Evde Ek İş İmkanı 2020 İle Evden Para Kazanmak


Evde Ek İş İmkanı 2020 İle Evden Para Kazanmak

Evde satmak için ne yapabilirim, evde ne iş yapabilirim diye düşünenlere özel olarak evde ek iş imkanı için 10 ayrı iş fikirlerini sizlere sunduk. Evde ek iş veren firmalar ile de çalışarak para kazanabilirsiniz.

Evde Ek İş İmkanı 2020 İle Evden Para Kazanmak

  Evde yapılabilecek işler sayesinde ev ekonomisine ek kazanç sağlayabilirsiniz. İster çalışan olun ister ev hanımı üstelik ek iş sadece bayanlar için geçerli değildir. Çalışansanız aldığınız maaşınız yetmiyor ve boş vaktinizde varsa bu vakti değerlendirebilirsiniz. Yani ek iş kavramı ev hanımı, çalışan, emekli, öğrenci, engelli olan bütün vakti olan vatandaşlarımızı kapsamaktadır. Öncelikle yakın çevrenizde kimlerin nelere ihtiyaç duyduğunu gözlemleme kabiliyetine sahipseniz bu işinizi daha kolaylaştıracaktır. Bu sizin hangi işi yapacağınızı yani iş fikri belirlemenizde belirli olacak etkendir.

EVDE EK İŞ
Yapacağınız işi belirledikten sonra piyasadaki rakiplerinizi araştırın onların bu işi nasıl yaptığını ne kadar gelir elde ettiğini araştırın ve onları tercih edenlerin onlarla iş yapanların neden size yönelecekleri konusunda kendinize soru sorun ve farkındalık yaratmak gerektiğini düşüneceksiniz. Bu farkındalık sizin iş almanıza yardımcı olacaktır. Bu sadece sizin fiyatı daha aşağı tutarak çalışanız anlamına gelmiyor. Yapacağınız farkındalıklar el becerinizde saklı mesela aynı ücretle aynı kalitede ürünü daha hızlı teslim ettiğiniz durumda firmalar size yönelecektir veya pasta türü şeyler yapıp bireysel çalıştığınızda farklı lezzetler katarak çok daha fazla ücret isteseniz bile farkındalık yarattığınız için müşteriler size yönelecektir.

EVDEN PARA KAZANMAK
El becerisine sahip değilseniz bile halk eğitimin ücretsiz kurslarına katılarak kendinize yetenek kazandırıp daha sonrasında bu yeteneğinizi kullanıp evinizde ürünler üretebilirsiniz. Yapacağınız işi kararlaştırınca bu işten minimum ne kadar kazanç elde edeceğinizi belirleyin giderlerinizi hesaplayın ve size kalacak kar miktarını belirleyip işe başlayıp başlamamanız gerektiğini kararlaştırın. Evde ek iş fikirlerine göz atarak birçok iş fikri bulabilir ve size en uygun olan iş fikrini gerçekleştirebilirsiniz. Evde kalabalık bir aile yapısına sahipseniz bu size avantaj olarak yansıyacaktır. Kalabalık bir arkadaş yapısına sahipseniz ve beraber bir araya geldiğinizde bu işleri yapabilir hem neşeli bir ortam huzurunda çalışabilir hem de gelir elde edebilirsiniz. Gelir kazanmak için yapacağınız işe göre sermayeniz olması gerekmektedir. Evden çalışarak para kazanmak isteyenlere özel olarak aşağıda yapabileceğiniz işlerin birkaçına göz atalım;

 


EVDE REÇEL YAPARAK PARA KAZANMAK
Reçel yapma konusunda kendinize güveniyorsanız.  Pazardan veya sebze meyve halinden alacağınız meyvelerle reçel yapıp satabilirsiniz. Reçel yapmak için birinci sınıf ürünler almanıza gerek yok bu demek değildir ki bozuk çürük mallar alasınız sadece yumuşamış ürünler hafif kusurlu ürünleri satın alarak hem uyguna almış olursunuz hem de israfı önleyebilirsiniz. Bu meyvelerden reçel üretimi yaparak para kazanabilirsiniz. Reçel yapmasını hiç bilmiyor olsanız dahi yapılış videolarını izleyerek veya yapılış tariflerine uyarak reçel yapabilirsiniz. Yaptığınız reçelleri çevrenizdeki insanlara anlaştığınız bir markete veya pazar tezgahında satabilirsiniz. 100 TL’lik satış yaptığınızda maliyeti çıkardığınızda ortalama size 60 TL civarı kar bırakacaktır.


EV YEMEKLERİ YAPARAK PARA KAZANMAK
Ev yemekleri yaparak Türkiye’nin her yerinde para kazanabilirsiniz. Evinizde yemek yaparak para kazanmak istiyorsanız öncelikli olarak lezzetli yemekler yapmanız gerekmektedir. Yapmayı bilmiyorsanız internetten veya farklı kaynaklardan yapılış tariflerine bakarak lezzetli yemekler yapıp yakın çevrenize ve işyerlerine satış yaptığınızı duyurmanız yeterli unutmayın her işin başlangıcında sabır çok önemlidir. Her zaman ilk günkü gibi hevesli yapın işinizi bazen bir müşteri onlarca müşteriyi ardından getirebilir.  İnsanları memnun etmeyi başarırsanız işiniz gün geçtikçe daha fazla artacaktır. İş hacminiz artacaktır. Bu işi yaparken hijyene çok önem vermeniz gerekmektedir. Yapacağınız yemekte kullanacağınız malzemelerin son kullanma tarihine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu kurallara uyduğunuz takdirde ve lezzetli yemekler yapmaya başlamanız halinde aylık 3000 lira gibi kazanç sağlayabilirsiniz müşteriniz ve kazancınız biriktiği takdirde bu işi restoran ortamına taşıyıp daha fazla gelirler kazanabilirsiniz.EVDE ÇOCUK BAKARAK PARA KAZANMAK

Bu iş tamamen ev hanımlarına yöneliktir. Ülkemizde çalışan erkek nüfus olduğu gibi bayanlarda çalışabilmektedir. Bu çalışan bayanlarında çocukları olması durumunda iş hayatına çocuklarını götüremedikleri için bakıcı tutmaları gerekmektedir. Çocuk bakıcısı sadece işverenin evinde bakmak zorunda değildir sizde yakın çevrenizi araştırarak çalışan ailelerin çocuklarına bakabilirsiniz bu iş part -time yapılıyor gibi görünüz çünkü çocuğunu size getirip teslim ederler akşam iş çıkışı çocuklarını alırlar. Hafta sonu çalışmıyorlarsa çocuklarını size bırakmazlar. Çocuklarını size emanet edebilmeleri için size güvenmeleri gerekir. Ortak tanığınız olduğu durumlarda size kefil olacak birisi ailelerin çocuklarını güvenle size bırakmasını sağlayacaktır. Bu işi yaparak anlaşma şartlarınıza bağlı olarak minimum size aylık 900 lira kazanç sağlayacaktır.


EVDE YUMURTA ÜRETEREK PARA KAZANMAK
Müstakil bir eve sahipseniz ve evinizin bahçesi varsa şüphesiz yapacağınız işler arasındadır. Günden güne artan kanser yapıcı maddeler insan hayatına hızla girmesinden dolayı bu zararlı maddelerden korunmak için insanlar organik maddelere yönelmeye başlamıştır. Bu organik maddeleri tüketerek bazı zararlı maddelere karşı bünyesine koruma altına almak isterler. Sizde evinizin bahçesinin bir köşesine kümes yaparak bahçenizin de etrafını çevirerek tavuk besleyebilirsiniz ancak yumurtaların sağlıklı olması için tavukları hep kümes ortamında bulundurmamanız gerekir. Tavukların gezip dolaşabileceği ve yayılabileceği ortam sağlamanız gerekir. Organik yem kullanmamanız gerekir. Bu işi daha karlı hale getirmek isterseniz toplumumuzun inanç gereği ekmeği çöpe atmamasıdır. Ekmekler çöpe atılmadığı için çöp kenarlarından bu ekmekleri toplayarak tavuklarınıza verebilir ve yemden tasarruf yapmış olursunuz. Aldığınız yumurtaları organik yumurta olarak 1 TL den satabilirsiniz. Bu işte kar alanınıza bağlı besleyeceğiniz tavuk miktarına göre belirlenir.


İLGİLİ SAYFA: SERMAYESİZ İŞ FİKİRLERİ


EVDE TAVUK CİVCİVİ ÜRETMEK
Bu iş içinde kuluçka makinasına sahip olmanız gerekmektedir. Sanıldığı gibi makine denilince çok yüksek fiyatlar akla gelse de 500 TL gibi sermayeyle bu işe başlayabilirsiniz. Hatta makinayı kendiniz dahi yapabilirsiniz. Gerekli malzemeleri yapılış videolarından izleyerek alıp daha ucuza halledebilirsiniz. Daha sonrasında ise döllü yumurtaya ihtiyaç vardır. Kuluçka makinanızda istediğiniz kümes hayvanı çıkartabilir. Çıkan yavruları ister yetiştirip isterseniz de pazarlarda veya internet ortamında yavru olarak satabilirsiniz.

 

EVDE HAYVAN BAKARAK PARA KAZANMAK

Çalışıyor olup evinde hayvan besleyen vatandaşlarımız mesai saatlerinde hayvanlarını güvenle bırakabileceği yerler ararlar. Gün içerisinde evcil hayvanlarının bakımını yapabileceği ve gezdirebileceği kişilere emanet etmek isterler. Bunun karşılığı olarak ücret öderler. Sizde evcil hayvan bakarak ücret elde edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kargo ile evlere iş veren firmalar

EVDE HAYVAN ÇOĞALTARAK PARA KAZANMAK
Yine bu iş için de müstakil bir evinizin olması gerekmektedir. Muhabbet kuşları, kediler veya köpekleri besleyerek çoğaltıp satışını yapabilirsiniz. Bizce en risksiz olanı muhabbet kuşu türlerini çoğaltıp satmaktır, fazla bir masrafı ve bakımı yoktur ve her kuş başına 20-40 tl kazanabilirsiniz. Ayrıca tavuk çoğaltarak da satışını yapıp para kazanmanız mümkündür.

EVDE SÜS BİTKİLERİ YETİŞTİREREK PARA KAZANMAK
Gül, zambak türü çiçekleri veya talep olan meyve / süs ağaçlarının fidanlarını aşılayarak çoğaltabilir ve bu ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Eğer çevrenizde bu işi pazarlayacağınız yerler yoksa öncelikle letgo gibi ilan sitelere göz atarak piyasa araştırması yapabilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evlere paketleme işi veren firmalar

EVDE TURŞU YAPMAK
Eğer eviniz buna müsayitse ve turşu yapmayı biliyorsanız farklı ürünlerin turşusunu yaparak bunları çevrenize veya yakınlarda bulunan marketlere pazarlayabilirsiniz. Yine turşunun yanı sıra bu işleri türeterek uzmanlık alanınıza göre evden çalışarak para kazanmak mümkündür.

Sizler için hazırladığımız evde ek iş imkanlarını yukarıda sunduk. Siz de bu işlerin yanı sıra uzmanlık alanınıza göre farkı işleri evinizden yapabilirsiniz. Örneğin internet konusunda deneyiminiz ve bilginiz varsa e-ticaret sitesi açarak işletebilirsiniz. Özellikle xml bayiliği veren firmalar bu konuda sizlere güzel karlar bırakabilir. Yine internet ile alakalı bilginize güveniyorsanız metin - içerik yazarlığı yaparak da güzel paralar kazanmanız mümkündür. Aklınıza takılan detayları aşağıda bulunan yorum alanına yazabilirsiniz.
YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 2 yorum mevcut

  • DILEK SAYIR 2 yıl önce yorumlandı

   cok acil i̇şe ihtiyacim var 2 kizim var giderlerini karsilamak i̇çi̇n

  • ÖZGE KARSANBA 2 yıl önce yorumlandı

   acil ek işe ihtiyacım var. ankara etlikde oturuyorum. lütfen dönüş yaparsanız sevinirim. paketleme, teşbih, boncuk dizme vs. yapabilirim.

  
  
  Diğer sitemiz: Kredibankalar.com
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.