Uçan Taksi İçin İlk Adım Atıldı


Uçan Taksi İçin İlk Adım Atıldı

Google'nin kurucularından olan Larry Page'nin desteklediği uçan taksi için Cora'yı kamuoyuna tanıtıldı.

sponsorlu reklamlar
Uçan Taksi İçin İlk Adım Atıldı
19 Mart 2018 Pazartesi 01:03 tarihinde paylaşıldı.
Sponsorlu bağlantı
 Google.com 'un kurucularından ve alt şirketi Alphabet'in de üst düzey yöneticisi Larry Page'nin desteklerini sunduğu Kitty Hawk şirketi uçan taksi Corayı kamuoyuna tanıttı.

Söz konusu şirket sitesinde yer alan açıklamaya göre, ilk olarak geçen yıl üretilen elektrikli insansız hava aracı, Yeni Zelenda'nın desteğiyle ticari taksi olarak hizmete başlanacağı planlandığı açıklandı. İki kanatlı hava aracı da kanatlarda yer alan dikey pervaneler ile helikopter gibi pistlere ihtiyacı olmadan olduğu yerden kalkış yapabilecek. Kalktıktan sonra ise, pervanelerin devre dışı kalmasıyla beraber kanatlı bir uçak gibi düz olarak çizgide uçabilecek.

Şirket Ceo'larından Sebastian Thrun ise bu yılın başında CNBC'ye verdiği röportajda ise uçan taksinin hizmete 5 yıl içinde başlayacağını söylemişti. Cora'nın uçuşa hazır ve donanımlı bir şekilde kamuoyuna sunulması da bu konuda atılmış büyük bir adımı göstermekte. Şirketin yetkilileri de Yeni Zelenda'nın destekleri ile bu sürecin 3 yıl içerisinde tamamlanacağını da belirtti.

"Yeni Zelenda'da Karbon Salınımı Sıfır Olacak"

Yeni Zelenda Başkanı Jacinda ARdern ise verdiği röportajda, Kitty Hawk uçan araçların ruhsat süreçlerinin başladığını, "Yeni Zelenda 2015 yılında karbon salınımı sıfıra inmesini amaçlarımız arasında" diyerek büyük bir projenin gerçekleştirdiğini vurguladı.

Sponsorlu bağlantıBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Hızlı Bayilik Bayilik veren firmalar
  2020 © Bayilik veren firmalar - Yeni İş Fikirleri, Bayilik 2020