Organik Tavuk çiftliği açmak

Organik Tavuk çiftliği açmak

Bayilik veren firmalar olarak organik tavuk çiftliği ve tavuk çiftliği yetiştiriciliği açmak nasıl olur gibi sorulara cevap aradık.İşte tavuk çiftliği açmak hakkında bilinmesi gerekenler ve tavuk çiftliği hibe devlet kredileri..

Organik Tavuk çiftliği açmak
 Tavuk alırken tüketicilerin akkıllarına gdolu yani genetiğiyle oynanış yem,antibiyotik -hormon kullanımı gibi bir çok içimize dert olacak şüpheler gelmektedir. Bu sorunu girişimciler ise fırsata dönüştürebilir. Organik tavuk çiftliği kurarak sertifikalı tavuk ürünleri satabilirsiniz.Organik Tavukçuluk Nedir, Tavuk Çiftliği açmak ?

Tavukların beslenme ve ilaçlarında her hangi bir sentetik besin yada kimyasal kullanılmadan doğal beslenme ve çevre isteklerinin yerine getirildiği tavukçuluktur.
 
Organik tavuk sertifikası alabilmek için neler gerekli ve tavuk çiftliği kredileri ?

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Ekolojik Tarım Komitesi (ETK)'nin yetkilendirdiği sertifika kuruluşlarından birine müracat eder kurum bakanlığın ekolojij tarım komtesine firmayı bildirip Geçiş sürecine alır geçiş süreci sonunda yapılan haberli habersiz denetimler sonucunda bir sorun bulunmaması halinde organik etiketi kullanılma hakkı verilir.
Organik tavukçuluk yapmak isteyen girişimcilere ipuçlarını ise sıraladık:

- Yer seçimi arazi: Organik yemler işletme içinden mi dışarıdan mı temin edilecek ? bu sonun cevabına göre uygun yer aramalısınız. Kendiniz yemi üretmeyi düşünüyorsanız mısır ve soya üretimine uygun olmadırı.
-İlk tavukların ve horozların teminini organik üretim yapan bir çiftlikten almasınız.
-Tavuklara gezinmesi ve otlaması için bir alan tahsis edilmelidir.
-Çiftlikte tavuklarla ilgili yapılan her işlem kayıt altına alınmadırı. (tavuk alımı satımı,yem kullanımı vs)


-Tavuklar 10-12 haftada kesime uygun hale gelecetir.

-Tavuk kesimindeki İslami hassiyetleri göz önünde bulundurarak güvenilir bir kurumdan helal serfitifikası almanız önemlidir.
-Diğer şartlar sertifika kurumu tarafından detaylı olarak belirtilecektir.

 Bu uygulamalar zahmetli geliyor vaz geçmek üzereyseniz birde kazanç tablosuna bakın:
İnternet üzerinde sertifikalı organik bütün tavuğun güncel 1 kg fiyatı 25,90 TL, tavuk göğüs 54,90 TL bunlar son tüketiciye satış fiyatları olsa da kar marjı hakkında size önemli bir ipucu verecektir.

Tavuk Çiftliği Hibe Kredileri ile destekleniyor

Devlet tavuk yetiştiriciliği yapmak isteyen vatandaşlarımızı hibe, faizsiz, düşük faizli tavuk çiftliği kredisi ile desteklemektedir. Kosgeb kredi ile tavuk çiftliği kurmak, süs tavuğu yetiştiriciliği veya organik yumurta üretimi yapmak isteyen vatandaşlar hibe kredi ve faizsiz kredi, Devlet bankaları ile tavuk çiftlikleri kurmak isteyen vatandaşlarımız ise çok uygun şartlarda kredi almaktadırlar. Tavuk çiftliği için finanse edilecek olan kosgeb kredi İMALAT – Kümes hayvan yetiştiriciliği olarak desteklenmekte. T.C. Ziraat Bankasında ise Damızlık kanatlı yetiştiriciliği olarak desteklenmektedir. Bu her iki kredi ile hindi, kaz, ördek, bıldırcın, civciv, devekuşu gibi kanatlı hayvanlar için kuracak olacağınız çiftliğinize destekler alabilirsiniz. 

Tavuk Çiftliği Devlet Bankası Kredisi

Devlet bankası olan Ziraat Bankası'nda tavuk çiftliği kredisi almak isteyen girişimcilerimiz Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredisi adı altında uygun geri ödemeli kredi finanse edilebilmektedir.Ziraat Bankası'nın vatandaşlarımıza vermiş olduğu uygun geri ödemeli kredi ile ;

KREDİ İLE NE ALABİLİRİM? (yaklaşık değerler)


10 Bin adet Etlik veya Yumurtalık piliç
6 Bin adet damızlık hindi
Bin adet kaz,ördek,bıldırcın
100  Adet devekuşu'na sahip olabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Damızlık Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Kredisi ile ihtiyacınız olan;

Kümes ve kuluçkahane yapımı veya tadilatı
Gübre işleme tesisi yapımı veya tadilatı
Bio güvenlik önlemleri
İşletmeyi büyütme çalışmalarınız
Yenilenebilir enerji ihtiyaçlarınızı gidermek için yapılacak olan bütün harcamalar
Tesis için alınacak olan bütün alet ve edevatlar
için yapmış olduğunuz harcamalar için geri ödemeli kredi alabilirsiniz.

Bayilik veren firmalar , hayvancılık kredisi
YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 6 yorum mevcut

  • okan çetin 1 yıl önce yorumlandı

   yaşım 26 yaşında tavuk çifliği kurmak istiyorum yardımmcı olursanın sevinirim yumurtayı satabileçeiğim yer yada bayliki veririyormusunuz 05342547902 okan çetin

  • Meltem Erol 3 yıl önce yorumlandı

   merhaba;
   tavuk çiftliği kurmak istiyoruz ve yumurtalarını satmak için bayilik veriyormusunuz.bilgi rica ederim.

  • Barış kılıç @İsmail kaya 3 yıl önce yorumlandı

   hocam iyi günler diliyorum öncelikle ben bayilik almak istoyorum konu ile ilgili bilgi almak isitorumistiyorum yardımcı olur musunuz lütfen 0532 672 2184

  • İsmail kaya 3 yıl önce yorumlandı

   ggezen tavuk bayilik hakkında bilgi almak istiyorum 05337331885

  • Ercan Gökçe 5 yıl önce yorumlandı

   organik tavukçuluğa sözleşme sağlayan firmalar var mı? eğer varsa en az kaç adete sözleşme sağlıyor ve aradığı kriterler nelerdir? bu konu ile bilgisi olan var mı ?

  • Ercan Gökçe 5 yıl önce yorumlandı

   organik tavukçuluğa sözleşme sağlayan firmalar var mı? eğer varsa en az kaç adete sözleşme sağlıyor ve aradığı kriterler nelerdir? bu konu ile bilgisi olan var mı ?

  TÜM YORUMLAR
  
  mevduat hesapla
  
  Diğer sitemiz: Kredibankalar.com
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.