalar, Türkiye geneline yayılarak her ana caddede hatta mahalle aralarında bile artık çiğ köfte dükkanları açıyorlar. Çiğ köfte sektöründeki gelişmeye herkes şahit olmuştur, az maliyetle yapılabilen ve oldukça güzel kar bırakan bu iş ile girişimciler yeni bir kazanç kapısını araladılar. 

Aklınıza ilk gelen ne kadar kazanırım ve çiğ köfte dükkanı kar marjı ne kadar ve benzeri sorulardan ibarettir. Günümüzde çiğ köfte dürüm ve servis olarak farklı şekillerde satışı gerçekleştirilmektedir. Ortamala olarak bakacak olursak bir dürüm 3,5 lira gibi bir fiyattan satılıyor ve insanlar 3,5 liraya karnını doyuruyor. Dönerin bile 5 lira seviyelerinde olduğunu düşünürsek bu rakam oldukça  düşük kalıyor. Bir dürümüm maliyeti ise yine 1,5 lirayı bile bulmamaktadır, yani %100'ün üzerinde bir kar oranıyla bu işi yapmaya başlayabilirsiniz.


Maliyeti Ne olur?

Çiğ köfte dükkanı açmak isteyen kişilerin aklındaki diğer soru ise ilk kurulum maliyetidir. Çiğ köfte bayilik veren firmalara baktığımızda genellikle 3 bin lira ile 30 bin lira arasında bayilik kurulum bedeli istemekteler. Tabi bu rakam da verilecek ekipmana, dükkanın metrekaresine ve diğer özelliklere göre değişkendir. Ana caddede bu işi yapacak olan kişiler dükkan kirasıyla beraber yine de 40 - 50 bin lirayı gözden çıkarmaları gerekiyor. Örneğin Adıyörem Çiğköfte firması 7.000 TL'ye kurulum ve 750 kg bedelsiz çiğ köfte bayiliği vermektedir. Diğer firmalar ise Komagene, Oses, Tatlıses, Çiğköftem ve farklı firmalardan da teklif almakta yarar olacaktır. Hiç adı duyulmamış bir firmadan alacağınız 3 bin liralık bir bayilik bile size güzel paralar kazandırabilir, tamamen tecrübe ve şans işi.

 
İlgili kategori: Çiğ köfte bayilik veren firmalar

 

Kazancı ne olur?

Merak edilen en önemli soru ise çiğ köfte dükkanı ne kadar kazandırır olmaktadır. Çiğ köfte dükkanı açarak başlayacağınız işten çok büyük paralar bile kazanabilirsiniz. Kazanç için belli faktörler değişken olacaktır. Bunların en başında bayilik alacağınız çiğ köfte firmasının tanınırlığı ve güvenilirliği gelmektedir. Bunun yanı sıra tutulacak dükkanın konumundan tutun da, ek olarak verilebilecek hizmetlere kadar pek çok seçenekle kar oranınızı artırabilmeniz mümkündür. 


Usta tutmak gerekiyor mu?

Örneğin döner dükkanı açmak için bir usta tutmanız gerekiyor ancak bu işi kısa bir eğitim aldıktan sonra yapmaya kendiniz başlayabilirsiniz. Çok basit tekniklerle hazırlanabilen çiğ köfteyi, bayilik aldığınız firmadan eğitim alarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca paket servisi için bir elemana ihtiyacınız olacak ve bu iş normal bir dükkanda 2 - 3 kişiyle döndürülebilir.


 
Benzer iş önerisi: Cafe açmak

 

Daha Çok Nasıl Kazanırım?

Çiğ köfte dükkanlarında genellikle çiğ köfte menüleri ve dürüm olarak satış gerçekleşmektedir. Ayrıca yiyeceklerin yanında içecek çeşitleri de sunmalısınız. Çiğ köftenin yanında en çok satılan içecek ise milli içeceğimiz ayrandır. Açık ayran ve kapalı ayran yanı sıra, kola, fanta, gazoz, su gibi içeceklerin de satışını yapın. Diğer yandan eğer bayilik alacağınız firma izin veriyorsa çiğ köfte dükkanınızda ek satışlar da yapabilirsiniz. Örneğin nar ekşisi, turunç ekşisi gibi ürünleri satabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. 
Satışlarınızı artırmak için rakip firmaların neler yaptığını iyi gözlemleyin. İnternet üzerinden aktif olarak çalışmaya özen gösterin ve facebook, instagram gibi sosyal medyaları iyi kullanarak paket servisleri satmaya çalışın. Bu sayede çiğ köfte dükkanınızdan kısa zamanda iyi gelirler kazanabilirsiniz.

Çiğ köfte dükkanı için gerekli malzemeler ise, aşağıda liste olarak sizlere sunulmuştur. Aşağıdakilere ek olarak farklı malzemelere de ihtiyaç duyabilirsiniz.

 • Çiğ köfte soğutma tezgahı
 • Çiğ köfte satış bankosu
 • İçecek dolabı ( Ayran, kola  v.b. gibi firmalarla anlaşma yapabilirsiniz)
 • Dış cephe tabela
 • Dış cephe cam baskıları
 • Masa, Sandalye
 • Hesap Makinesi ve günlük notlarınız için defter
 • Peçetelikler, tuzluklar, temizlik bezleri, kağıt havlu, peçete, şeffaf eldiven
 • Bıçak, kesme tahtası, çöp kovası
 • Farklı boylarda tabaklar
 • Plastik çatal, kaşık, kağıt bardak, Acısos koyma kapları
 • Cam bardaklar ( pek kullanmayabilirsiniz ama bazı müşteriler özellikle isteyebilir)
 • Porselen servis tabakları
 • Çiğköfte Tepsisi
 • Streç ve streç makineleri
 • Ambalaj kağıdı, dürüm kağıdı, poşet, önlük (genelde markalı olarak bayilik firmasından gelir)
 • Lavaş saklamak için lavaş ebatına uygun bir saklama dolabı veya kabı.
 • Paket servis için motorsiklet yada elektrikli bisiklet
Yukarıda yer alan çiğ köfte malzemelerini toptan olarak alacak olursanız yaklaşık olarak 7 ile 15 bin lira arasında tutacaktır. Ancak bayilik veren çiğ köfte firmalarından bayilik alarak bu işe girecekseniz ilk kurulum maliyetiniz de yarı yarıya düşecektir. Diğer yandan devlet destekleri arasında sayılacak Kosgeb ile de çiğ köfte dükkanı açmak için başvuru yapabilirsiniz. Çoğu çiğ köfte firması, Kosgeb desteklerinden yararlanabilmeniz için size yardımcı olabilmektedir. Aşağıda yer alan firmaları inceleyerek başvuru yapabilir ve işinizi kurabilirsiniz.

Çiğ köfte bayilik 

Çiğ köfte dükkan görselleri: 


 


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.