Gelecek Vaat Eden Sektör ve Meslekler Bu Sayfada

Gelecek Vaat Eden Sektör ve Meslekler Bu Sayfada

İleriye dönük, gelecek vaat eden sektör ve meslekleri keşfederek akıllı yatırımlar yapabilirsiniz. Dünya teknoloji hızıyla birlikte değişiyor ve çoğu sektörler ölüyor. Akıllı bir girişimci olarak ileriye dönük sektörleri inceleyerek kazançlı çıkabilirsiniz.

Gelecek Vaat Eden Sektör ve Meslekler Bu Sayfada
 Yapay zeka, internet, telefon derken teknoloji aldı başını gitti. Öyle bir ivme kaydedildi ki en büyük sektörler bile birden bire ölmeye başladı. Amerika'da genç avukatların çoğunun işsiz olduğunu duymayan kalmamıştır sanırım, bunun nedeni artık akıllı bilgisayarların suçluyu gözünden tanıyor olması. Girişi çok uzatmadan konuya girelim; Geleceğin sektörleri 2018 yılı için bu sayfayı hazırladık. Sizde akıllı bir girişimci ve yatırımcı olarak bir iş yapacaksanız ileriye dönük yapmanızda ve ATATÜRK gibi ileri görüşlü olmanızda yarar var. Haydi başlayalım:

Gelecek Vaat Eden Kazançlı Sektörler

Tarım Her Zaman Kazandırır

Son zamanlarda yine tarım da teknolojiyle beraber değişim kazandı. Öyle ki gelişmekte olan tarım teknolojileri kendi alanında da yeni sektörleri doğurmaya devam ediyor. Son zamanlarda solucan gübresi üretimi yapmak, istiridye mantar üretimi, organik tarım, organik yumurta üreticiliği ve pek çok farklı tarım alanına yatırım yapabilirsiniz. Türkiye'nin verimli iklimi ve toprağından faydalanarak geleceğe dönük yatırım yapabilir ve güzel paralar kazanabilirsiniz.

Organik tarıma yönelerek geleceğe dönük tüketici taleplerini karşılayabilirsiniz. Bu konuda devletin de pek çok desteği olmakta, Tarım Kredi, Kırsal Kalkınma gibi kurumlardan hibe destek kredileri alarak tarıma yatırım yapabilirsiniz. Yine tarım sektöründeki firmalar yeterli donanıma sahip personelleri de bünyesinde barındırır. Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği, üniversitelerde yer alan organik tarım bölümleri ve ziraat mühendisliği gibi meslekleri tercih edebilirsiniz. Tarım 2018 yılı ve sonrasında da kazançlı sektörler arasında arasında yerini alacak.

istiridye mantar üretimi sayfamıza bakabilirsiniz.


Teknolojik Ürün İmalatı

Yine devletin pek çok hibe kredilerinden yararlanabileceğiniz bir alan Teknoloji. Başlı başına alanında pek çok farklı iş alanını barındıran teknolojiye yatırım yaparak geleceğe dönük bir iş kurabilirsiniz. Örnek olarak mobil cihaz üretimi, mobil cihazlar için yazılım üretimi, matbaa ürünleri, dijital baskı ürünleri, bilişim ürün parça üretimi gibi sayılamayacak kadar pek çok farklı alan bulunmakta. Sizde uzmanlık alanınıza göre bu sektöre yatırım yaparak geleceğin ölmeyecek sektörüne girebilirsiniz. Ancak teknoloji sürekli yenilebilir bir halde olduğundan dolayı eğer ki yeniliği takip edemem diyorsanız, teknoloji üretimlerine bir adım bile yaklaşmayın. Yenilik yapmayan firmalar bir süre sonra yok olmaya mahkumdur.


Sağlık

İnsanların ne kadar sık hasta olduklarını hiç gözlemlediniz mi? Özellikle GDO'lu mısır, pirinç, soya vb. yiyeceklere gizlenen zehirlerle beraber insan vücudu hastalığı daha çabuk kapması sağlanıyor. Bunu biz demiyoruz, bilim adamları araştırmalarında söylüyorlar! GDO'lu yiyecekleri dayatan firmalar insanların daha çabuk hasta olmasını ve sonrasında tedavi görmeleri için paralarını harcamalarını sağlıyorlar. Günümüzde ne yazıkki çark bu şekilde işliyor, eğer ki sağlık sektörüne yatırım yaparsanız haddinden fazla bir para kazanmanız olağandır. Özellikle de sağlık ürünleri imalatı yapan kişiler bir süre sonra pastadan büyük payı alacaklardır. Tabi burada da küresel kapitalist firmalarla rekabet etmeniz gerekiyor.


Mobil

Mobil'e yatırım yapan büyük paralar kazanır! Peki mobilin neyine yatırım yapacağım arkadaş diye soranlar için de sıralayalım:

1- Mobil telefonlar için oyun yada yazılım üretip pazarlayabilirsiniz.
2- Mobil cihazlar için farklı alanlarda yenilikler yapabilirsiniz. (Örneğin şarj kioskları oldukça yoğun talep gördü, böyle bir ürün geliştirebilirsiniz.)
3- Mobil cihazlar için farklı işlerde projeleri uygulama yaptırıp ileriye dönük yatırım yapabilirsiniz.

E-TİCARET

Teknolojiye olduğundan fazla yer ayırttık ama günümüzde teknoloji bir vazgeçilmezdir. Sizde e-ticarete yatırım yaparak geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. "İlk yapan kazanır" mantığıyla hareket eder ve Türkiye'de henüz keşfedilmeyen e-ticaret sektörlerini keşfeder de ilk siz girerseniz pastanın büyüğü sizde kalır. Genel bir e-ticaret sitesi açarsanız da hepsiburada.com, n11.com gibi bu işe milyon dolarlarını yatırım yapmış büyük firmalarla rekabet etmek zorunda kalırsınız.

Kazandıracak iş fikirleri konusunu da inceleyebilirsiniz.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.