Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2021

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2021

2020 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar listesine bu sayfadan ulaşabilir, gelir belgesiz şartsız ve kefilsiz ev hanımlarına kredi avantajlarından hemen yararlanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2021

 Son yapılan araştırmalara göre Türkiye'de 39 milyon 771 kadın nüfusunun 11 milyon 79 bin kişisi ev hanımı olarak sınıflandırılıyor. Durum böyle olunca çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar 2021 araştırılması da gün geçtikçe artmaktadır. Peki gelir belgesi olmadan ev hanımları nasıl kredi çekebilir, hangi şartlar altında kredi başvurularına onay veriliyor? Ev hanımlarına en uygun krediyi veren banka hangisidir, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisini ev hanımları çekebilir mi? Sizler için araştırmalarımızı yaparak bu sayfamızı hazırladık. Aşağıda yer alan ev hanımına anında kredi veren bankaları karşılaştırarak uygun faiz oranalarıyla kredinizi hemen kullanabilirsiniz.
 

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Çalışmayan, herhangi bir yerden geliri olmayan ev hanımları bazı maddi zorluk dönemlerinde bankalardan kredi çekmek istemektedir. Türkiye'de milyonlarca ev hanımı olmasından dolayı bankalar kredi kampanyaları yaparak ev hanımlarına da ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi vermek istemektedir. Ev hanımları da, maddi ihtiyaçlardan dolayı özel ve devlet bankalarından ihtiyaç kredisi çekmek istemektedir. Biz de araştırmalarımızı yaparak 2020 yılında hangi bankaların ev hanımlarının kredi başvurularını olumlu olarak sonuçlandırdıklarını bu konuda hazırladık. Siz de ev hanımı olarak dışarıda herhangi bir işte çalışmayan, eve emek vererek hayatına devam eden kadınlar için kredi desteği sunan bankalar ve kuruluşları inceledik. Ev hanımıysanız ve SGK'lı olarak çalışmıyorsanız bankalardan kredi çekmek için bir kaç şartı yerine getirmeniz gerekiyor. Kredi çekmek için öncelikle sicilinizin düzgün, kredi ve kredi kartı ödemelerinizin gününde olması gerekiyor. Ayrıca kredinizi ödeyecek bir gelirinizin de olması bankaların aradıkları şartlar arasında yer alıyor. Kredi notunun iyi durumda olmasının yanı sıra bazı bankalar krediye karşılık teminat veya kefil isteyebilmektedir. İşte bankaların ev hanımlarına kredi verebilmeleri için aradıkları genel şartları aşağıda sıraladık. Bu şartlar her banka için değişiklik gösteriyor olabilir.

 • Aylık düzenli bir gelirinin olması (SGK olmasa da olur),
 • Kredi notunun iyi olması,
 • Ek gelirinin olması,
 • İstenildiğinde kefil veya krediye karşılık ipotek gösterebilmek,
 • Ek geliri olması,
 • Sicilinin düzgün olması.


Ev hanımlarına kredi alabilmek istiyorsanız öncelikle her banka kolay kolay kredi vermediğini herkes bilmektedir. Ancak aşağıda yer alan bankalar, ev hanımlarına özel olarak faiz oranları uygun ihtiyaç kredisi vermekterdir. Bu bankaların kredi tekliflerini karşılaştırarak başvurunuzu yapabilirsiniz.


Yukarıda yer alan bankaların internet ve mobil bankacılık üzerinden alınan kredi başvurularında "gelir belgesiz kredi" tekliflerinin de bulunduğunu belirtelim. Gelir belgesiz kredi veren bankalar belge şartı olmadan internet üzerinden krediyi onaylayarak kredi başvurusuna onay gelmesi durumunda anında parayı hesaba atabilmektedir. Kredilerin onaylanması bankaların insiyatifinde bir durum olduğundan dolayı her banka için kredi şartları değişiklik gösterecektir. Eğer bir banka kredinizi onaylamıyorsa, diğer bankanın da onaylamaması gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak birden çok kredi başvurusu sonrasında gelen olumsuz kredi başvuru cevabı sonrasında kredi notunuz oldukça kötü bir seviyeye gerileyecektir. Bundan dolayı, birden fazla kez alınan kredi red cevabı sonrasında belli bir süre kredi başvurusu yapmamak sizin yararınıza olacaktır.

Ev Hanımlarına Kosgeb İş Kurma Kredisi
Ev hanımlarının kredi kullanacağı diğer bir kuruluş KOSGEB'dir. Siz de Kosgeb girişimcilik kurslarına kayıt yaptırarak bu kursu başarıyla tamamladıktan sonra 100 bin TL'ye kadar geri ödemesiz/hibe kredilerden faylanabilir ve hayalinizdeki işi kurma fırsatı yakalayabilirsiniz. İlinizde bulunan Kosgeb binası ve İşkur aracılığıyla girişimcilik kursuna kayıt yaptırarak siz de kendi işinizi kurmak için Kosgeb hibe kredisi çekebilirsiniz.

Ev Hanımları Kredi Borcunu Ödememesi Durumunda Yapılacaklar
Ev hanımlarının da kredi borcunu bazı aksaklıklardan dolayı ödememesi sonrasında, bankada yasal süreç başlayacaktır. Borcun ödenmediği durumda herhangi bir ayrıcaklık ev hanımı için uygulanmaz. Eğer kredi kullanmış ve bunu 2 ay ödememişseniz bu durumda banka size 30 gün ek süre verecek ve kredinin ödenmesini isteyecektir. Bu durumda da kredi ödenmiyorsa banka icraya başvuracak ve yasal hakkını kullanarak avukat aracılığıyla mahkemeye başvuracaktır. Böyle bir durumda da kredi çeken kişinin sicili bozulacak, kredi notu düşecektir.

İlgili sayfa: Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar


SSK Olmadan Kredi Çekilir Mi?
SGK'lı olarak bir işyerinde çalışıyor olmak, kredi çekmek için çok önemli bir değerdir ancak genel bir şart değildir. Kişinin SSK'lı veya SSK'sız olarak devamlı çalışıyor olması daha önemli bir kıstastır ancak kredi başvurusu yapacak olan kişi çalıştığını resmi bir belgeyle bankaya sunmak zorundadır. Ev hanımları da aktif olarak bir yerde çalışmadığından dolayı ek gelir (kira geliri ve mevduat geliri gibi) şartı bankalar tarafından istenebilmektedir.

Ev Hanımlarının Kredi Çekebilmesi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?
Ev hanımları bankalardan kredi çekebilmesi için kredi notunun en az 1200 seviyesinin üzerinde olması beklenmektedir. Eğer daha öncesinde bankayla herhangi bir ilişiğiniz bulunmuyorsa, kredi kartınız yoksa, banka hesabınız yoksa ve daha önce kredi çekmemişseniz bu durumda kredi notunuz 0 (sıfır) olarak kabul edilecek ve kredi çekmeniz daha da zorlaşacaktır. Kredi notu, bankalar tarafından kredi başvurularında değerlendirilen bir sicil ölçüm aracıdır diyebiliriz.

 

Kredi Notu Kredi onay ihtimali
1-900 Çok Düşük
901-1200 Gelire bağlı olarak değişir
1201-1499 Orta seviye
1500-1900 Çok iyi

 

Yukarıda bankaların KKB sistemi üzerinden baktıkları kredi notunun değerleri yer alıyor. Her bankanın çalışma prensibi farklı olduğundan dolayı kredi notu ölçüm değerleri farklılık gösterebilmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar, ev hanımlarının SGK'lı olarak çalışıyor olmadığından dolayı maaş belgesi talebi bu kredide istenmemektedir. Ancak ev hanımlarının kredi kullanabilmeleri için bankalar tarafından bazı belgeler de istenecektir, bu belgeler konumuz içeriğinde yer almaktadır. Siz de bu belgeleri toplayarak ev hanımı kredi
başvurusu yapabilir, anında kredinizi kullanarak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.