Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar


Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Kadınla rın iş hayatına atılmasını amaçlayan devlet, ev hanımlarına faizsiz kredi kapsamında çeşitli paketler sunuyor. Sayfamızdan paketleri inceleyerek, kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.

sponsorlu reklamlar
Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar
25 Eylül 2019 Çarşamba 19:36 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
  T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev hanımlarına 2 sene geri ödemesiz, 15 Bin TL’lik kredi imkanı sunuyor. Kendi ayakları üzerinde durmak, iş kurmak, işgücü piyasasına katılmak isteyen ev hanımlarını devletten destek alabilecek. Ev hanımlarına faizsiz kredi konulu yazımızı okuyarak sizler de kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca başlatılan kampanya sayesinde milyonlarca kadınımız iş sahibi olabilecek. Bu kampanya ile işgücüne katılma payının artması amaçlanıyor. Bu kampanya kapsamında 15 Bin TL’lik kredinizi, 2 yıl geri ödemesiz ve faizsiz kullanabileceksiniz. Ev hanımlarının iş hayatına katılmasını sağlamak amacıyla hazırlanan kampanyanın bütün içeriğini sizler için araştırdık. İşte, detaylar. 


Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Devlet, kadınların mesleki yönden gelişmesini ve iş hayatına katılmasını sağlamak amacıyla çeşitli kampanyalar hazırlıyor. Ev hanımlarının bankalardan kredi çekebilmeleri için genellikle kefil, teminat veya ek gelir istenmektedir. Bilindiği gibi, bankalardan kredi alabilmek için gelir birinci şarttır. Kredi çekebilmek için diğer şartlar ise kredi notunun iyi seviyede yer alması, kredi sicilinin temiz olması sıralanabilir. Bu şartları yerine getiren kişiler bankalardan kolay kredi alabilirler. Bankaların yanı sıra KOSGEB ve girişimcilik ile iş kurmayı teşvik eden kurumlardan karşılıklı veya karşılıksız krediler de kullanabilirsiniz. Devlet, milyonlarca kadınımıza 15 Bin TL faizsiz krediden, evde üretime kadar çeşitli konularda destek oluyor. Siz de bu desteklerden yararlanarak işinizi kurabilir ve ekonomiye faydalı olabilirsiniz. Devletin kadınlara yönelik hazırlamış olduğu kampanyalar şu şekildedir;

1. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV): Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ev hanımlarına 15 Bin TL’lik krediyi 2 yıl geri ödemesiz olarak veriyor. 2 yıl boyunca kredi ödemesi yapmıyor, daha sonraki 6 yıl içinde de kredinizi faizsiz ödeyebiliyorsunuz. Bu kredi ile sizler de kendi işinizi kurabilirsiniz. Krediden yararlanmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapabilirsiniz. 

2. Kosgeb Desteği: Kosgeb, kadınlara girişimci desteği sağlamak adına 50 Bin Liraya kadar hibe veriyor. Bu kampanyanın yanında;
  • 300 Bin TL’ye kadar olan yatırımlarınızda düşük faizli krediden,
  • Girişimcilik belgesine sahipseniz, araç- gereç alımlarında da 100 Bin TL’lik krediden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

3. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK): Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, tarımla uğraşan kadınlara % 70 hibe desteği sağlıyor.

4. İş’te Anne:  0 – 15 yaş arası çocuk sahibi olan ve proje kapsamında kursa katılan ev hanımlarına günlük 80 TL ödeme yapılıyor. Kurs boyunca genel sağlık sigortası, İşkur tarafından karşılanmaktadır. Bu proje ile ev ekonomisine katkı sağlayabilir, sağlık hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. 

5. Evde Üretim: Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile ev hanımlarına 5 Bin TL’lik kredi veriliyor. Bu mikro kredi ile evde üretimi destekleyen vakıf, milyonlarca kadına destek olmayı amaçlıyor. Evde üretime teşvik projesi kapsamında, kadın emeğini değerlendirme vakfı aracılığıyla kadınlara kredi desteği veriliyor.

İLGİLİ SAYFALAR:
Gelir belgesiz kredi veren bankalar
Ev hanımlarına kredi

Günümüzde bakanlıklar, vakıflar, mikro krediler ve Kosgeb desteği ile pek çok kadınımız iş hayatına atılmıştır. Ev hanımlarına faizsiz kredi konulu yazımızı okuyarak sizler de kendi işinizi kurmak için dilediğiniz paketten yararlanabilirsiniz. 2019 yılında hazırlanan paketler
ile faizsiz kredi kullanmaya başlayabilirsiniz. Kendi işini kurmak isteyen, ev ekonomisine destek olmak isteyen ev hanımları bu projelerden yararlanabilir. 
 
Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020