Telefon dükkanı açmak

Telefon dükkanı açmak

Aklınızdaki iş fikirleri arasında telefon dükkanı açmak yer alıyorsa mutlaka bu makaleyi detaylı şekilde okuyun, çünkü bu yazıyı eski bir telefon dükkanı işletmecisi yazıyor :) . Telefoncu açmak yada telefon bayilik almak istiyorsanız sizlere işin en püf noktalarını detaylı bir şekilde yazmaya çalışacağız.

Telefon dükkanı açmak
 Aklınızda telefoncu açmak varsa ve bu işe henüz başlamamışsanız bu yazı tamda size göre. Telefon dükkanı açmak, telefon bayilik veren firmalar yada telefoncu kurmak ile ilgili yazımızı aşağıda okuyabilirsiniz.

2016 yılında telefon dükkanı açmak istiyorsanız sizlere adım adım bu işi yapabileceğiniz şekilde anlatacağız. Öncelikle bu iş karlı bir iştir ancak bir o kadar da yorucu ve ayrıntı gerektirmektedir.

Telefon dükkanı açmak için neler gerekir?

Öncelikle bu işi 2 şekilde yapabilirsiniz. Telefoncu açmak için bayilik alarak ( Türk Telekom, Vodafone, Turkcell ) yada kendi isminizle sıfırdan bir telefon dükkanı açabilirsiniz. Şunu da söyleyelim ki kendi isminizle ayakta kalabilmeniz çok zordur. Artık telefon dükkanları kurumsal görünüme kazandırılmış ve marka olmayan bir telefoncuya müşteri kolay kolay gelmemektedir. 

Bayilik alarak bu işe başlayabilirsiniz. Örneğin bir turk telekom bayilik alıp dükkanınızın başında olmak istiyorsanız Turk Telekom'un bölge ana bayilerine uğrayarak detaylı bilgi alıp bayiliğinizi alabilirsiniz. Bunun için sizden belli bir ödeme isteyeceklerdir. Bazı operatörler bu ücreti depotizo olarak yani 3 5 yıl sonra geri ödemeli olarak vermektedirler. Bazıları ise malzeme ve isim bedeli istemektedir. Bayilik alarak telefoncu açacaksanız ayrıca bilmeniz gereken ayrıntılar da olacaktır. Turk Telekom, Turkcell ve Vodafone alt bayilik ve ana bayilik sistemiyle çalışmaktadır. Örneğin bir ana bayilik alıp alt bayilik dağıtabilirsiniz. Tabi ki bu ana bayiliği herkese vermemekteler. Bunun için belli ve ağır şartları (önceden bir işletme sahibi olmak) vardır. Alt bayilik alıp işletmenizi kuracaksanız size şunu söyleyelim; kendi başınıza hareket edemeyeceksiniz. Alt bayilikte istediğiniz yerden telefon yada ürün alıp satabilirsiniz ancak o ismi temsil ettiğiniz için sürekli denetim altında tutulursunuz. 

Telefon dükkanları ne kazanır?

Bu herkesin aklındaki bir sorudur. Bir telefon bayisi kontör tl yüklemeden yada telefon satışından ne kazanır. Öncelikle 2013 yılında Avea'nın bayilere dağıttığı hat taşıma ücreti 10 Lira civarındaydı. Faturalı hat açma ücreti ise 30 Lira. Avea'dan telefon satışlarına ise yaklaşık 50 ile 100 lira arası kar kalır.

Yani şimdiki Turk Telekom'dan bayilik alıp günde 10 hat taşırsanız en az 50 lira ödemeyi Turk Telekom'dan alırsınız. Tabi bunu yapabilmeniz için ana caddede bir dükkan sahibi yada kiracısı olmanız gerekir.

Bu işi yapmak için mutlaka ve mutlaka dükkanın önünden günde binlerce kişinin geçmesi gerekmektedir. Ara caddelerde, mahalle aralarında bu işi yaparsanız sadece günü kurtarırsınız.

Telefon dükkanınızda ayrıca belli başlı elektronik satışları yapabilir ( Şarj makineleri ve bataryalarda kar oranı %70 civarında ) gelirinizi artırabilirsiniz.

TL yüklemelerinden 1 - 2 Lira size kalmaktadır. Yani iyi bir yerde günde 100 kişiye TL yükleseniz 100 Lira cebinize kalır. Bu da aylık 3 Bin Lira kontör yüklemeden size kalır. 

Telefon dükkanı açmak, Hat satışlarından yaklaşık 10 Lira kar kalmaktadır. İşlek bir caddede günlük ortalama 5 hat satışı yapılmaktadır.

Dükkanınız örneğin hastane çevresi vs. bir yerde olacaksa fotokobi vs. ürünleriyle beraber karınızı daha da artırabilirsiniz.

Şimdiden başarılı bir iş yaşamı dileriz.

Hızlı Bayilik - Türkiye'nin bayilik portalı



YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 5 yorum mevcut

  • inzar kaya 3 yıl önce yorumlandı

   telefon dukkanı açtım bayiliğinizi açmak istiyorum

  • Uğur küçükÇuhadar 4 yıl önce yorumlandı

   bir dükkan var tlfn bayiliği açmak istiyorum detaylı bilgi verir misiniz

  • Bekir ay 4 yıl önce yorumlandı

   telefon dükkânı aç mak istiyorum yardımcı olurmusnz

  • Özlem çelepi 4 yıl önce yorumlandı

   turktelekom dukkan ni acmak istiyirum

  • SEMİH ÇAYLAN 4 yıl önce yorumlandı

   telefon dükkanı açmak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.