Amerikanın mobil uygulama devleri Google ve Facebook


Amerikanın mobil uygulama devleri Google ve Facebook

Teknoloji bizlere sürekli yeilikler ve daha iyi seçenekler sunmak için geliştiriliyor. Statista'nın verilerine bakılırsa Abd'nin en çok talep gören 10 mobil uygulamasının 8'i Google ve Facebook'a ait olarak görülüyor.

sponsorlu reklamlar
Amerikanın mobil uygulama devleri Google ve Facebook
02 Ekim 2016 Pazar 10:49 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
  Statista‘'nın Temmuz 2016 verilerine bakılırsa Amerika Birleşik Devletleri'nin en çok aktif kullanıcıya sahip uygulaması Facebook olarak görülüyor. 149,6 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olan sosyal medya devi Facebook, yine 131,6 milyon aktif kullanıcıya sahip Messenger uygulamasıyla 2. sırada yer alıyor. Sosyal medya devi Facebook, 73,5 milyon aktif kullanıcıya sahip Instagram ile yine 9. sırada da bizleri karşılıyor.

Dünyanın arama motoru devi Google ise ilk 10’da 5 farklı uygulamaya sahip. 115,3 milyon aktif kullanıcıya sahip Youtube ile listeye 3. sıradan bizleri selamlayan Google, 4. sırada yer alan Google Maps, 5. sırada yer alan Google Search, 6. sırada yer alan Google Play ve 7. sırada yer alan Gmail ile listede geniş bir yer tuttuğu görülüyor. Google uygulamaları içinde en altta kalan Gmail'de bile 80 milyondan fazla aktif tekil kullanıcısı bulunduğu gözler önüne seriliyor.Yukarıda listedeki gibi ilk 10'da yer alan diğer iki uygulamanın biri ise 8. sırada yer alan Pandora Radio ve 10. sırada yer alan Amazon Mobile. Dünyanın en popüler ikinci akıllı işletim sistemine sahip olarak gösterilen Apple ise ancak 11. sıradan listeye girebildiği görülüyor. Apple Music 68 milyon aylık aktif kullanıcı tarafından kullanılıyorken, Apple Maps 60,96 milyon aktif kullanıcı ile 12. sırada yer aldığı görülüyor.

Listede aşağılara doğru inecek olursak yeni bir uygulama olan Pokemon Go (54,4 milyon) 13. sırada, ABD’deki gençlerin favori uygulaması olarak gösterilen Snapchat (54,1 milyon) 14. sırada yer alıyorken Pinterest ise 51,3 milyon aktif kullanıcıyla 15. sırada yer aldığı görülüyor.

Kaynak:Webrazzi
Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020