YouTube Para Kazanma Şartları 2021

YouTube Para Kazanma Şartları 2021

Bu sayfadan Youtube para kazanma şartları 2021 yılı bilgilerine ulaşarak, YOUTUBE'dan nasıl para kazanılır sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

YouTube Para Kazanma Şartları 2021

 Her geçen gün değişen teknolojilerle beraber dijital dünyanın kapıları para kazanmak isteyenlere biraz daha aralanıyor işte internet dünyasının bir numaralı para kazanma yollarından bir tanesi de YouTube. Peki Youtube para kazanma 2021 yılında nasıl yapılır ve kolay yoldan para kazanmak mümkün mü? Youtuber'ler ne kadar para kazanıyorlar, bir Youtube kanalı açıp parayı vurmak gerçekten var mı? Youtube ta nasıl fenomen olursunuz ve nasıl para kazanırsınız işte detaylar. Öncelikle  YouTube ta fenomen olabilmek ve para pazanabilmek için milyonlarca insan değişik formatlarda videolar paylaşıyorlar bu videoların izlenme sayılarına göre yani belirli bir izlenme sayısı aşıldığı taktirde youTube sizinle iletişime geçerek her tam izlenen videonuz üzserinden size belirli bir ücret ödüyor yani ne kadar çok izlenirseniz o kadar fazla para kazanmış oluyorsunuz , ama youTube her gün kurallarını değiştirerek para kazanma yöntemlerini değiştiriyor.

Youtube Para Kazanma Şartları 2021

YouTube partner proğramı videolarınız sonuna kadar izleniyorsa çeşitli ve kendine özgü ise ve abone durumunuz belirli bir sayının üzerinde ise paranız hesabınıza yatıyor. Youtube'u Google.com satın almasından dolayı özellikle Google Adsense reklamları ile güzel paralar kazanmak mümkün hale geldi. Ancak ülkemizde reklamverenlerin reklam maliyetlerini düşük tutmasından dolayı düşük izlenmeler ve düşük reklam tıklamaları para kazandırmaz. 2021 yılında Youtube'den para kazanmak istiyorsanız öncelikle büyük bir kitleye "her gün" ve sürekli olarak erişmeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden para kazanma yollarının her geçtiğimiz gün çeşitlenmesiyle beraber, Youtube'nin de yanı sıra pek çok farklı para kazanma alternatifi de bulunmaktadır. Bu konumuzdan sonraki konularda "internetten para kazanma yolları" ile ilgili güncel tüyoları sizlere sunacağız. Sonuçta Hızlı Bayilik'te internetten para kazanıyor ve biz de internet girişimcilerinin artmasına bir nebze olsun katkıda bulunmak istiyoruz. İşte YOUTUBE para kazanma şartları 2021:

 • 4000 izlenme saatini doldurmuş olmanız gerekir
 • 1000 abone şartını sağlamanız gerekir
 • 3 telif yememiş olmanız gerekir
 • Özgünlükten ödün vermemeniz gerekir
 • Ödeme almaya aykırı bir durumun olmaması gerekir
 • Adsense hesabınızın olması gerekirİlginizi çekebilir: Kazandıracak iş fikirleri 2021


MADDE 1: AMACINIZI BELİRLEYİN
Youtube kanalı açmadan önce işin püf noktalarını ele alalım. İlk olarak "video çekerek para kazanacağınızı" aklınıza koymanızda yarar var. Hatta öncelik hedefiniz para kazanmak olmamalı, video çekerek insanlara katkıda bulunmak olmalı. Zaten doğru ve iyi bir rota çizerseniz belli bir zaman sonra hedefleriniz "mutlaka" gerçekleşecektir. İnternet başlı başına büyük bir sektördür ve bu sektörün en büyük pasta dilimlerinin birisi de Youtube.com video yayınlama sitesindedir. İlk olarak hangi tür videolar çekeceğinize karar verin. Eğer bir uzmanlık alanınız varsa buna yönelik bir kanal açmanız ve bununla ilgili olarak videolar çekmek sizi daha çabuk ön plana çıkartacaktır. Örneğin yemek, pasta, tatlı ve benzeri şeyleri yapmayı seviyorsanız bunu güzel sunumlar ile insanlara yemek videoları çekerek tanıtımınızı yapabilirsiniz.

Ya da araba ile ilgili ufak çaplı herkesin yapabileceği tamirat işleri, arabalarla ilgili test videoları, güncel haber sunumu (ancak ajanslardan haber aboneliği alınması gerekiyor), doğal bitkilerle ilgili tanıtımlar, hangi besinin neye faydalı olduğunu gösteren videolar, çiçek yetiştiriciliği videolar veya bunlara benzer yüzlerce farklı şeyin videolarını çekerek para kazanmak mümkündür.

GEREKENLER:
Gmail hesabı,
Youtube kanalı,
Banka hesabı,
Kamera (Profesyonel kamera ve kamera ekipmaları sektöre daha kaliteli girmenizi sağlar. Telefonların kameralarıyla da video çekebilmeniz mümkündür ancak Youtube telefondan ve profesyonel kameradan çekilen videoları anlamaktadır.)MADDE 2: YOLA KOYULUN (YOUTUBE'DAN KANAL AÇMA)

Amacınızı ve ne tür videolar çekeceğinizi belirledikten sonra şimdi geldi Youtube'dan kanal açmaya. Youtube yeni kanal oluşturma sayfasındaki yönergeleri izleyerek yeni kanalınızı oluşturabilirsiniz. Bir gmail hesabınız yoksa öncelikle Gmail hesabı oluşturun ve sonrasında https://www.youtube.com'a bu hesapla giriş yapın. Üst tarafta "kanal oluştur" butonunu göreceksiniz. Bilgilerinizi kontrol ederek onaylayın ve yeni kanalınız hayırlı olsun, Allah bol kazanç versin diyerek devam edelim. Kanal ismi oluştururken profesyonel düşünün ve özgün bir kanal ismi bulun. İsim soyisim olarak kanalınızı oluşturusanız büyük ihtimalle kanalınız ilgi çekmeyecektir. Örneğin pasta ile ilgili videolar çekecekseniz "Yeni Pasta Tarifleri" gibi özgün ve akılda kalıcı bir isim seçmeniz gerekir.


MADDE 3: VİDEO ÇEKİMİ

Video çekmek için profesyonel kameraları ve kamera ekipmanlarını kullanırsanız bir adım öne çıkarsınız. Öncelikle hangi sektörde video çekeceğinizi belirledikten sonra, rakip araştırması yapın ve rakiplerinizin hangi tür videoları nasıl çektiklerini izleyerek gözlemleyin ve not alın. Rakiplerinizden sizi ayıran ve ön plana çıkarak olan farklarınız bulunması gerekiyor, bunları da araştırarak not alın. Böylece kısa zaman içerisinde ön plana çıkmak için yol haritanızı belirlemiş, rakip analizinizi yapmış olacaksınız. Öncelikle deneme çekimi yapın ve çekimlerinizi çevrenize izleterek eleştiriler alın. Ayrıca Youtube hesabınızın yanı sıra aynı "kanal isminde" Facebook, İnstangam, Medium gibi farklı sosyal medya hesaplarından hesaplar açarak takipçilerinize ulaşmaya ve kitlenizi büyütmeye çalışın.YouTube dan para kazanacak kişinin videolarının en az 10.000 izlenmeyi geçmesi gerekiyor ki 10 bin izlenme de pek yüksek bir para bırakmaz. Bu da yaptığınız videonun içeriğine de bağlı tabi ilk etapta biraz sabır gerekiyor ama izlenmeye başladıkça yaptığınız iştende büyük keyif alacağınızı umuyorum. YouTube daha sonra sizin videolarınızı izlemeye alarak telif haklı bir videomu yoksa kendine özgü bir videomu diye incelemeye alarak uygunsuz bir durum yok ise paranız hesabınıza yatıyor.

Youtube'den 10'bin'den 100 bine kadar izlenmesi olan videolar cüzi rakamlar bırakmaktadır, bu Türkiye'de reklamcılık sektörünün ölü olmasından dolayıdır. Ancak 1 milyondan fazla izlenme alan videolar olduğu zaman o zaman düzenli bir gelire sahip olacaksınız. Aşağıdaki listede Türkiye'de Youtube'dan aylık olarak en çok para kazananların listesine ulaşabilirsiniz.

 • - Danla Bilic - 250.000 TL
 • - Berkcan Güven - 75.000 TL
 • - Enes Batur - 300.000 TL
 • - Duygu Özaslan - 60.000 TL
 • - Orkun Işıtmak - 200.000 TL
 • - Kafalar - 200.000 TL
 • - Halil Söyletmez - 100.000 TL
 • - Merve Özkaynak - 200.000 TL
 • - Sebile Ölmez - 75.000 TL (CnnTürk)

Tabi yukarıdaki rakamları kazanabilmek için mükemmel bir özveri ve disiplin sahibi olmanız da gerekmektedir. Ayrıca Youtube'da da videoların, kategori odaklı olarak reklamlar yayınlandığını da belirtelim. Hangi reklamın daha çok kazandıracağını belirleyerek o reklamın çıkması için "reklam" kategorisi odaklı videolar çekerseniz daha az izlenme ile daha yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Youtube kanalınız için video çekmeyi tamamladıysanız şimdi de Youtube kanalınıza videonun yüklenmesi hakkında püf noktaları verelim.


MADDE 4: YOUTUBE KANALINA VİDEO YÜKLEMEK
Yukarıdaki maddeleri başarıyla geçtiğimize göre şimdi de kanalımıza video yüklemeyi deneyelim. Youtube kanalımıza video yüklemek için belli başlı püf noktalarını da sizlere vereceğiz.

Video Başlığı: Başlığınız videonuzla alakalı ve aranacak bir kelime içermesi gerekir. Örneğin Baklava tarif videosu çektiyseniz başlığınız da "Cevizli leziz baklava tarifi" olabilir. Buna benzer ilgi çekici bir başlık bularak videonuzun daha çok tıklanmasını sağlayabilirsiniz.

Açıklama: Açıklamanız da başlığı içermesi gerekiyor. Yine cevizli baklava tarifi videosu yayınladıysanız tarif için gerekli malzemeleri, baklava yapım sürecini doğru cümlelerle anlatmanız gerekir.

Etiket: Videonun öne çıkmasında en etkili şey etiketlerdir. Etiketiniz "insanların aradığı kelimede" olmalıdır. Yani etiketinize yine cevizli baklava tarifinden gidecek olursak "cevizli baklava tarifi,cevizli baklava yapımı,cevizli baklava videosu" etiketlerini ekleyiniz. Etiketler arasında virgül (,) koyarak farklı etiketler girebilirsiniz ancak önerimiz en fazla 4 yada 5 etiketle videonuzu sınırlayın. Etiketleri abartırsanız videonuz ön plana kolay kolay çıkmayacaktır. Aşağıdaki video daha açıklayıcı olacak ve daha net anlayacaksınız.
MADDE 4: REKLAMLARIN YAYINLANMASI
En can alıcı noktaya şimdi geldik. Youtube para kazanma isteyen kişiler "Google reklamlarını" kullanacağını unutmasınlar. Öncelikle reklamların videolarınızda yayınlanması için Adsense reklam ekibi, Youtube kanalınızın video yayınlamaya uygun olduğunu kabul etmeli. Youtube kanalınızın adsense reklam birimi etkin olabilmesi için son 12 ayda izlenme saatinin en az 4000 olması ve abone sayınızın 1.000 üzeri olması gerekmektedir. Bu aşamayı geçebilmek için internet üzerinden bazı kişiler izlenme ve abonelik satışı yapmaktadır ancak bu kişilerin dolandırıcı olabileceğinden dolayı bu kişilerle iletişim kurarken dikkatli olmanızı öneririz. İnternette yer alan sitelere göz atarak, Youtube kanalı veya izlenme satın alabilir "reklam açma özelliği" olan abonelik gönderen ve izlenme yollayan kişilerden yardım alabilirsiniz. Burada bulunan linke tıkladığınızda en üstte bulunan "Para Kazanma" bölümünün etkin olarak gözükmesi gerekmektedir. Bu özellik kanalınıza tanımlandıktan sonra videolarda reklam yayınlamak için başvurunuzu yaparak artık para kazanmaya başlayabilirsiniz.

SONUÇ
Bu sayfamızda Youtube para kazanma şartları 2021, Youtube'dan para kazanma yolları 2021 hakkında güncel bilgileri sizlere ulaştırdık. İyi bir rota çizerek siz de dünya devi video yayınlama kanalı olan youtube.com'dan para kazanmaya başlayabilir ve ödemelerinizi banka hesabına alabilirsiniz. Ayrıca dip not olarak şunu da belirtelim, ülkemizde her türlü kazancın vergisi olduğundan dolayı para kazanmaya başladıktan sonra şahıs şirketi kurmanız ve kazandığınız paranın KDV ve gelir vergisini ödemeniz gerekmektedir. Eğer para kazandıktan sonra gelirinizi ödemezseniz Vergi Dairesi tarafından yapılacak araştırmalar sonrasında büyük cezalarla karşılaşabilirsiniz. Youtube ile para kazanma 2021 hakkında araştırmalarımıza devam ederek sizlere bu konu hakkında güncel yazılarımızı da çok yakın zamanda ileteceğiz. Yeni iş fikirleri ve internetten para kazanma yollarına ulaşmak için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye devam edebilirsiniz.
 
 Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.