Galeri Açmak - Galeri Açma Şartları 2021

Galeri Açmak - Galeri Açma Şartları 2021

Bu sayfamızdan oto galeri açmak için yapılması gerekenler ile galeri açma şartları 2021 bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Galeri Açmak - Galeri Açma Şartları 2021

Galeri açmak isteyen girişimciler için geniş çaplı bir araştırma makalesi hazırladık. Hızlı Bayilik sitesi olarak iş fikirleri paylaşmaya devam ediyoruz. Türkiye'de arabalar için ilk asfalt yol Osmanlı döneminde başlamış ve penetrasyon-makadam kaplamaların yapımında Fransız'lardan destek alındığı bilinmektedir.
 
İnsanlar tarihin geçmiş zamanlarından itibaren ulaşımlarını sağlamak ve ulaşım ihtiyacını gidermek için bir araca ihtiyaç duymuşlardır. Geçmiş çağlara takılmadan şimdiki yaşadığımız döneme direkt olarak geçiş yapmak istiyoruz. Yani büyük bir otomotiv çağı! Artık hemen hemen herkeste, gencinde yaşlısında bir yada birden fazla ulaşım aracı (araba-motorsiklet) bulunmaktadır. Bu ulaşım araçlarını yani arabayı almak için ilk olarak internet üzerinden araştırma yapılmakta, gerek oto pazarlarına gerekse eşe dosta haber gönderilmektedir. Tabi insanlar belli bir sermayeyi yani parayı vereceği bir şeyi güveneceği bir yerden almak ister ve sıkıntı olmasını beklemez. Onun için internet üzerinden dolandırıcılık algısı Türkiye'de yerleştiği için insanlar ilk etapta internetten uzak durmakta ancak yinede araştırma yapmaktadırlar. İnternet özellikle kazalı ve keyfe keder satış yeri olduğu için açacağınız galeri internete göre +1 adım önde olacaktır. Yani internet sizi yıldırmasın hatta kuvvetlendirsin. Çünkü vereceğimiz taktiklerle interneti öyle bir kullanacaksınız ki internet, cironuza %25 civarında katkıda bulunacaktır.

Öncelikle arabalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. İnsanlar sattığınız araçlarla ilgili bilgi almak istediğinde net cevaplar vermeniz gerekir. Personel seçimini de buna göre yapmalısınız çünkü siz bir galeri açıyorsunuz ve belli bir çizgi sahibi olmanız gerekiyor. İlk etapta iş projenizi iyi ayarlayın ve galeri açacağınız bölgeyi iyi süzün. Oto galeriler artık büyükşehirlerde belli bir yerde oluyor. Bunun aksi bir durumunda bulunduğunuz lokasyon çok iyi ve göze hitap eden bir yerde olması gerekir.

 

Galeri Açma Şartları 2021

 

 • En az 80 m2 kapalı alanı olacak.
 • Detaylı İşyeri yerleşim krokisi çizdirilecek teknik bir kişiye.
 • Ve bina çekme mesafeleri ile yola araç konulmayacak.(Bisiklet,Motorsiklet dahil)
 • Kapalı mekanlarda LPG li araç bulundurulması yasaktır.
 • Bu yerleşimi izinsiz değiştiremeyecek.

 

Sıfır araba fiyatları internet sitesine göz atarak sıfır araç fiyatlarının ne durumda olduğunu karşılaştırabilirsiniz. Örnek olarak sıfır Hyundai Tucson fiyat ve Hyundai i20 sıfır fiyatı arasında büyük bir fiyat farkı bulunmaktadır. Öncelikle oto galeriyi açacağınız bölgeyi iyi belirleyin. İş planınızı oluşturduktan sonra satacağınız araçlara da karar vermelisiniz. Belli bir kesime hitap etmelisiniz, lüks ya da ekonomik.
Mevcut bir galeriyi satın almak büyük yatırımlar yapmanızı gerektirebilir. Ancak bu sayede şirketin tedarikçilerine, personeline, itibarına ve müşterilerine kısacası bütün kaynaklarına sahip olabilirsiniz. Sıfırdan bir galeri açmak bir sürü planlama yapmanızı gerektirir ancak bu sayede iş tekniklerinizi ve itibarınızı kendiniz oluşturur ve işin derinlerine inebilirsiniz. Bölgenizdeki rekabetin ne durumda olduğunu tespit edin yada araştırın.
 
Galeriniz için internetten pazarlama yapın
İnternet pazarına girin ve internette daimi çalışmalar yürütün. Öncelikle mütevazi bir internet sitesi oluşturun. Galerinize özel sosyal medya hesapları - sayfaları oluşturun ve reklamlarını verin. Sitenizin bölgenizde ön planda tutulması için seo çalışması yada google reklamları alın. Yani ilk etapta isminizi internetten duyurabildiğiniz kadar duyurun ki; insanlar markanıza güvenle bakabilsin.
İlan sitelerinde de kurumsal üyelik almanızda yarar var.
Müşterileri çekmek için nasıl rekabet etmeniz gerektiğini inceleyin; rakipler nerelerde tanıtım yapıyor ve ne tür promosyonlar gerçekleştiriyor.
 
Bir iş planı oluşturun
İkinci el araba mı sıfır araba mı satacağınıza veya müşterilere ne tür ödeme seçenekleri sunacağınıza karar verin.Piyasa daha çok ikinci ele kazandırsada lüks sınıfına hitap edecek bir sıfır oto galerisi bayiliği almak size çok büyük paralar kazandıracaktır.Sadece bir markaya mı odaklanacaksınız yoksa birkaç markamı satacaksınız karar verin.Açmayı düşündüğünüz yerin size ne kadara mal olacağını tespit edin.
 
Gerekli işletme ekipmanları ( bilgisayar, yazıcı, telefon ve diğer büro malzemeleri)  için ne kadar masraf etmeniz gerektiğini hesaplayın.Sıfır araçlar veya ikinciel araçları alabilmek için ne kadar sermayeye ihtiyacınız olduğunu araştırın. Otomobil üreticileri ile görüşün ve ikinci el araç fiyatlarını araştırın.Ne kadar elemana ihtiyacınız olduğuna karar verin. Ayrıca elemanlarınıza senelik ne kadar para ödeyeceğinizi hesaplayın.Vergiler, sigortalar, muhasebeci ve hukuki masraflar için kenara ne kadar para koymanız gerektiğini hesaplayın.
 
Satış sözleşmeleri ve kira sözleşmeleri gibi belgeleri düzenleyecek olan avukatlardan fiyatları listelemelerini isteyin ve bu sözleşmelerin maliyetlerini hesaplayın.
Galerinizin tanıtımını yapmanız için gerekli olan pazarlama ve reklamasyon bütçesini planlayın.
Galerinizi açmak için gerekli olan sermayeyi arttırın. Bankanızla ticari krediler için görüşün veya galerinize sermaye sağlayabilecek özel yatırımcılar bulun.
 
Oto galeri açmak hangi kanuni şartları yerine getirmeniz gerektiğini öğrenin. Birçok ülke de yılda 5 taneden fazla araç satmak istiyorsanız yetki belgesi almanız gerekir ve satacağınız araçlara geçici plakalar almanız gerekir. Konuyla ilgili resmi kurumlardan bilgi alın.
 
Oto galeriniz için yer temin edin. Bulduğunuz yerin görüş mesafesinin ve trafiğinin iyi olduğundan emin olun ki müşterileri çekebilesiniz.
 
Envanterinizi satın alın
Satış ve kira sözleşmelerini, alıcı kılavuzlarını ve diğer bütün gerekli belgeleri düzenleyin.
Satış tekniklerini çok iyi bilen ve galerinizi iyi temsil edebilecek elemanlar alın.
Gazetelerde ve dergilerde aynı zamanda internette, radyoda ve televizyonda galerinizin reklamını yapın.
En olmazsa olmazınız internet sitenizdir.Profesyonel bir uzmana internet sitesi kurdurtun. Tema size özgü olsun ki siteye girenler marka değerinizi anlasın ve sizden alışveriş yapsınlar.
 
Galeri Açmak İçin İpuçları
İş reklama geldi mi yenilikçi olun. Ne kadar ilgi çekerseniz o kadar çok satış yaparsınız.
 
Uyarılar;
Sizi, elemanlarınızı ve araçlarınızı iyi koruyabilecek bir güvenlik sistemi kurmadan oto galerinizi açmayın.
 

Galeri Açmak için Maliyeti 2021

Galerinin büyüklüğü, galerinizde bulunduracağınız araç sayısı ve araçların markaları gibi maliyeti etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Gerçekçi bir maliyet hesaplaması için açmak istediğiniz galeriyle ilgili bilgileri yorum yaparak paylaşabilirsiniz. Uzmanlarımız bir süre sonra size geri dönüş yapacaklardır. Şimdiden bol kazançlar dileriz ve hayırlı işler diliyoruz.
 YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 11 yorum mevcut

  • oguz demir 4 yıl önce yorumlandı

   merhaba . benimde kafamda oto alım satım işi var ama nereden başlamalıyım bilmiyorum . yardımcı olursanız sevinirim .

  • Hızlı Bayilik @İbrahim çetiner 4 yıl önce yorumlandı

   İbrahim bey merhabalar, konuda da belirttiğimiz gibi oto galeri açmak için ilk maliyet dükkan kiranız, alacağınız araçların sınıfı gibi özelliklere göre değişebilir. Biz kabataslak bir hesaplama yapacak olursak; 50.000 TL'yi kira ve ofis giderlerine ayırırsanız 150.000 TL kalır. 150 bin tl'ye de ortalama 30 bin liradan b-c segmenti 4 araç alıp satışını yapabilirsiniz.(Elinizde bir miktar hazır para bulundurun, acil paraya sıkışan araçlar gelirse fırsatları kaçırmama ve ani oluşabilecek bir maddi sorunu düzeltmeniz amacıyla.) Tabi dediğimiz gibi bu özelliklere göre fiyatlar değişecektir ilk izlenime göre ise elinizdeki para oto galeri açmak için ilk olarak yeterli olacaktır. Şimdiden bol kazançlı günler dileriz.

  • İbrahim çetiner 4 yıl önce yorumlandı

   galeri açmak istiyorum ilk etapda 200 bin tl yeterli olurmu sizce saygilar

  • Hizlibayilik.com @Mehmet Durmaz 4 yıl önce yorumlandı

   Mehmet Durmaz Bey, merhabalar. Oto kiralama dükkanı açmak için öncelikle bir şirket kurmanız gerekiyor. Bulunduğunuz yerdeki belediyeye başvurarak ilgili belgeleri alabilirsiniz. Şirket kurmak için yaklaşık 2 bin TL gidiyor ortalama olarak. Diğer yandan ilk masrafları göz önüne alacak olursak; dükkan kirası ve araba alımları, reklamasyon. Bu 3 gidere özellikle dikkat etmelisiniz, dükkanı tutacağınız konum rent a car için elverişli olmalı, ayrıca şirketiniz için mutlaka rent a car sitesi yaptının ve seo çalışmalarıyla bulunduğunuz bölgede google'da ilk sayfada çıkmaya çalışın. Rent a car için internet bulunmaz bir nimettir. Şirketinizi google haritalara mutlaka ekleyin. Sitemizde bulunan "rent a car açmak" konusuna bakabilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İş Yaşamınızda başarılar dilerim...

  • Mehmet Durmaz 4 yıl önce yorumlandı

   oto kiralama dükkanı için gereken masraflar neler olabilir arabalar passat hyundaı accent vs. masrafı nekadar olabilir 10 araba ile işe başlamayı düşünüyorum teşekkür ederim.

  • Hızlı Bayilik @dollhın yunus 4 yıl önce yorumlandı

   Yunus Bey merhabalar bende mersinde yaşıyorum ve daha önce rent a car işinde olan birisi olarak size yazıyorum. Öncelikle ticaret risktir bunu sizde biliyorsunuzdur olur/olmaz diye bir yorum yazmak yanlış olur. Size önerim galericiler sitesinde bir dükkan bakmanız ve internet üzerinden aktif olarak iş yapmanız. Bundan kastım açacağınız galeriye özel olarak web sitesi yaptırın, sahibinden, arabam gibi ilan sitelerini aktif kullanın. Bu işler artık internet üzerinden dönüyor isterse Mersin'in en lüks semtinde dükkan kiralayın ancak internet olmazsa olmazımız oldu. Galericiler sitesi düşünmüyorsanız battı çıktının çevresinde dükkanlar boş ve kiraları oldukça uygun ancak galeri için ruhsat sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Ben rent a car'ı bırakalı 2 yıl oluyor nerdeyse ve internette numaram bulunduğu için günde 10 15 kişi arıyor hala.. gerisini siz düşünün. Ha son olarak bu işten anlamıyor ve sıfırdan giriyorsanız özellikle sektördeki fırsatçı galericilerin bir çok dolandırıcılık hamlesiyle karşılaşabilirsiniz buna çok dikkat edin. Elinizde az sayıda araçta olsa başlayın, devamı gelecektir elinizdeki parayla çok iyi iş yapılabilir. Şimdiden hayırlı olsun dileklerimle...

  • dollhın yunus @Ömer Faruk Toran 4 yıl önce yorumlandı

   250/300 bin tl sermayem var mersinin gözde semtlerınde guzel bı galerı açmak ıstıyorum yalnız henuz yer bulabılmış değilim 1/2 tane yer var ugrasıyoruz aslında ıyı olurmu sızce bırde bıraz ne cok lux nede fazla ekonomık olmasın atıyorum volksvagen ford volvo böyle sıfır ıkıncı el guzel arabalarla başlamak ıstıyorum olurmu sızce ??

  • Hızlı Bayilik @emrah odabas 4 yıl önce yorumlandı

   emrah bey merhabalar. ilk etapta o parayla bu işe başlayabilirsiniz. 2 - 3 adet orta sınıf, az kazalı ve uygun fiyatlı araçları alarak başlayabilirsiniz. tabi bu sektörde tecrübeniz yoksa ya da arabalara ilgi duymuyorsanız bu işten kazanmanız biraz zor olacaktır. size önerimiz sahibinden tarzı araba satım ilan sitelerinde aktif olmanızdır. dükkanınız ara sokakta bilinmeyen bir yerde olsa dahi, internet üzerinden çok büyük müşteri potansiyeline ulaşabilirsiniz. iş yaşamınızda başarılar dileriz...

  • emrah odabas 5 yıl önce yorumlandı

   100 bin tl param var 4 adet falan arac alip baslamak istiyorum.
   900 tl kiram olacak.isyerini buldum,fakat 100 bin tl ile bu is yapilirmi.isyerimde guzel yerde anayolda.kafam cok karisik acil yardim istiyorum

  • Naif ürek 5 yıl önce yorumlandı

   mrblar ben sirnak uludere ilcesinde yasamaktayim. ilcemizde oto galeri kiralama. vb bulunmamaktadir sehit ailesiyim. okadar gücüm yok acmak icin sizin araçlardan bi. k tane gotursek orda bi oto galeri dukkani acsak millet zengin para yi nasil yiyeceklerini bilmiyor lar araclarla cok ilgilenen bi milletimiz var bu bölgede. yardimci olsaniz hem sizin icin hemde. kdimiz icin. bi ekmek kazaniriz

  • Ömer Faruk Toran 5 yıl önce yorumlandı

   200 veya 300 metre kare bi yere kaçtane araba alabilirim yeni sıfırdan açıcam dukanı tecrübem yok suanda edinmeye calisiyorum yardım edermisiniz.

  TÜM YORUMLAR
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.