Döner dükkanı açmak için Dönerci açmak 2018

Döner dükkanı açmak için Dönerci açmak 2018

Bu makalemizde Dönerci açacak kişilere özel olarak geniş bir araştırma yazısı düzenledik. Dönerci açmak, kimine göre çok basit bir iş gibi gözükse de ayrıntılı ve stresli bir iş koludur. Döner dükkanı açmak istiyorsanız bu yazı tam size göre.

Döner dükkanı açmak için Dönerci açmak 2018
Dönerci açmak

Döner dükkanı açmak için öncelikle bu işe kendinizin tam olarak hazır olduğunu bilmeniz gerekir. Bu iş emek isteyen bir iştir. Özellikle ana caddede ve insanların yoğun olduğu bir yerde açacaksanız mutlaka geç saatlere kadar çalışmanız gerekebilir. Tek kişiyle yapılabilecek bir iş olmadığı kesin. Dönerci dükkanı açmak isteyenler ilk adımı bir kiralık dükkan bulmak ile başlayabilirler. Eğer döner bayilik veren firmalardan bayilik almıyorsanız kendinize akılda kalıcı bir isim bulun. Artık dönercilerde de bulunan aile bölümleri sizin işletmenizde de olması gerekiyor. İşletmenize diğer rakiplerinizden farklı bir şeyler de yaparsanız, bu sizi potansiyel müşteriyi çekmeye yardımcı olur. Örnek olarak döner yanında sınırsız olarak sunulan içecek yada sos vs.

Döner dükkanı açmak için gerekli sermaye 2018

Dönerci açmak,döner dükkanı açmak ve döner dükkanı bayilik almak ve dükkan kurmak 2016

Bu sizin açacağınız döner dükkanına bağlı olarak değişmektedir. Biz yinede örnekler ile ortalama yatırımı sizlerle paylaşacağız. Örnek olarak ana caddenin hemen yan sokağında yine iyi bir insan potansiyelinin olduğu bir yerde dükkan kiraladık diyelim.


Döner firmaları:  
Döner bayilik

Kira: 40 Bin TL
Malzemeler: 7000 TL
Diğer giderler: 3000 TL
Şuan için toplam olarak 50 Bin Lirayla çıkacak gibi görünüyoruz. Tabi bu rakam sizin kaliteli eşyalar araçlar gereçler, kira gideri baz alındığında artacak yada azalacaktır. Biz 2018 yılı ortamala rakamını hesapladık.

Dönerci ruhsatı ve gerekli olan izinler:

Belediyenizin internet sayfasına girerek yada direk olarak iletişime geçerek dönerci açmak için gerekli belgelere ulaşabilirsiniz. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin. Dükkanınızda alkollü içecekler satmayı planlıyorsanız içki ruhsatı için de başvurmalısınız. Sağlık Bakanlığının yönetmeliklerine uyduğunuzdan emin olun ve denetimlere karşı hazırlıklı olun.


Döner dükkanı açmak için gerekli belgeler

1-Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah senedi

2-2 adet fotoğraf

3-Tapu fotokopisi.

4-Yapı kullanma izni kağıdı.

5-Kiralıksa kira mukavelesi aslı veya noter tasdikli sureti.

6-Vergi levhası fotokopisi.

7-İlgili Esnaf odası veya Ticaret odası kaydı fotokopisi. (Alanya)

8-Sigorta veya bağ kur belgesi ,yada emeklilik cüzdanı fotokopisi.

9-İşyerinde su abonesi kartlı sayaç takılacak

10-Aynı adrese daha önce verilmiş açma ruhsatı varsa belediyeye geri iade edilecek.

11-İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu gelecek.

12-Emniyete kimlik bildiriminde bulunduğuna dair kimlik bildirimi belgesi fotokopisi.

13-İmza sirküleri,Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi (Şirket olması halinde )

14-C.Savcılığından yeni tarihli sabıka kaydı

Not: Bu belgeler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve belediyeden belediyeye farklılık gösterebilmektedir. Kesin belgeler için lüften ilgili belediyeye başvurunuz.

Dönerci Tedarikçileri

Ürünleri ve ekipmanları alacağınız tedarikçileri belirlemek için çevrenizdeki toptancı ve çiftçilerden fiyat teklifleri almanız gerekir. Çiğ tavuk, baharatlar ve pişirme ürünleri ve aynı zamanda satmayı planladığınız garnitürleri alabileceğiniz tedarikçiler bulmanız gerekir. Potansiyel tedarikçilerin firmalarını ziyaret ederek hijyen kurallarına uyup uymadıklarını kontrol edin. Tavugu yerel tedarikçilerden alacaksanız resmi kurumlardan onaylı olanları tercih etmenizde yarar var.

Rekabet analizi

Satacağınız ürünün rakiplerini iyi belirlemeniz gerekecek. Yemek işi zorlu bir iştir ve sürekli müşteri çekmeniz gerekecek. Tanıtımınızı mutlaka internet üzerinden gösterin. İnsanlar sizin logonuzu / adınızı mutlaka bir yerlerde bir şekilde görsünler. Unutmayın daha önce insanların hafızalarına giren bir yer-ürün diğer hiç duymadığı bir ürüne göre daha ön planda olacaktır!


Müşteri potansiyeli

Potansiyel müşterilere yeni tavuk döner dükkanınızın pazarlamasını yapmak için bir etkinlik veya özel bir açılış düzenlemeniz iyi olacaktır. Gazetelere ve yerel internet sitelerine reklamlar verin. Evlere ve işyerlerine dağıtmak içim el ilanları tasarlayın ve bastırın. Açılış haftasında özel promosyonlar yapın ve müşterileri ürünlerinizi denemeleri için teşvik edin. Kaliteli yiyecekler servis edin ve güleryüzlü müşteri hizmetleri sunun bu başarıya götüren adımlardır.
 

Bayilik alarak dönerci dükkanı açmak

Tabi ki günümüzde pek çok bayilik veren döner firması mevcuttur. Bu firmaları belli bir yatırım yaparak o markanın çatısı altında kendi dönerci dükkanınızı açabilirsiniz. Tabi bu sizin tercihinize kalmış bir durum.

Döner dükkanı açmak ile ilgili Bazı bilgiler:

Dönerin tarihi

Geçmişi 150 yıl öncesine uzanan dönerin mucidi Kastamonulu bir aşçı olan Hamdi Usta'dır.
İcat ettiği döner sayesinde Kastamonu'da tanınan biri haline gelen Hamdi Usta'dan dönerciliği öğrenen Şükrü Gülsunar ve Raif Gülsunar döner hazırlayan ikinci kuşak ustalar olmuşlardır.

Dünyanın en büyük döneri 6 Kasım 2005 tarihinde Eyüp Solmaz tarafından kuzu eti kullanılarak yapılan 2 ton 698 kilogramlık dönerdir.Bu dönerle Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiştir. 

Bu makalemizi dönerci açmak isteyenler için hızlı bayilik iş fikirleri ve bayilik tanıtım portalı sitesi olarak hazırladık. Bu makalemiz sadece girişimcilerin akıllarında az da olsa bir fikir sahibi olmalarına yardımcı olmak adına hazırlanmıştır. İşinizi kurmadan sadece internetten değil; saha araştırmasını da iyi yapın. Hatta bir dönerci dükkanı açmadan önce çevre lokasyonlardaki bir dönercide çalışın. Her işte olduğu gibi bu işin de püf noktalarını görebilmenizi için mutlaka temelden bu işe başlamalı ve yavaş yavaş sabırla büyümelisiniz.


Mutlaka bakın:  
Döner bayilik veren firmalar

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.