Uçak Bileti Satmak İstiyorum Diyenlere Yol Haritası


Uçak Bileti Satmak İstiyorum Diyenlere Yol Haritası

Uçak bileti satmak istiyorum ne yapmalıyım, gerekli belgeler nelerdir, uçak bileti satışı komisyon kar ne kadar kalır 2018 yılında diyen kişiler için bu konumuzu hazırladık.

Sponsorlu reklam
Uçak Bileti Satmak İstiyorum Diyenlere Yol Haritası
09 Ocak 2018 Salı 13:11 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
İş kurmak isteyen kişiler için bir o kadar yüksek karlı bir iş olarak gözükse de aslında uçak bileti satmak istiyorum, yüksek maliyetleri de karşılamak anlamına gelmektedir. Bu sektöre girmek bir o kadar zordur ve girenler de pastadan büyük payı yeterince almaktadır. Ancak son zamanlarda internetin yaygınlaşmasıyla beraber acentalarda satışın düşmesi ve acentaların da internet sektörüne adım atması için kaynak aramasına itmiştir. Yani bayiler de artık internet üzerinden satış yapmaya yönelmişlerdir ancak internet sektöründe uçak bileti satmak, samanlıkta iğne aramaktan farksız bir durumdur. Eğer büyük oynuyorsanız; büyük kazanırsınız. Ama kendinize yetecek kadar bir bütçeye sahipseniz yine kendinize yetecek kadar kazanırsınız ve pastanın büyük kısmını yine büyükler yer...


Uçak Bileti Satmak İstiyorum

Türkiye'de o kadar çok iş kurmak isteyen girişimci var ki, bunlardan bir kısmı da uçak bileti satarak para kazanmak istemektedir. Gerek ofis ortamı, gerekse kurumsal büyük firmaların (Türk Hava Yolları, Pegasus, Onur Air) bayisi olma avantajlarından yararlanmak ihngnçin insanlar bu işe girmek istemektedir. Bizde Hızlı Bayilik sitesi olarak uçak bileti için kar oranları, nasıl yapılır, hangi belgeler gerekiyor araştırdık ve sizlere sunduk. Uçak biletinin yanı sıra otel rezervasyonları, otobüs bileti gibi yan işleri de yapabilmeniz mümkündür ancak biz bunları farklı konularda sizler için hazırlayacağız.


Uçak Bileti Satış Komisyonları 2018

2018 yılında uçak bileti satacak iç hatlardan 20 TL, dış hatlardan ise 40 TL civarında bir komisyon alabilirsiniz. Tabi bu verdiğimiz rakam ortalamadır ve daha yüksek rakamlarda bilet satışlarında bayiler daha fazla kazanabilmektedir. Uçak bileti satışının kar oranları oldukça yüksek olsa da, giderleri de bir o kadar fazla olacaktır. Öncelikle kurulum aşamasında yapacağınız 2 şey var; Ya ana cadde üzerinde bir dükkan tutup çevredeki insalara hitap etmek, yada normal fiyatta bir dükkan kiralayıp internete ağırlık vermek. Eğer ana caddede bir dükkan tutacaksanız sadece uçak biletine bağlı kalmayıp otel rezervasyonları, tur organizasyonları gibi şeyler de satabilirsiniz ancak dükkan masrafınız (kiranız) oldukça yüksek olacak. Diğer yandan normal bir dükkan tutarak ben ufaktan yürürüm diyor ve internetten satış planlamaları yapıyorsanız; ucakbileti.com (sadece alan adı 2011 yılında 250.000 $'a satıldı), En Uygun, O Bilet gibi bu işe büyük yatırımlar yapan firmalarla rekabet edecek mali güce sahip olmalısınız. Sadece internetten geri dönüş alabilmek ve kurumsal bir yapıda satış yapabilmek için ise 100.000 TL gibi bir bütçeniz olması gerekiyor. Ancak verdiğiniz para, eğer iş tuttuğu taktirde size kat ve kat geri dönecektir. Günde 100 bilet sattığınızı düşünürseniz işte o zaman bu işten büyük paralar kazanmaya başladığınız anlamına gelmektedir.

 Cafe açmak

 Çiftlik açmak

 Market açmak


Uçak Bileti Satmak İçin Gerekli Belgeler

Türsab Belgesi ( Türsab'a başvurarak belgenizi alabilirsiniz, yaklaşık 2000 TL masrafı olacak)
Firmada çalışacak kişinin yada sahibinin turizm okulu mezunu veya Türsab belgesine sahip olması gerekiyor.
İATA üyesi olmanız da gerekiyor.
Eğer sadece uçak bileti satmak istiyorsanız C sınıfı acenta belgesi almalısınız. (A sınıfı açacaksanız yıllık olarak 80 bin dolar civarında yurt dışından para girişi yapmalısınız, yapmadığınız taktirde şirket kapatılıyor)
https://www.tursab.org.tr/ adresinden acenta için kuruluş evraklarına ulaşabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler:


Eğer sadece uçak bileti satacaksanız, Türsab'dan C sınıfı acenta için yetki almalısınız. A sınıfı acentalar için 80.000 TL teminat var diye söylenmektedir ancak kesin bilgiyi Türsab'tan alabilirsiniz. Öncelikle bu işi yapacaksanız iyi araştırmalı ve planlamalı olarak işe başlamalısınız. Özellikle bulunduğunuz bölgede internet ve telefon satışlarına yönelebilir, sonra da tüm Türkiye gelelinde internet ve telefondan satışlar yapabilirsiniz. Kendinize yeni pazarlama alanları geliştirirseniz daha kurumsal olursunuz ve satışlarınız da artar(Örn; Google Play üzerinden bilet uygulaması, İos uygulamaları, Whatsapp ile bilet satışı vs.) Bu işin en büyük gelirini internet oluşturacaktır, eğer iyi bir web tasarım firmasıyla anlaşır ve seo odaklı çalışmalarda ön sıralara çıkarsanız iyi paralar kazanmaya başlayabilirsiniz. Uçak bileti satmak isteyenler için bu konumuzu hazırladık. İş Yaşamınızda Başarılar Dilerim. Sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Necati Öztürk / hizlibayilik.com

Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2019 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2019