Faizsiz Kredi ve Kar Payı Veren Bankalar


Faizsiz Kredi ve Kar Payı Veren Bankalar

Türkiye'de katılım bankaları faizsiz kredi vermeye devam etmektedir. Siz de faizsiz kredi çekmek veya faizsiz kar payı veren bankalardan mevduat hesabı kullanarak yatırım yapmak istiyorsanız, bu sayfamızı inceleyiniz.

sponsorlu reklamlar
Faizsiz Kredi ve Kar Payı Veren Bankalar
09 Haziran 2020 Salı 18:42 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı

2020 yılında Türkiye'de katılım bankacılığı alanında Ziraat Katılım, Kuveyt Türk, Vakıf Katılım, Albaraka Türk, Vakıf Katılım ve Emlak Bank bulunmaktadır. Siz de faizsiz kredi veren bankalar ile bu yıl kredi başvurusu yaparak en uygun kar payı oranlarıyla ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi çekebilirsiniz. Finansman desteğinde bulunan bu bankalar İslami koşullara göre hizmetine devam ediyor. Ayrıca faizsiz krediler kapsamında ev hanımlarına, girişimcilere ve kobilere devlet destekleri adı altında pek çok destek kredileri de bulunmaktadır. İşte faizsiz kredi ve kar pay veren bankalar:

 • Ziraat Katılım
 • Vakıf Katılım
 • Albaraka Türk
 • Kuveyt Türk
 • Emlak Bank
 • Türkiye Finans

 

Faizsiz Kredi ve Kar Payı Veren Bankalar

Bu bankalara başvurunuzu yaparak siz de en uygun kar payı oranları ile kredi çekebilirsiniz. 2020 yılında özellikle konut kredisi faiz oranlarının düşüş göstermesiyle birlikte pek çok kişi ev almak istemektedir, özellikle Katılım Bankaları faizsiz kredi verdiğinden dolayı bu bankalara talep daha da artış göstermiştir. Faizsiz bankalarda konut kredisi kar payı oranlarına göz attığımızda en uygun kar payı oranının %0,94'den başladığı görülmektedir. Ayrıca sıfır konut alımlarında kar payı oranları yani faiz oranı daha da düşüş göstermektedir. İşte bankaların konut kredisi için kar payı oranları ve konut kredisi hesaplama:

 

100.000 TL 120 AY VADE

Bankalar

Kar Payı Oranları

Aylık Taksit

Albaraka Türk

Konut Finansmanı

%0,94

1.393 TL

Türkiye Finans

Konut Finansmanı

%1,05

1.400 TL

Kuveyt Türk

Konut Finansmanı

%0,94

1.393 TL

Emlak Bank

Konut Finansmanı

%0,99

1.469 TL

Vakıf Katılım

Konut Finansmanı

%0,94

1.393 TL

Ziraat Katılım

Konut Finansmanı

%1,10

1.504 TL

 

Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar
Faizsiz kredi veren bankalar sayfasında yer alan bilgileri de inceleyebilir, Devlet, kadınların mesleki yönden gelişmesini ve iş hayatına katılmasını sağlamak amacıyla çeşitli kampanyalar hazırlıyor. Ev hanımlarının bankalardan kredi çekebilmeleri için genellikle kefil, teminat veya ek gelir istenmektedir. Bilindiği gibi, bankalardan kredi alabilmek için gelir birinci şarttır. Kredi çekebilmek için diğer şartlar ise kredi notunun iyi seviyede yer alması, kredi sicilinin temiz olması sıralanabilir. Bu şartları yerine getiren kişiler bankalardan kolay kredi alabilirler. Bankaların yanı sıra KOSGEB ve girişimcilik ile iş kurmayı teşvik eden kurumlardan karşılıklı veya karşılıksız krediler de kullanabilirsiniz. Devlet, milyonlarca kadınımıza 15 Bin TL faizsiz krediden, evde üretime kadar çeşitli konularda destek oluyor. Siz de bu desteklerden yararlanarak işinizi kurabilir ve ekonomiye faydalı olabilirsiniz.  T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev hanımlarına 2 sene geri ödemesiz, 15 Bin TL’lik kredi imkanı sunuyor. Kendi ayakları üzerinde durmak, iş kurmak, işgücü piyasasına katılmak isteyen ev hanımlarını devletten destek alabilecek. 
 
Ev hanımlarına faizsiz kredi konulu yazımızı okuyarak sizler de kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca başlatılan kampanya sayesinde milyonlarca kadınımız iş sahibi olabilecek. Bu kampanya ile işgücüne katılma payının artması amaçlanıyor. Bu kampanya kapsamında 15 Bin TL’lik kredinizi, 2 yıl geri ödemesiz ve faizsiz kullanabileceksiniz. Ev hanımlarının iş hayatına katılmasını sağlamak amacıyla hazırlanan kampanyanın bütün içeriğini sizler için araştırdık. Devletin kadınlara yönelik hazırlamış olduğu kampanyalar şu şekildedir;
 
1. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV): Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ev hanımlarına 15 Bin TL’lik krediyi 2 yıl geri ödemesiz olarak veriyor. 2 yıl boyunca kredi ödemesi yapmıyor, daha sonraki 6 yıl içinde de kredinizi faizsiz ödeyebiliyorsunuz. Bu kredi ile sizler de kendi işinizi kurabilirsiniz. Krediden yararlanmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapabilirsiniz. 
2. Kosgeb Desteği: Kosgeb, kadınlara girişimci desteği sağlamak adına 50 Bin Liraya kadar hibe veriyor. Bu kampanyanın yanında;
  • 300 Bin TL’ye kadar olan yatırımlarınızda düşük faizli krediden,
  • Girişimcilik belgesine sahipseniz, araç- gereç alımlarında da 100 Bin TL’lik krediden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.
3. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK): Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, tarımla uğraşan kadınlara % 70 hibe desteği sağlıyor.
4. İş’te Anne:  0 – 15 yaş arası çocuk sahibi olan ve proje kapsamında kursa katılan ev hanımlarına günlük 80 TL ödeme yapılıyor. Kurs boyunca genel sağlık sigortası, İşkur tarafından karşılanmaktadır. Bu proje ile ev ekonomisine katkı sağlayabilir, sağlık hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. 
5. Evde Üretim: Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile ev hanımlarına 5 Bin TL’lik kredi veriliyor. Bu mikro kredi ile evde üretimi destekleyen vakıf, milyonlarca kadına destek olmayı amaçlıyor. Evde üretime teşvik projesi kapsamında, kadın emeğini değerlendirme vakfı aracılığıyla kadınlara kredi desteği veriliyor.

İLGİLİ SAYFALAR:
Gelir belgesiz kredi veren bankalar
Ev hanımlarına kredi

 

ALBARAKA TÜRK

Albaraka Türk Katılım Bankası, 1985 yılında Türkiye'de katılım bankacılığı alanında hizmet vermeye başlamıştır. Günümüzde faizsiz kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankalardan olan Albaraka Türk, yaptığı yenilikler ile adından sıkça söz ettirmektedir. Albaraka Türk'te "Konut finansmanı, 0 ya da 2. el taşıt finansmanı, dayanıklı tüketim kredisi, işyeri kredisi, arsa kredisi, 2B finansmanı, eğitim finansmanı, diş sağlığı kredisi, düğün finansmanı, tatil finansmanı, hac finansmanı, umre kredisi, yurt hizmetleri finansmanı, yabancıya konut finansmanı" adı altında pek çok farklı kategoride krediler sunmaktadır. Siz de Albaraka Türk internet sitesine yada şubelerine giderek uygun kar payı oranlarıyla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Albaraka Türk müşteri hizmetleri numarası 0850 222 5 666 ya  da 444 5 666'dır. Bu numarayı arayarak da kredi başvurusu yapabilir ya da gerekli bilgiyi alabilirsiniz.


TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

%100 yerli sermaye ile Türkiye'de 1991 yılında kurulan "Anadolu Finans" 2000 yılında "Faisal Finans" kurumuyla birleşerek Türkiye Finans Katılım Bankası hizmet vermeye başlamıştır. Düşük kar payı oranları ve uzun vade ödeme seçenekleri ile Türkiye Finans'tan kredinizi kullanabilirsiniz. Türkiye Finans Bankası'nda "İhtiyaç, konut, taşıt, motorsiklet, işyeri, yabancıya mortgage" gibi pek çok farklı kategoriye özel kredi başvurusu yapabilirsiniz. Türkiye Finans müşteri hizmetleri numarası 444 2 444 ya da 0850 222 22 44 numaralarını 7/24 arayarak faizsiz kredi başvurusu yapabilir yada detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Faizsiz kredi veren bankalardan ayrıca konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiayaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Faizsiz bankalar sadece faizsiz olarak kredi vermemektedir, tüm bankacılık ürünlerin bu bankalarda bulabilirsiniz. Örneğin faizsiz bankalarda paranızı değerlendirmek için aynı diğer bankalardaki gibi mevduat hesabı yani katılım hesabı açabilir ve yüksek kar payı oranları ile paranızı değerlendirebilirsiniz.

 

En yüksek faiz veren bankalar

Sponsorlu bağlantıYORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 2 yorum mevcut

  • Yasin Tümtürk 10 ay önce yorumlandı

   faizsiz kredilerden hiç haberim yoktu, teşekkürler.

  • Jale 10 ay önce yorumlandı

   faizsiz kredi almak için 10 neden saysanız ben yine de ziraat bankasından faizsiz kredi başvurusu yapmam.

  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020