Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019

Bu sayfadan öğrenciye kredi veren bankalar karşılaştırması yapabilir, eğitim kredisi başvurusu yaparak öğrenci kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019
  Ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu günlerde, nakde ihtiyaç duyan vatandaşımızın sayısı gittikçe artıyor. Yeni evlenen, yeni bir iş kurmak isteyen, borçlarını kapamak, eğitim, sağlık ve tatil ihtiyaçları için pek çok vatandaşımız bankalara başvuru yapıyor. Bankalara en çok başvuru yapan kesim ise iyi bir gelecek isteyen, öğrenciler. İyi bir yaşam standardına sahip olmak, iyi bir eğitim almaktan geçiyor. Günümüzdeki koşulları da göz önünde bulundurursak iyi bir eğitim için de nakit ihtiyacı doğuyor. Bu durumdaki öğrenciler için öğrenciye kredi veren bankalar konusunda araştırma yaptık. Gerek eğitim masrafları gerek kişisel ihtiyaçları için kredi çekmeyi düşünen öğrenciler, uygun faizlerden yararlanabiliyor. Günümüzdeki bankalar, çalışma ve sigorta durumuna göre öğrencilere avantajlı kredi kampanyaları sunuyor. Şimdi bu banka ve öğrenciler için hazırladıkları kampanyaları inceleyelim.


Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019

Üniversite öğrencilerinin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla birçok banka kredi vermektedir. İhtiyaç kredisi seçeneği arasında yer alan öğrenci kredileri, düşük faizli, kısa veya uzun vadeli olabilmektedir. Devlet bankalarının yanı sıra özel bankalar da öğrencilere anında kredi vererek eğitime destek olmak istemektedirler. Sizler için öğrenci kredilerini araştırarak 2019 yılında bankaların kredi şartlarını ve başvuru detaylarını bu sayfada toparladık. Siz de başvurunuzu yaparak öğrencilik hayatınız boyunca maddi sıkıntı çekmeden eğitim harcamalarınızı yapabilirsiniz.


Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi


Okul, üniversite, dershane, kurs vb. giderleriniz için 60 aya kadar vadeli olarak, taksitli ya da kredili mevduat hesabı şeklinde Ziraat Bankası’ndan kredi çekebilirsiniz. Kredi boyunca banka tarafından hayat sigortası yapılır. Başvuru formu, T.C kimliği, gelir belgesi, eğitim belge ve faturalarınızı hazırlayarak Ziraat Bankası şubelerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

Yapı Kredi Öğrenciye Kredi


Avantajlı faiz oranlarından ve 36 aya varan vadelerden yararlanarak Yapı Kredi’den kredinizi çekebilirsiniz. Kredi süresi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır. Nüfus cüzdanı, gelir belgesi, eğitim kuruluşu kabul mektubu, ödeme planı ve fatura gibi belgeleri hazırlayarak şubelerden başvuru yapabilirsiniz.

 

Halkbank Öğrenci Kredisi


50 Bin TL’ye kadar, 60 ay vade ve %1.80’den başlayan faiz oranlarından yararlanmak için Halkbank şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. T.C. kimliği, gelir belgesi, varsa ek gelir belgenizi hazırlayarak banka şubelerine gitmeniz yeterli olacaktır.


İş Bankası Eğitim Kredisi


Eğitim ihtiyaçlarınızı finanse etmek istiyorsanız, masraflarınızı 12 ay taksitlendirme seçeneği ile rahat rahat ödeyebilirsiniz. % 2.15’den başlayan faiz oranlarından yararlanarak, eğitim ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Başvuru formu, T.C. kimliği, gelir belgesi ve eğitim faturalarını hazırlayarak İş Bankası şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Denizbank


%1.99’dan başlayan faiz oranları ve 60 aya varan vade seçeneklerinden yararlanarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Nüfus cüzdanı, gelir ve ikametgah belgesi, öğrenci kabul belgenizi hazırlayarak Denizbank şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

 

Şekerbank


60 aya varan ve % 2.22’den başlayan faiz oranlarından yararlanarak eğitim masraflarınızı karşılamak isterseniz Şekerbank şubelerinden  kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Vakıfbank Eğitim Kredisi


60 aya varan vadeler, % 1.78’den başlayan cazip faiz oranları ve esnek ödeme seçeneklerinden yararlanarak eğitimden kişisel ihtiyaçlarınıza kadar her türlü nakit sıkıntınızda Vakıfbank kredisinden yararlanabilirsiniz.


Yukarıdaki bankalara ek olarak Fibabanka, Albaraka Türk, Ing Bank ve Garanti Bankası da öğrencilere kolay kredi vermektedir. Nakit sıkıntınızda bu bankalara başvuru yaparak avantajlı faiz oranları ve vadelerden yararlanabilirsiniz.


Öğrenci Kredisi Başvuru Koşulları

1. 18 yaşını doldurmuş olmak
2. Başvuran şahsın duruma ait çalışma belgesi
3. Kira, arsa vb. ek gelire ait belgeler (varsa)
4. Eğitim hayatına ilişkin belgeler (öğrenci belgesi, kabul belgesi, eğitim faturaları vb.)

Bankalar kredi başvurularında farklı kriterlere dikkat etse dahi yukarıdaki kriterler her banka için geçerlidir. Bu kriterlere dikkat ederek belirttiğimiz bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 

İlginizi çekebilir: Faturalı hatlara kredi


Çalışmayan Öğrenciler Kredi Alabilir Mi?

Günümüz bankalarının krediler ile ilgili politikaları farklılık gösterebilmektedir. Öğrenciyseniz, çalışmıyorsanız ve üzerinizde herhangi bir gelir yoksa kredi çekme ihtimaliniz oldukça düşük. Öncelikle bir bankadan kredi çekebilmek için 18 yaşını doldurmuş olmalısınız. Yaş sınırının dışında ya çalışıyor olmanız ya da üzerinize kira, arsa vb. ek bir gelirin olması gerekiyor. Bunun dışında bir kefil bularak da bazı bankalardan kredi çekebilirsiniz. Öğrenciye kredi veren bankalar konulu yazımızda çeşitli kampanyaları incelediniz. Bütçeniz için uygun olan banka ile iletişime geçerek eğitim masraflarınızı karşılamaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca banka sınavları sayfamızı takip ederek bankaların güncel sınav tarihleri ve iş ilanlarına da göz atabilirsiniz.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.