Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar


Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, kredi notu düşüklere kredi verenler ile aynı şekilde kredi başvurusu yaparak anında onaylı kredinizi çekebilirsiniz.

sponsorlu reklamlar
Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar
28 Haziran 2020 Pazar 15:45 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı

Bankalardan kredi çekemeyen binlerce kişi, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileri diye merak etmektedir. 2018 yılında sicilin kötü olmasıyla beraber bankalar bazı şartları öne sürerek, bu kişilere anında onaylı kredi vermektedir. Siz de bu kredi kampanyalarını ve şartlarını inceleyerek sicilin kötü olmasına rağmen ihtiyaç kredisinin nasıl alınabileceğini öğrenebilirsiniz. Kredi notu düşüklere de kredi veren bu bankalar, aşağıda yer alan şartlara göre kredilerini vermektedir.

Sicili bozuk olanlara kredi
Sicilin kötü olması, genellikle bankalarda ödemelerin aksatılmasından kaynaklanmaktadır. Kredi ve kredi kartı ödemelerinin zamanında yapılmaması sonrasında bir bankada deği, ortak sistemde yani KKB üzerinde sicil etkilenir ve bu tüm bankalara yansır. Yani Akbank'ta bulunan kredi ödemelerinizi aksatırsanız bunu Kredi Kayıt Bürosu üzerinde bankaların kullandığı sisteme yansır ve siciliniz bozulur. Sicilin bozulmasıyla beraber belli bir süre boyunca hiçbir bankadan kredi çekemezsiniz. Ancak aşağıda bulunan şartları kullanarak sicil kötü olsa da düşük miktarlı ihtiytaç kredisi çekmek mümkündür. Günümüz şartlarında bankaların sunduğu imkanlardan faydalabilmek için ilk olarak sicilinizin temiz olması gerekmektedir.

 

Kredi  notu düşük olan vatandaşlarımıza kredi imkanı sağlanamamaktadır. Bu yazımızda kredi notu düşük olanlara kredi vermeyen bankalar olduğunun yanısıra sicili bozuk olanlara kredi imkanı sunan bankaları konu edineceğiz. Kredi notunuz düşükse veye siciliniz bozuksa endişelenmenize gerek yok. Kredi notunuz ne kadar düşük olsada ihtiyaç duyduğunuzda size finans imkanı sağlayacak bankalar bulunmaktadır. BDDK (Bankacılık Düzenleme Kurumu) bu konudaki hassasiyeti daha öncesinde sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara ceza kesmekti fakat bu durum değişti ve bankalar kredi sicili bozuk müşterilerine kredi çıkarmaya başladı. Kredi notu bozuk olanlara finans imkanı sağlayan bankalar hangileridir?

Buna da bakabilirsiniz: Acil kredi lazım

Acil olarak kredi lazım, kredi çekemiyorum diyen kişiler yukarıda yer alan ilgili linkteki konuyu inceleyebilir. Kredi çekemiyorum, kredi notum düşük, bankalar bana kredi vermiyor diyen kişilerin mutlaka bu konuya bakmalarını öneriyoruz. Vereceğimiz belli başlı taktikler neticesinde bu kişilerin kredi çekmesi çok kolay olacaktır.


SİCİLİ KÖTÜ OLANLARA KREDİ
Ciddi anlamda kredi notu düşük olanlara veya sicili bozuk olanlar mağduriyet yaşamaktaydı ve hiçbir şekilde kredi imkanı sağlanamaktaydı. Yapılan son değişikliklere göre banka sicili bozuk olanlara genel bir af sağlanmıştır. Günden güne yükselen yaşam standartları gereği borca girmiş vatandaşlarımıza destek gerekliydi bu destek artık sağlanmaya başlandı. İşte o bankaları sıralıyoruz ve anlattığımız şekilde başvuru yaptığınız zaman banka tarafından talebiniz onaylanacaktır. 

Yaşadığımız ülkede çok sayıda özel kuruluşlu ve kamu kuruluşlu banka bulunmaktadır. Bu bankalar çeşitli dönemlerde ve rakip olduklarından dolayı farklı avantajlarda kredi imkanları sağlamaktadır. Konut kredileri, araç kredileri ihtiyaç kredileri yanısıra çeşitli alanlarda da finans olanağı sağlanmaktadır. Hal  böyle olunca da ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın oldukça büyük bir kısmı hem banka kredilerinden faydalanmakta hemde kredi kartı kullanmaktadır. Fakat kredi kartlarının yanlış kullanılması veya banka kredileri ödemesinde oluşan aksaklıklar sonucunda kredi limitlerinin dolması yanısıra kredi puanınız düşmekte ve kredi siciliniz bozulmaktadır. Bankalar borcu olan tüm müşterilerine yaptığı uyarılara rağmen borçlarını ödemezler ise bankaların kara listesine alınacaklar ve haklarında yasal işlem süreci başlayacak ve icra takibi başlayacaktır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar
Akbank,
Teb,
Odeabank,
İNG Bank,
QNB Finansbank,
Denizbank,
Şekerbank.


Bankalarla olan ilişkilerimizde yasal olarak meydana gelmiş olan süreçleri yakından takip etmemizi sağlayan kredi notları aşamalandırılmış ve belirli seviyeler getirilmiştir. Bu seviyeler aşağıda maddeler halinde yer almaktadır;

- 0 ile 699 aralığındaki seviyeye sahip olan şahısların kredi kullanma ihtimali yok denecek kadar azdır. En düşük kredi not aralığıdır.
- 700 ile 1099 aralığında seviyeye sahip olan şahıslar orta riskli gruptadır. Bu seviye aralığındaki şahıslar kredi çekme ihtimali düşük aralığa sahip vatandaşlardır.
- 1100 ile 1499 aralığında seviyeye sahip olan banka müşterileri az riskli gruba dahil olduklarından dolayı talep ettikleri kredi miktarı gelirleri doğrultusunda alakalı olarak sonuçlanmaktadır.
- 1500 ile 1699 aralığındaki seviyeye sahip müşteriler risk grubu daha az olarak belirlenir ve talepte bulundukları miktar banka tarafından karşılanan müşterilerdir.
- 1700 ile 1900 aralığında olan müşteriler risk grubuna dahil edilmemiştir ve talepte bulundukları kredi miktarı direkt olarak 
onaylanan müşterilerdir.

Yukarıda bulunan bankalar kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Kredi notunuz kötüyse ve düşük seviyede yer alıyorsa bu bankaların istedikleri şartları yerine getirerek kredi çekebilirsiniz. Bu şartlar arasında krediye kefil göstermek (kefil gösterilecek kişi kredi çekmeye elverişli olmalı), krediye ipotek veya teminat göstermek, ek gelir göstermek sayılabilir. Bunların yanı sıra bankalar pek çok şartı öne sürerek anında onaylı kredi vermektedir. Bankalara olan borçlarını vaktinde ödemeyen şahısların kredi notu olumsuz etkilenir kredi notunda birden düşme söz konusu değildir. Ödenmediği her süre zarfında yavaş yavaş düşen bişeydir. Kredi notunuz düştüğü bu durum karşısında da bankalara başvurmuş olduğunuz finans desteği talebiniz tarafınıza olumsuz karşılanır. Bu durum hayatınızı olumsuz yönde etkilerken kredi notunuzu yükseltebilirve banka ile belirlenmiş olan tarihte bankanın belirlediği oranda kredi borcunuzu düzenli olarak ödemiş olduğunuzda bankaya olan borcunuzu tamamen kapattığınızda kredi notunuz otomatik olarak yükselecek ve nakit ihtiyaçlarınızı tekrar kredi kullanarak rahat bir şekilde karşılayabileceksiniz.

İPOTEK GÖSTERMEK: Bankalara sicilinizin kötü olmasından dolayı kredi çekemiyorsanız, üzerinize kayıtlı bir taşınmazı ipotek ettirerek karşılığından kolay kredi çekebilirsiniz. İpotekli kredi veren bankalar arasında Akbank, Garanti Bankası, İNG Bank, Odeabank, Yapı Kredi, QNB Finansbank gibi bankalar bulunmaktadır. Ev, arsa, arazi gibi taşınmazlarınızın üzerine taşınmazın değerinin %70'ine kadar ihtiyaç kredisi kullanılabilmektedir.

Kefil göstererek: Yakın bir tanıdığınızı yukarıda saydığımız bankalara krediye kefil göstererek, ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

EK GELİR: Bankalara ek gelir (kira geliri gibi) göstererek kolaylıkla kredi çekebilirsiniz. Siciliniz kötü olsa bile bankalar kredi verirken, kredi başvurusu yapan kişilerin kredi notunun yanı sıra aylık gelirine ve maddi durumuna bakmaktadır.

Senetle Para Veren Yerler

Bankalardan kredi çekemiyorum diyen kişilerin başvurdukları bir diğer yöntem ise senet karşılığı kuyumculardan veya senetle borç veren yerlerden kredi kullanmaktır. Bu yöntem genellikle hiçbir şekilde kredi notunu yükseltemeyen ve sicili oldukça kötü kişiler tarafından kullanılır. Bazı kuyumcular senet imzalatarak altın satışı yapar ve altınları bozdurarak nakit verirler. Bu kuyumcular bu işlemi belli bir faiz karşılığında yapmaktadır. Siz de senetle para veren kuyumcular sayfasına göz atarak bu konuyla alakalı daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.


Avukatlık Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Yine bankalarda bulunan kredi veya krdi kartı borcunun 3 ay boyunca ödenmemesi sonrasında bankalar borçlu kişiyi avukata vermektedir. Avukata verilen kişinin sicili bozulmakta ve hiçbir bankadan belli bir süre boyunca kredi çekemektedir. Bu durumda hangi yollara başvuracağınız, hangi şekilde kredi çekebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız avukatlık olanlara kredi veren bankalar sayfamıza bakabilir, icralık olan kişilerin bile nasıl kredi alabileceği konusunda detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.


Yukarıdaki bankalarda siciliniz bozuk olsada kredi çekme şansınız vardır. Gelelim kredi çekeceğiniz bankayı karar verdikten sonra krediyi nasıl çekeceğinize banka hangi şartlarda sicili bozuk olana kredi imkanı sağlamaktadır. Banka çalışanları genelde sizlere sicilinizin bozuk olduğu hakkında bilgi verirler. Fakat siciliniizn neden bozuk olduğu konusunda size bilgi vermezler. Hangi durumdan dolayı sicilinizin bozulduğunu hangi bankayla yaşadığınız sıkıntılardan dolayı sicilinizin bozulduğunu söylemezler. Kredi notunuza bakmadan kredi veren bankalar ise ilgili banka ile yasal takip sürecine veya avukatlık olmamanız durumunda size finansman kaynağı sağlayabilirler. Yukarıda belirttiğmiz bankalar dışında Aktifbank kredisi adı altında PTT ye başvurarak kredi kullanabilirsiniz. Aktifbank kredisi için en az 4.000 en fazla 50.000 TL kredi başvurusu yapabilmektesiniz. Bu kredinin faiz oranı %2,29 dur. Normal ihtiyaç kredilerinin faiz oranları daha düşükken PTT nin bu kredisinin faiz oranı oldukça fazladır. Kredi talebi için Aktifbank internet şubesinde bulunan başvuru belgesini doldurabilirsiniz. Onaylanan kredinizi ister PTT şubesinden ister PTT ATM'sinden hemen kredinizi kullanabilirsiniz. Aldığınız kredinizin geri ödeme taksitlerini geri ödeme taksitlerini PTT'den veya ATM'lerden kolaylıkla aylık olarak yatırabilirsiniz.

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar arasında ilk başta bahsedeceğimiz ek hesaplardır. Eğer kredi ihtiyacınız çok yüksek değilse bankalarda ek hesap açtırarak acil nakit ihtiyacınızı çözüm bulabilirsiniz. Sicili bozuk olan veya kara listede bulunan şahıslar ek hesap açtırarak kendi kredi kartlarındaki nakit avans özelliğine benzer şekilde açtıkları hesaptan para çekebilirler. Bankaların size sunduğu ek hesap vadesiz mevduat hesabınıza bağlı bir şekilde tanımlanmaktadır. Acil nakit ihtiyaçlarınız olduğunda sizlere kredi imkanı sağlayan bir sistem olduğunu söyleyebilirsiniz. Sicili bozuklara kredi veren bankalar 2018 yılında kredi vermeye devam etmektedir. Sicilin kötü olması durumunda bankaya ek gelir, ipotek veya kefil göstererek kredi kullanabilirsiniz.

İLGİLİ: Ertelemeli kredi veren bankalar

 

 

Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020