İstiridye Mantarı Kaç Derecede Yetişir


İstiridye Mantarı Kaç Derecede Yetişir

Son zamanlarda mantar üretimi yapmak isteyen kişiler istiridye mantarı kaç derecede yetişir sorusunun cevabını arıyorlar.

sponsorlu reklamlar
İstiridye Mantarı Kaç Derecede Yetişir
28 Şubat 2018 Çarşamba 17:51 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
  İstiridye mantarı ile alakalı sorulara, uzmanlarından bilimsel açıklamalara dayanan cevaplarını sizlere paylaşıyoruz. Son zamanlarda istiridye mantarı kaç derecede yetişirsorusu pek çok üretim yapmak isteyen kişilerin aklını kurcalamaktadır. İstiridye mantarı klima olmadan yetişir mi, istiridye mantarı yetiştirmek için kaç derece olmalıdır, gelin yanıtlara birlikte bakalım.

İstiridye Mantarı Kaç Derecede Yetişir?

İstiridye mantarının kütlesinde %95 su bulunmaktadır. Dolayısıyla nemin oldukça yüksek (80-90) olması gerekir. Ortamın temiz olması da istiridye mantarının büyümesinde etkilidir. Havalandırma, ısı, nem ve uygun koşullar sağlandığında ilk hasat ekimden 25 gün sonra yapılabilmektedir. Kuluçda döneminde karanlık ortamla birlikte 20 derece civarında olmalıdır. Hasat döneminde ise 15-18 dereceye düşürülmelidir. Ayrıca hasat döneminde

Doğada kavak ağaçlarında çıkmasından dolayı istiridye mantarına halk arasında kavak mantarı da denilmektedir. 2018 yılında toptan istiridye mantarı 8-12 TL arasında satılmaktadır.

İstiridye Mantarı Havalandırma

Misel gelişmesi sırasında havalandırmaya genellikle ihtiyaç duyulmaz. Gelişim aşamasında ise mantarın yüksek havalandırmaya ihtiyacı vardır. Bu da hasat döneminde daha fazla olması gerekir. Havalandırmadaki amaç ortamdaki karbondioksiti dışarıya atıp, oksijen vermektir. Ayrıca havalandırma, atmosfer nemini korur ve sıcaklık düzeyini de kontrol eder. Hasat döneminde ortamdaki karbondioksit miktarı %0,03 - %0,1 arasında olması gerekir. Bu değerlerde yaprak oluşumu normal gelişmektedir. Karbondioksit oranı %1,0 - %1,8 arasında ise mantarlarda gelişme görülmez ve büyümesi yavaşlar. %2'ye çıkarsa da gelişim durur ve mantarlar ölür. Bu nedenle ortama taze hava vermek son derece önemlidir. 

Bu sayfamızda istiridye mantarı kaç derecede yetişir diyenler için bir araştırma yazısı hazırladık. Dilerseniz sitemizde yer alan istiridye mantarı ile ilgili sayfalara göz atabilir ve istiridye mantar yetiştiriciliği hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.
Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020