Faizsiz Kredi Veren Bankalar - 2021 Faizsiz Krediler

Faizsiz Kredi Veren Bankalar - 2021 Faizsiz Krediler

Bu sayfadan faizsiz kredi veren bankalar listesine ulaşarak 2021 yılı İslami kredi veren bankalar ile birlikte faizsiz devlet destekleri veren kurumları da öğrenebilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar - 2021 Faizsiz Krediler

Türkiye'de İslami kredi veren bankalar olarak da bilinen katılım bankaları, faizsiz olarak kar payı oranları ile İslam dini esaslarına göre kredi veriyorlar. Siz de Katılım bankacılığı prosedürlerine göre faizsiz kredi başvurusu yaparak bu bankalardan kar payı oranları ile faizsiz konut kredisi, faizsiz taşıt kredisi ve faizsiz ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Katılım bankalarının yanı sıra pek çok devlet kurumu ve özel kurum iş kurmak isteyenlere özel olarak faizsiz kredi desteklerini de vermektedirler. Bu sayfamızda hem faizsiz kredi veren bankaların hangileri olduklarını, hem de faizsiz kredi veren kurumların listesini vereceğiz.

 

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde tüm bankalar faiz sistemi ile kredi vermeye devam ederken, Katılım Bankaları ise kar payı oranları ile kredi verirler. Katılım bankalarının verdikleri kredilere ise finansman ismi verilirken, finansmandan bankanın edeceği kara ise kar payı oranı denilmektedir. Katılım bankalarında diğer bankalarda olduğu gibi kredi kartı başvurusu yapabilir, kredi kullanabilir, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi veya konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Örneğin ev kredisi alacaksanız alınacak evi banka sizin adınıza alarak katılım bankacılığı presedürlerine göre tekrardan size belirli bir kar kattıktan sonra satışını yapmaktadır. Katılım bankalarının kar payı oranları ile diğer bankaların kredi faiz oranları birbirine yakındır. Bunun en önemli nedeni ise kredi alt ve üst limitlerinin BDDK tarafından belirleniyor olmasından dolayı. Yani bir banka Türkiye'de belirlenen faizler altında kredi vermesi devlet tarafından yasaktır. Katılım bankaları dışında da özellikle esnaf, çiftçi ve girişimcileri faizsiz veya düşük faizli kredilerle de destekleyen bankalar ve devlet kurumları bulunmaktadır. 2021 yılında faizsiz kredi veren bankalar:

 • Albaraka Türk
 • Kuveyt Türk
 • Türkiye Finans
 • Vakıf Katılım
 • Ziraat Katılım
 • Emlak Katılım
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank

 

Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar sayfasında yer alan bilgileri de inceleyebilir, devlet, kadınların mesleki yönden gelişmesini ve iş hayatına katılmasını sağlamak amacıyla çeşitli kampanyalar hazırlıyor. Ev hanımlarının bankalardan kredi çekebilmeleri için genellikle kefil, teminat veya ek gelir istenmektedir. Bilindiği gibi, bankalardan kredi alabilmek için gelir birinci şarttır. Kredi çekebilmek için diğer şartlar ise kredi notunun iyi seviyede yer alması, kredi sicilinin temiz olması sıralanabilir. Bu şartları yerine getiren kişiler bankalardan kolay kredi alabilirler. Bankaların yanı sıra KOSGEB ve girişimcilik ile iş kurmayı teşvik eden kurumlardan karşılıklı veya karşılıksız krediler de kullanabilirsiniz. Devlet, milyonlarca kadınımıza 15 Bin TL faizsiz krediden, evde üretime kadar çeşitli konularda destek oluyor. Siz de bu desteklerden yararlanarak işinizi kurabilir ve ekonomiye faydalı olabilirsiniz.  T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev hanımlarına 2 sene geri ödemesiz, 15 Bin TL’lik kredi imkanı sunuyor. Kendi ayakları üzerinde durmak, iş kurmak, işgücü piyasasına katılmak isteyen ev hanımlarını devletten destek alabilecek.
 
Ev hanımlarına faizsiz kredi konulu yazımızı okuyarak sizler de kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca başlatılan kampanya sayesinde milyonlarca kadınımız iş sahibi olabilecek. Bu kampanya ile işgücüne katılma payının artması amaçlanıyor. Bu kampanya kapsamında 15 Bin TL’lik kredinizi, 2 yıl geri ödemesiz ve faizsiz kullanabileceksiniz. Ev hanımlarının iş hayatına katılmasını sağlamak amacıyla hazırlanan kampanyanın bütün içeriğini sizler için araştırdık. Devletin kadınlara yönelik hazırlamış olduğu kampanyalar şu şekildedir;
 

SYDV Faizsiz Kredi Desteği

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ev hanımlarına 15 Bin TL’lik krediyi 2 yıl geri ödemesiz olarak veriyor. 2 yıl boyunca kredi ödemesi yapmıyor, daha sonraki 6 yıl içinde de kredinizi faizsiz ödeyebiliyorsunuz. Bu kredi ile sizler de kendi işinizi kurabilirsiniz. Krediden yararlanmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapabilirsiniz. 
 

Kosgeb Faizsiz Kredi Destekleri

Kosgeb, kadınlara girişimci desteği sağlamak adına 80 Bin Liraya kadar iş kurmak isteyenlere hibe veriyor.
 •   300 Bin TL’ye kadar olan yatırımlarınızda düşük faizli krediden,
 •   Girişimcilik belgesine sahipseniz, araç- gereç alımlarında da 100 Bin TL’lik krediden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Kosgeb başvuru şartları

Kosgeb destekleri 2021

 

TKDK Faizsiz Kredi Desteği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, tarımla uğraşan kadınlara %70 hibe desteği sağlıyor. TKDK kurumu çiftçileri ve tarımla uğraşanları desteklemek amacıyla bir devlet kurumu olarak hem hibe krediler, hem de faizsiz kredi desteğinde bulunmaktadır.
 

ALBARAKA TÜRK FAİZSİZ KREDİ

Albaraka Türk Katılım Bankası, 1985 yılında Türkiye'de katılım bankacılığı alanında hizmet vermeye başlamıştır. Günümüzde faizsiz kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankalardan olan Albaraka Türk, yaptığı yenilikler ile adından sıkça söz ettirmektedir. Albaraka Türk'te "Konut finansmanı, 0 ya da 2. el taşıt finansmanı, dayanıklı tüketim kredisi, işyeri kredisi, arsa kredisi, 2B finansmanı, eğitim finansmanı, diş sağlığı kredisi, düğün finansmanı, tatil finansmanı, hac finansmanı, umre kredisi, yurt hizmetleri finansmanı, yabancıya konut finansmanı" adı altında pek çok farklı kategoride krediler sunmaktadır. Siz de Albaraka Türk internet sitesine yada şubelerine giderek uygun kar payı oranlarıyla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Albaraka Türk müşteri hizmetleri numarası 0850 222 5 666 ya  da 444 5 666'dır. Bu numarayı arayarak da kredi başvurusu yapabilir ya da gerekli bilgiyi alabilirsiniz.
 

TÜRKİYE FİNANS FAİZSİZ KREDİ

%100 yerli sermaye ile Türkiye'de 1991 yılında kurulan "Anadolu Finans" 2000 yılında "Faisal Finans" kurumuyla birleşerek Türkiye Finans Katılım Bankası hizmet vermeye başlamıştır. Düşük kar payı oranları ve uzun vade ödeme seçenekleri ile Türkiye Finans'tan kredinizi kullanabilirsiniz. Türkiye Finans Bankası'nda "İhtiyaç, konut, taşıt, motorsiklet, işyeri, yabancıya mortgage" gibi pek çok farklı kategoriye özel kredi başvurusu yapabilirsiniz. Türkiye Finans müşteri hizmetleri numarası 444 2 444 ya da 0850 222 22 44 numaralarını 7/24 arayarak faizsiz kredi başvurusu yapabilir yada detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Faizsiz kredi veren bankalardan ayrıca konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiayaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Faizsiz bankalar sadece faizsiz olarak kredi vermemektedir, tüm bankacılık ürünlerin bu bankalarda bulabilirsiniz. Örneğin faizsiz bankalarda paranızı değerlendirmek için aynı diğer bankalardaki gibi mevduat hesabı yani katılım hesabı açabilir ve yüksek kar payı oranları ile paranızı değerlendirebilirsiniz.

 

İLGİLİ SAYFALAR:
Gelir belgesiz kredi veren bankalar

Ev hanımlarına kredi

En yüksek faiz veren bankalar
YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 2 yorum mevcut

  • Yasin Tümtürk 2 yıl önce yorumlandı

   faizsiz kredilerden hiç haberim yoktu, teşekkürler.

  • Jale 2 yıl önce yorumlandı

   faizsiz kredi almak için 10 neden saysanız ben yine de ziraat bankasından faizsiz kredi başvurusu yapmam.

  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.