Senetle Para Veren Yerler 2021 - Senetle Borç Para Verenler

Senetle Para Veren Yerler 2021 - Senetle Borç Para Verenler

İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Bursa, Antalya, Konya, Eskişehir ve İzmir'de senetle para veren yerler bulunmaktadır. Acil para lazım ise siz de senetle kredi alabilirsiniz.

Senetle Para Veren Yerler 2021 - Senetle Borç Para Verenler
 Senet karşılığında bankalardan para almak son zamanlarda çok kez kullanılmaktadır. Her banka bu tür krediye sıcak bakmada da, bazı senetle para veren yerler bu işi kolaylıkla yapabilmektedir. Peki, hangi bankalar senetle kredi veriyor, gelin birlikte bakalım. Günümüzde senet karşılığında para veren faktöring ve bankalar bulunmaktadır ancak bu yerler, ticari senetlerin karşılığında para verebilmektedir. Senetle para veren kuyumcular, Çek senet karşılığında kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Öncelikle şunu belirtelim bankalar senet imzalatarak sizlere para veya kredi vermezler. Bu konuda belirtilen senet karşılığında kredi, sadece işletme sahibi olan esnaf ve Kobilere özel bir durumdur. Elinizde bulunan mal/hizmet karşılığında var olan bir çeki veya seneti ilgili bankalar günü gelmeden paraya çevirebilir. Bunlar da kısa vadeli krediler olarak adlandırılır ve ticari krediler arasında yer almaktadır. Birçok kişinin senet imzalayarak kredi almak istediğini biliyoruz bu nedenle senetle kredinin nasıl alınacağını da konumuzda yer vereceğiz. İstanbul, Ankara, Konya, Eskişehir, Mardin, Bursa, Adana, Mersin, Antalya gibi illerde pek çok kişi senetle para vermektedir. Bu kişilerin nasıl senetle para verdiklerini araştırarak bu sayfamızı sizler için hazırladık.

Senetle Para
Garanti Bankası, QNB Finansbank, İng Bank gibi bankalar da senet karşılığında para vermektedir. Bankalardan senet karşılığı para almak ilgilinizi çekmiyorsa bu işi yapan ve senetle para veren yerler kimlerdir diye merak ediyorsanız bunları da açıklamakta yarar var. Senet karşılığında, yani tefeciler gibi senet azmayarak para almak gibi bankalar bu işi yapmazlar. Oysaki büyük ihtimalle siz tefeci arıyorsunuz ve aslında tefeciler de bu işi yasal olarak yapmazlar, yani yasalara göre suç sayılabilecek bir iştir.
 
 
SENETLE PARA ALMAK GÜVENİLİR Mİ?
Günümüzde bankalardan anında onaylı kredi alamayan kişiler genellikle banka dışı kredi alma yollarını araştırmaktadırlar. Bu araştırma sonrasında senetle kredi arayışında da artış olmuştur. Bundan dolayı biz de senetle para almanın güvenilir olup olmadığını araştırdık. Fakat, senetle para almak TCK’ya göre suç teşkil etmekte ve yasal olmayan bir durumdur. Yani siz gidipte bir kişi veya kurumdan senet imzalayarak para alıyorsanız suç işlemiş oluyorsunuz. Bunun yanı sıra parayı veren kişi de suç işlemiş sayılmakta ve tespit edildiği taktirde ağır cezalarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Bundan dolayı senetle para almak kesinlikle önermediğimiz bir durum ve güvenilir değildir.
 

Senetle Telefon Almak

Senetle para bulma yolları arasında yer alan bir diğer yöntem ise, senetle telefon almaktır. Yeni çıkan akıllı telefonları, bu tür telefon bayilerinden senet karşılığında alabilir ve aldığınız telefonun kutusunu açmadan satarak para elde edebilirsiniz. Yine aldığınız telefonu aynı yere veya farklı bir yere satma şansınız da bulunmaktadır, bilindiği gibi cep telefonları en kolay satılan ürünlerdir. Örnek olarak  5 bin TL'ye satın aldığınız bir cep telefonunu 4 bin TL gibi bir ücrete satabilirsiniz. Burada bin liralık bir zarar söz konusu olabilir ancak acil olarak paraya sıkıştıysanız bu yönteme başvurabilirsiniz.

 

SENETLE PARA DIŞINDA ACİL PARA BULMA YÖNTEMLERİ
Senetle para veren yerler almak güvenilir olmadığından dolayı paraya sıkışan kişiler senetle para almak yerine farklı alternatif yolları da merak etmektedir. Bundan dolayı alternatif yöntemleri araştırarak sizler için aşağıda sıraladık.
 
FATURALI HATLARA NAKİT VERİLİR: En az 3 ay kullandığınız ve kullanmaya devam ettiğiniz Turkcell, Turk Telekom veya Vodafone hattınız üzerine siz de kredi çekebilirsiniz. Bu yöntem birçok kişi tarafından biliniyor olsa da aslında çok kolay ve basit bir şekilde işlemektedir. Faturalı hattınız üzerine kredi çekmeyi düşünüyorsanız öncelikle en az 3 aylık faturalı hattınızın olması ve faturalarınızın gününde ödenmiş olması gerekiyor. Ayrıca daha önce avukatlık olanlar bu yöntem üzerinden kredi alamayabilir. Yöntem şu şekilde işliyor, eğer Vodafone faturalı hattınız var ise kimlik belgenizle beraber Vodafone bayisine giderek puan sorgulaması yaptırıyor ve hangi cihazı alabileceğinizi öğreniyorsunuz. 12 aya varan vadeyle bir telefon alıp kutusunu açmadan bir kişiye veya telefoncuya satıyorsunuz. Bu sayede siz de acil paraya ulaşmış oluyor, hem de kredi öder gibi taksitlerinizi faturanız üzerinden ödemeye devam edebilirsiniz. Bu yöntem ile 12.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz.
 
BEYAZ EŞYA SATAN MAĞAZALAR: Elden taksitle beyaz eşya satan mağazalardan alışveriş yaparak, bu beyaz eşyaları farklı bir yere satarak siz de acil nakit paraya ulaşabilirsiniz. Bunun için ilinizde bulunan Evkur, İstanbul AVM gibi mağazalara giderek puan sorgulaması yaptırmanız yeterli olacaktır. Ancak bu yöntemi kullanabilmeniz için mağazanın onay vermesi de gerekmektedir.

Vakıfbank: Kısa vadeli finansman ihtiyaçlarına özel olarak senetle kredi vermektedir. Firmaların hizmet ve mal satışlarından elde ettikleri senetleri kısa vadeli krediye çeviren Vakıfbank, uygun faiz oranlarıyla bu kredi türünü sunmaktadır.

Ziraat Bankası: Senetle kredi veren bankalar arasında yer alan Ziraat, işletmenizin ihtiyaçlarına özel anında çözüm sunmaktadır. Senetinizi Ziraat Bankası'na götürerek anında kredi alabilir ve işletmenizin ihtiyaçlarını gidebilirsiniz.
 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi senetle para veren bankalar yoktur, yani ticari krediler dışında bankalar senet karşılığında kredi vermezler. Bundan dolayı senet karşılığında para almanın bir diğer yöntemi ise, kuyumculardan senetle borç para almaktan geçmektedir. Ancak senetle para veren kuyumcuları bulabilmek için iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Diğer yandan her kuyumcu senet karşılığında para vermez ve önceliğini tanıdık olan kişilere verirler. Eğer tanıdık bir kuyumcunuz varsa senet karşılığında altın alarak sonra bozdurup paraya çevirebilirsiniz. Böylece altınların borcu gibi kuyumcuya para ödemeye başlarsınız. Senetle altın satan kuyumcular yanı sıra günümüzde birçok kişi, senet karşılığı para veren kişileri aramaktadır. Sizlere yukarıda da uyardığımız gibi bu iş yasal değildir ve hiçbir tefeci internet üzerinden tanımadığı kişilere borç para vermez. Bu kişiler bile sadece çevresine borç para vererek senetle para işlerini bu şekilde devam ettirirler. Aklınıza takılan tüm detayları aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan senetle para veren yerler sayfasına da göz atabilir ve daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  2021 © Bayilik veren firmalar ve 2021 İş Fikirleri ve Evlere İş.