Bayilik veren firmalar avantaj ve dezavantajları


Bayilik veren firmalar avantaj ve dezavantajları

Ülkemizde son yıllarda bayilik veren firmalar ile iş kurmak çok popüler bir hale gelmiştir. Böyle bir durumda girişimcilerin aklında bayilik veren firmaların avantaj ve dezavantajlarıdır.

sponsorlu reklamlar
Bayilik veren firmalar avantaj ve dezavantajları
25 Aralık 2016 Pazar 12:18 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
 Türkiye’de bilindiği üzre franchise sektörü her geçen gün büyük bir ivme ile büyüme göstermektedir. Bunun en büyük nedeni bayilik veren firmalar olarak sistemin girişimcilere çok büyük avantajlı paketler ve iş teklifleri sunmasından kaynaklamaktadır. Para ve güç şüphesiz ki 21. yüzyılın en büyük sembolleri arasındadır. İnsanlar artık farklı iş modelleri geliştirmekte ve kurumsallaşma yapısıyla birlikte bayilik vererek küresel olarak büyüme göstermektedirler.

Bayilik veren firmalar ile anlaşan ve bayilik alan girişimciler, firmanın tüm bayiliklerine sunduğu hizmetlerden yararlanabilmektedirler. 2015 yılı itibariyle bayilik tanıtım sektörü hızla internete kaymakta ve televizyonlar, fuarlar aracılığıyla girişimci arayan Pazar artık online ortamlarda boy göstermektedir.

Bayilik sektöründe reklamasyon stratejileriBayilik veren firmalar, ilk etapta reklamasyona dikkat etmeliler. Kurumsallaşma yolunda en büyük atılan adım reklamasyona verilen önemden geçmektedir. Bunu nen büyük nedeni inbternet ve reklam çağında yaşamamızdan kaynaklanmaktadır. Reklamasyon olarak bayilik veren firmalar genellikle fuarlarda girişimci pazarlarında ve internet sitelerinden  ulaşım sağlamaktadır. Çağın olmazsa olmazı da doğrudan reklamasyondur. Bunu da açacak olursak kategorize edilmiş reklamlar insanlarda daha çok heyecan uyandırmaktadır. Örneğin bir cafe zinciri istediği yerde reklam verebilir, ancak sınırlı bir alana hitap eden bir firmanın ilk etapta o bölgedeki insanlara ulaşma çabası daha yararlı olacaktır. Kategorize reklamasyonun en iyi örnekleri (internet sektöründe) facebook ve google ve alt firmaları uygulamaktadır. İnternet üzerinden facebook’ta vereceğiniz firmanızın reklamını sadece bölgenizdeki insanlara ulaşmasını seçebiliyor vce hedef kitlenizi doğru şekilde belirlemiş oluyorsunuz. Böylece marka stratejinizi daha dinamik tutabilirsiniz. Yine facebook örneğinden verecek olursak Facebook’un kuruluşunda sadece harward üniversitesine hizmet verdiğini daha sonralarda çevre üniversitelere yayılarak reklam ağını oluşturduğunu, diğer etapta liseler ve Amerika, son kıta ise tüm dünyaya hizmeti açarak küreselleşmiş ve marka bilincini oluşturmuştur. Öncelikle teknoloji çağında yaşıyoruz ve teknoloji çağının getirediği en büyük avantaj araştırma ve bilgiye kolay yoldan ulaşmadır.
Bir işe başlayacaksan o işi sıfırdan öğreneceksin sözü çok eskilerde kaldı ve her işi artık o işle ilgili bilgi sahibi olmayan kişiler bile yapabilir hale gelinmiştir. Bilek gücünden çok beyin gücümüzü doğru stratejilerle kullanırsak, bu ülke için daha yararlı girişimciler olmuş oluruz. Öncelikle bayilik veren firmalar ile anlaşarak iş fikirleri arasında kendinize yakın olan bir işi seçebilirsiniz. Bunun seçebilmek için de o işi yapabileceğinize emin olmalısınız. Tabiî ki de her yiğidin yoğurt yemesi farklıdır ve her işte herkesin başarıyı yakalayabilmesi olanaksızs bir durumdur. Örnek vermek gerekirse çarşının en işler yerindeki bir marketin sürekli olarak yoğun olduğunu gözlemleyebilirsiniz ve aklınıza marketin yakınına bir market açmayı düşünebilirsiniz. Ancak projelendirmeyle ve araştırmayla bu işe dikkatli bir şekilde girmezseniz kısa zamanda kepenkleri kapatmak zorunda kalırsınız. Her sektörde belli başlı tekelleşmiş firmalar bulunmaktadır. Öncelikle bir işe girerken bu büyük firmalarla adeta yarış halinde olacağınızı unutmayın. Bayilik alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bayilik veren firmanın güvenilirliği ve bilinirliğidir. 2 gün sonra kapatılacak bir firmayla siz de tepetaklak gitmiş yani batmış olursunuz. Bunu çok iyi araştırmalı ve emin adımlarla işe koyulmalısınız. 

Bayilik veren firmalar: 
https://www.facebook.com/hizlibayilik
Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020